Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 47

Tema: Visina skija ???

  1. #21
    Super Member
    Datum registracije
    23.10.2010
    Skije / Bord
    Fischer Progressor SLC
    Poruke
    227

    Podrazumevano

    Evo i Fischera kog ja vozim, ako je neko vozio ovu skiju, neka iznese misljenje u poredjenju sa nekim drugim modelima. Ja sam njome zadovoljan, ali imam osecaj da mi treba tvrdja daska pri vecim brzinama, jer pored sitnog vijuganja, znam da opalim zesce niz stazu....



    Inace, na mali radijus sam se nalozio kada sam skoro probao burazerov Elan, koji ima radijus 11m, ta skija te vrti kao cigru na stazi.... Ja krenem da vozim iza njega, ali nema sanse da ga pratim, uvek ga prestignem, jer covek vijuga kao lud, a ja sa vecim radijusom samo prozujim pored njega :-)

  2. #22
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    pitaj ti i vlasnika fisera za cenu:

    Citirati Originalno postavljeno od ledenjak Pogledati poruku
    I ovo je fer ponuda imajuci u vidu trzisnu cenu i kvalitet skije i veza ali sa ozbiljnim interesentom mogu jos vise fer odigrati.
    vidis sta kaze, a "pocetna" je 450e... mozda se nadjete na istom nivou?

    Citirati Originalno postavljeno od ski&sun Pogledati poruku
    ali imam osecaj da mi treba tvrdja daska pri vecim brzinama, jer pored sitnog vijuganja, znam da opalim zesce niz stazu....
    e, bas zbog ovoga sto si rekao ja bi odabrao 165 MINIMUM, a tu onda ne igra ulogu dal' je nova ili nije, vec stabilnost u slucaju "nezeljenih okolnosti", nagla promena pravca i ostajanje na repovima..pu,pu, daleko bilo..
    Izmenio/la Tadija_91; 21.03.2012 u 11:12.

  3. #23
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    @jopopo, mozda nisam obratijo paznju, ali ne primjetim da se na ovom forumu, a ni u ovoj diskusiji forsiraju neki alternativni modeli i proizvodjaci (cak sta vise).
    Inace ti si investirao i novac i vrijeme u odabir odgovarajuce skije, obratijo si se profesijonalcima i to je naravno naj bezbjednija moguca metoda. na zalost nemaju svi tu mogucnost (a neki ljudi su i manje probirljivi).
    Ma nije ni bitno, generalno pričam. Pod alternativnim podrazumevam ono što nije mainstream. E sad pitanje je i to šta je meni mainstream a šta je vama bez ulaženja u dalju diskusiju što mi i nije bila namera.

    Citirati Originalno postavljeno od ski&sun Pogledati poruku
    Ja krenem da vozim iza njega, ali nema sanse da ga pratim, uvek ga prestignem, jer covek vijuga kao lud, a ja sa vecim radijusom samo prozujim pored njega :-)
    I povrh toga (skoro) apsolutnu preciznost i kontrolu, skreneš gde hoćeš i kako hoćeš
    Izmenio/la Tadija_91; 21.03.2012 u 13:31.

  4. #24
    Junior Member
    Datum registracije
    24.12.2011
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    42
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Kad se vec diskutuje o duzinama skija, kakvo vam je misljenje o kalkulatorima koji se mogu naci na netu, npr.:

    http://www.frostyrider.com/tips/size-guide-skis.htm

    ili

    http://www.skisizecalculator.com/

    Na moju visinu od 174, tezinu od 78kg, nacin skijanja, daje rezultate od 160cm do nekih 168 cm i mogu reci da mi to odgovara.

  5. #25
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    Evo i Fischera kog ja vozim, ako je neko vozio ovu skiju, neka iznese misljenje u poredjenju sa nekim drugim modelima. Ja sam njome zadovoljan, ali imam osecaj da mi treba tvrdja daska pri vecim brzinama, jer pored sitnog vijuganja, znam da opalim zesce niz stazu....
    za ovo ti ne treba tvrdja nego duza skija....
    Inace, na mali radijus sam se nalozio kada sam skoro probao burazerov Elan, koji ima radijus 11m, ta skija te vrti kao cigru na stazi.... Ja krenem da vozim iza njega, ali nema sanse da ga pratim, uvek ga prestignem, jer covek vijuga kao lud, a ja sa vecim radijusom samo prozujim pored njega :-)
    ako sa 165 cm dugom skijom nisi u stanju da vozis sitan vez ni manji radius ti pomoc nece....
    malo poradtiti na tehnici a mozda i grijesim

  6. #26
    Super Member
    Datum registracije
    23.10.2010
    Skije / Bord
    Fischer Progressor SLC
    Poruke
    227

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Flexon Pogledati poruku
    za ovo ti ne treba tvrdja nego duza skija....
    ako sa 165 cm dugom skijom nisi u stanju da vozis sitan vez ni manji radius ti pomoc nece....
    malo poradtiti na tehnici a mozda i grijesim
    Ja mislim da manji radijus i te kako omogucava brze skretanje, jer kad ti nagazis na skiju i pocnes da skreces, i te kako ti manji radijus omogucava bolji zavoj....
    E sad, malo sam i ja preterao kad se poredim sa burazerom (bivsi takmicar, a sada ski instruktor), ali bas iz tog razloga sam probao njegov elan koji ima znatno manji radijus od mog Fischera i uverio se koliko se lakse prave zavoji......
    Danas idem jos jednom da vidim Rossi daske, a uzecu i ovaj Fischer, sa oglasa ovde, u obzir.
    poz

  7. #27
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    radius je mac sa dvije ostrice
    pomaze da se lakse udje u zavoj
    ali isto tako odmaze prilikom brze voznje i uvijek trazi da se vozi na rubovima skija

  8. #28
    Super Member
    Datum registracije
    23.10.2010
    Skije / Bord
    Fischer Progressor SLC
    Poruke
    227

    Podrazumevano

    E doduse, to jes' tacno. Zato ja ipak ne bih uzeo Rossignol od 155 cm sa tako malim radijusom, jer mislim da bi bila nestabilna pri vecim brzinama
    Da je Rossi duzine 160 - 165 cm, uzeo bih ga odmah, ovako se samo lomim...

  9. #29
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Tako je. Ja imam i rc4 race sc pro r=14m@165 - 2009 , hibrid od rejs skije i kad god malko pustim brzinu, one mlate levo-desno, nervozne su i moraju da se obore na rub da se smire, dok sa rc4 race rc 18m@175 - 2007 nemam tih problema - probao istu stvar na istom delu staze, pa video
    Elem, dosadih - ja bi vala na tvom mestu pregovarao za fischer pa ako nema leba otisao i pljuno pare za te rossi juniorke (mene pare uvek svrbe u ruci ). Ipak za sebe nikako ne bih isao na manje od 165 za svoju visinu i tezinu: 178cm i 107kg

    (ovo "Tako je" sam odgovorio flexonu, al se namestio i ski&sun, pa se uklopilo! )

  10. #30
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ski&sun Pogledati poruku
    E doduse, to jes' tacno. Zato ja ipak ne bih uzeo Rossignol od 155 cm sa tako malim radijusom, jer mislim da bi bila nestabilna pri vecim brzinama
    Da je Rossi duzine 160 - 165 cm, uzeo bih ga odmah, ovako se samo lomim...
    Ja ovo zamisljam kao BigFoot na nogama i spust...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •