Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 47

Tema: Visina skija ???

  1. #1
    Super Member
    Datum registracije
    23.10.2010
    Skije / Bord
    Fischer Progressor SLC
    Poruke
    227

    Podrazumevano Visina skija ???

    Ovako, visok sam 178 cm i trenutno vozim Fischer Progressor SLC visine 160 cm, radijus 14 m.
    Imam neku varijantu da kupim novi Rossignol-ov model, koji ima 11.5 m radijus, ali je skija visoka 155 cm!

    E sad, mene interesuje da li je to malo za mene ili ne? Volim sto manji radijus i vozim po karving stilu, sto bi se reklo. Volim brza vijuganja na kantnama vise nego lukove sa kraja na kraj staze......
    Treba mi savet, da li je to premalo ili nije za mene!

  2. #2
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Evo @jopopo nek ti kaze koliko je visok, koliko tezak I kolika mu skija.. Ja nisam merodavan, isto smo visoki, ja imam 107kg I vozim siroko, skija fischer rc4 rc 175. Licno mislim da bi ti 155 legla 1/1

  3. #3
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Par tema ispod, meni je receno da je ovo dobra formula a pretpostavljam da 5cm sa obe strane ne pravi veliki problem.



  4. #4
    Super Member
    Datum registracije
    23.10.2010
    Skije / Bord
    Fischer Progressor SLC
    Poruke
    227

    Podrazumevano

    Pa i ja nesto razmisljam da 5cm plus minus ne moze da pravi problem. Ja sam tezak 80 kg, vozim brzo i volim sredjenu stazu, ne volim da se bavim hupserima i slicnim stvarima. A zao mi da propustim ovu skiju:
    http://www.skis-rando-boutique.com/b...001%202012.jpg

    Ako je neko mozda imao prilike da je vozi, neka kaze misljenje. Danas sam je gledao na Kopu u Max sportu: 81,000 rsd sa vezom, a ja mogu da je nabavim po znatno nizoj ceni.
    Kao sto rekoh, vozim Progressor SLC, ali mi definitivno treba tvrdja daska, jer po nekad pri velikim brzinama imam utisak da mi Fischer treperi :-)

  5. #5
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    uh, ne moze ovo da omasi, nema sanse. Ja sam vozio doduse 9x Ti oversize 167 - fenomenalna skija... a sto ne pogledas u oglasima na forumu onog fisera wc SL FIS race code 165?
    http://www.skijanje.rs/forum/showthr...fischer&page=1

    iskreno, mislim da bi ti 165 ipak bilo bolje, a opet rejs dipartment skija ne moze da ne bude tvrda, jel..?

  6. #6
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    uh, ne moze ovo da omasi, nema sanse. Ja sam vozio doduse 9x Ti oversize 167 - fenomenalna skija... a sto ne pogledas u oglasima na forumu onog fisera wc SL FIS race code 165?
    http://www.skijanje.rs/forum/showthr...fischer&page=1

    iskreno, mislim da bi ti 165 ipak bilo bolje, a opet rejs dipartment skija ne moze da ne bude tvrda, jel..?
    +1

    Mislim da je ovo bolji izbor ali ne znam cenu te skije koju kupujes...

  7. #7
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    tim pre sto prodavac rece cenu od oko 450e s tim da je u fazonu da izadje u susret sa obaranjem cene... ne verujem da rosinjolke idu ispod 4 banke, a kratezh, ko da su juniorke...

  8. #8
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Evo @jopopo nek ti kaze koliko je visok, koliko tezak I kolika mu skija.. Ja nisam merodavan, isto smo visoki, ja imam 107kg I vozim siroko, skija fischer rc4 rc 175. Licno mislim da bi ti 155 legla 1/1
    Ja sam ti 188cm, 88kg i vozim Rosi Mutix R11, 155cm, 7m radijus, cipela broj 45 i volim "sitan vez". Ne smeta mi i da se sjurim stabilno negde do 55km/h. I treba ti jake noge da je lepo saviješ. Ja sam prezadovoljan a ova skija koju merkaš je tvrda i još bolja od moje. Ja bih je kupio odmah!

  9. #9
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    E, tek sad imas dve prave struje: dakle jedna ti je za 155 i to svim srcem, a znam kako ih vozi i sta im radi - ja ne vide veceg coveka na manjim skijama, al pegla on to dobro i lepo za oko - a ja sam vala i jos 1 forumas za fisera rd 165, ako nista drugo, ono zbog cene - ne rece nam posto je rosi za tebe, al' skidam kapu koju nemam ako je manje od 400 keka

  10. #10
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    ove rosi skije su sranje kakva je ono plasticna skalamerija od veza toliko je los da su morali sliku da maskiraju
    ako vec patis od race sindroma uzmi ovog fishera pa kom obojci, kom opanci
    barem ces imati jednu od najboljih skija u klasi koju mozes da uzmes
    i dali je neko pomenuo 7 metara radius
    kako je krenulo za 3 sezone radius ce se mjeriti u centimetrima
    kad vidis rossi oversize skiju i na njoj fks 14/18 ili axial 150/200 tada znas da se radi o ozbiljnoj skiji a do tada smece
    Izmenio/la Flexon; 21.03.2012 u 03:01.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •