Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 47

Tema: Visina skija ???

  1. #11
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Mislim da si puko bar 200€ ako kupiš tu skiju.... garantovano nećeš biti zadovoljan njom, a nećeš u toj dužini moći nikom da je prodaš za više od 150-200€... pa ti vidi.

  2. #12
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Sto ljudi - sto ćudi, sto žena - dvjesto ćudi (i toliko sisa).

    Dva ključna elementa su bitna:
    - tehnika skijanja
    - staze po kojima se skija

    Ako se vozi čisti kvalitetni karving, i 155 cm će poslužiti. Ako se nije doraslo čistom karvingu, tj. ako se otklizuje repovima, 155 cm će biti vrlo nestabilna skija.

    Na širokim i dugačkim imperijalističkim skijalištima je grehota ne dati gas, a to će sa 155 cm teško ići. Tačnije: ići će, ali sa dužom skijom će to biti opuštenije i veće uživanje.

    Lično preferiram 175 + dužine. Hop-hop tehnika je lijepa stvar, ali ako se samo tako skija po čitav dan, to za mene nije skijanje. Ali kao što napisah: 100 ljudi - 100 ćudi.

    P.S. Moje mlađe dijete od 13 godina (težine 40-tak kg) je ove sezone na skijama 150 cm (Fischer Heat 72), a sljedeće će biti na 158 cm.

  3. #13
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    E, tek sad imas dve prave struje: dakle jedna ti je za 155 i to svim srcem, a znam kako ih vozi i sta im radi - ja ne vide veceg coveka na manjim skijama, al pegla on to dobro i lepo za oko - a ja sam vala i jos 1 forumas za fisera rd 165, ako nista drugo, ono zbog cene - ne rece nam posto je rosi za tebe, al' skidam kapu koju nemam ako je manje od 400 keka
    Fala @macak011 na toplim komentarima. Da ima slalom kapija negde ja bih samo to vozio po ceo dan!
    @stekan Može gas i na 155cm (lični primer) ali treba znati "kako" i kada tj u kojim uslovima

    Lepo rečeno, zavisi od afiniteta skijanja.

    Mora da se osvrnem malo na ostale komentare, generalno. Lepo je neko rekao, svako bira ono na osnovu afiniteta, tehnike i želje za skijanjem. Čovek pita da li je za njega i šta da radi a odgovore mu ne dajete prema njegovim, već prema vašim ličnim afinitetima. To ako volite širi struk, duže skije, rokere, dubok sneg, ovo-ono u redu da je za vas najbolje ali ne savetujte ljudima da biraju opremu prema "vašim" ličnim afinitetima.

    Dok sam slušao druge, slične vama koji forsiraju šta njima odgovara, nisam našao pravu skiju. Pravu skiju sam našao onog momenta kada sam svakog dana mogao da biram i vozim po 2 tipa skija, kada je pošao instruktor sa mnom i video kako i šta vozim i kada je čovek koji iznajmljuje skije saslušao mene i instruktora i odabrao 5-6 modela da probam (to se naravno događalo na zapadu a ne ovde).

    I malo preterano hejtujete komercijalne skije i okrećete se alternativama. Sve to poštujem ali da je tako onda bi i profi skijaši vozili na trkama nešto drugo. Opet, kažem, ako se vama lično nešto ne sviđa, dajte razlog zašto (vozio, probao, tu i tu, tu veličinu) a ne čitao na forumu, review, youtube i tetka strica mog šuraka pa njegov komšija probao i nisu mu legle.

  4. #14
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    @jopopo, složićeš se da je teško dati savjet šta odgovara skijašu kojeg ne poznaješ. Ali ako mu napišemo svoja iskustva, možda se on u njima prepozna i iskoristi ih. Svako od nas može pisati samo o osvojim iskustvima i preferencijama.

    Davno je i na ovom forumu postignut koncenzus da je jedini pravi način izbora skija isprobati ih, a sve ostalo je mačak (ne mačak011) u vreći.

  5. #15
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    @ski&sun
    daj neki komentar na sve ovo pisanije, nacija strepi!

    @stekan
    odavno sam ja u dzaku, jos kad se drznem i nabavim neke nestrukirane 88-ice, tek onda sam nadrljao!

    @jopopo
    uff, a ja sve trazim prvo na forumima, pa youtube komentari pa neki "strucan" review, tim redom kad mi nesto treba..

  6. #16
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hehehe Pogledati poruku
    Mislim da si puko bar 200€ ako kupiš tu skiju.... garantovano nećeš biti zadovoljan njom, a nećeš u toj dužini moći nikom da je prodaš za više od 150-200€... pa ti vidi.
    +1 sto jes, jes

  7. #17
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    @jopopo, složićeš se da je teško dati savjet šta odgovara skijašu kojeg ne poznaješ. Ali ako mu napišemo svoja iskustva, možda se on u njima prepozna i iskoristi ih. Svako od nas može pisati samo o osvojim iskustvima i preferencijama.

    Davno je i na ovom forumu postignut koncenzus da je jedini pravi način izbora skija isprobati ih, a sve ostalo je mačak (ne mačak011) u vreći.
    Slažem se 100% sa tobom (i ti si se tako i izrazio u svom postu), ali tako treba i reći tj napisati, pričati o svojim iskustvima i dobrim i lošim osobinama a ne odgovarati čoveka od kupovine jer neko ne voli tu opremu. Ja sam lepo napisao u komentaru "ja bi ih uzeo" ali me izluđuju komentari tipa "nemoj to, bolje kupi ovo" ili "uske su u struku, kupi šire".

    Jedno su lične preference a drugo su saveti šta da "ne kupi".

    @macak011
    Tražim i ja, proučavam i pratim, vagam i merim, ali nije presudno, ali ovaj auto koji vozim nikada ne bih vozio da sam poslušao komentare sa foruma takođe mnogo dobro ocenjenih filmova sam prespavao a lošije ocenjenih odgledao po više puta.
    Izmenio/la jopopo; 21.03.2012 u 09:41.

  8. #18
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Licno na moju visinu, a pre na tezinu - skija registruje tezinu skijasa pre svega(!), ako imam mogucnost da zemim 165 SL FIS skiju, nikada ne bih odbacio tu mogucnost i uzeo kracu SL skiju za verovatno vece novce..

    Po nekom mom skromnom misljenju, neke velike kvalitativne razlike izmedju fizickog ponasanja ove dve skije na istom terenu nema, ali je nesumnjiva prednost na strani fischera u domenu cene i same duzine skije... subjektivno, estetski mi fischer takodje vodi...

    @ski&sun
    vozices ti druze bez ikakvih problema sitan vez sa 165 SL skijom - ja ovako debeo i bez kondicije bez problema sitno mlataram i GS skiju od 175, tako da duzina ne bi trebalo da ti bude glavna stvar u odabiru, u smislu sto krace-to bolje; mozda je to dobra ponuda u odnosu na istu takvu novu u radnji, ali svi ostali parametri su na fiserovoj strani...

  9. #19
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    slazem se sa stekanom, jedino o cemu vise niko ne diskutuje na ovom forumu je cinjenica da je jedina ispravna metoda licnog praktikovanja-testiranja (valjda se to toliko podrazumjeva da svi ovi ljudi koji daju savjete iz svog licnog iskustva podrazumjevaju da je to jedan od pustlata, pa nemaju potrebe dat to posebno naglase); punoljetni smo ljudi, valjda i zdrave glave, trazimo savjete i ne ocekujemo da ce mo na forumu otkriti mesiju koji dijeli recepte za dug sretan i zdrav zivot. valjda niko ne uzima bilo ciji savjet ovdje zdravo za gotovo.
    @jopopo, mozda nisam obratijo paznju, ali ne primjetim da se na ovom forumu, a ni u ovoj diskusiji forsiraju neki alternativni modeli i proizvodjaci (cak sta vise).
    Inace ti si investirao i novac i vrijeme u odabir odgovarajuce skije, obratijo si se profesijonalcima i to je naravno naj bezbjednija moguca metoda. na zalost nemaju svi tu mogucnost (a neki ljudi su i manje probirljivi).

  10. #20
    Super Member
    Datum registracije
    23.10.2010
    Skije / Bord
    Fischer Progressor SLC
    Poruke
    227

    Podrazumevano

    Auh, samo sto prespavah i vec 2 strane na temi, hvala svima.
    Ovako: kada kazem sitan vez, ne mislim na mlataranje repovima, vec na cist karving i iskljucivo vozenje na rubovima skija, to volim. Sitan vez i mlataranje repovima na Kopu primenjujem iskljucivo i samo na najstrmijem delu crne, Gvozdcu i Ledenici, sve ostale staze peglam karving od vrha do kraja.
    Rossi mogu da nabavim po ceni od 350 eur, a mozda i jos nize i to novu novcijatu, nije fazon: vozena je 10 dana, ali kao nova.... Vozeno je vozeno i za to nema dokaza da je vozeno odredjeni broj dana, a novo je novo
    E sad, da cu je tesko prodati kada je budem menjao to je i te kako tacno, a da onaj Fischer izgleda mocno i to je tacno ali 100 jura razlike i nije malo.
    Hvala vam svima jos jednom na pomoci, danas idem kod tog lika da vidim tog Rossija, pa javljam dalje utiske o istom, a tip sto mi ih prodaje vozi istog onakvog Fischera kao sto se ovde prodaje, samo belog, ne crnog!
    Javljam se popodne.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •