Strana 2 od 24 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 263

Tema: Skijanje u Austriji

Hibridni pregled

  1. #1
    SKInalko david avatar
    Datum registracije
    19.01.2006
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    44

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od milos79
    Ma ima donde 665km, i to do Ljubljane treba bar 4h30, pod uslovom da te ne zezaju na hrvatskoj i slovenackoj granici ni malo i jos 130km od Ljubljane koje ne mozes da predjes bez sat i plus jos cekanje na granici da udjes u Austriju i jos je guzva zbog purgera koji ako krenes u 5h iz Bg-a su u isto vreme kad i ti, tj. oko 10h30 na austrijskoj granici, tako da u idealnim uslovima mozda stignes za 6h30.
    Doduse mozda covek vozi 200km/h autoputem kroz Hrvatsku, pa do Ljubljane stigne za 3h, mada cisto sumnjam.
    Sto se cene tice bar 80evra za gorivo, bar jos 50evra za putarine + osiguranje za kola+ parking tamo, te na kraju uopste nije tako jeftino, al da se isplati to je sigurno.
    Uh, vidim da je doslo do matematickih proracuna putovanja.

    Moram da se ukljucim u ovu diskusiju, ispak sa ja glavni ucesnik, pa nevidim po kojoj to osnovi se super-nintendo preracuno ove informacije.

    Prvo Daki, nije to nista nesko niti blago. Samo se treba organizovati, jel ovi nasi pederi ovde i zive od misli: neka,nece da se malteretira i da se cima, doci ce kod mene pa cu ja da ga shisham za slicne pare ko tamo,nece da se buni! E ima da se bunim! Bole me! Toliko je bolje skijanje u AT da nemam komentara. Ali taj zakljucak imamo svi na forumu, tako da ne treba da ga potenciram.

    A sada da pojasnim 5.5h voznje.
    Passat B5,1.9TDI,110PS auto
    Beograd Bad ima nesto ispod 600km. Ide se autoputem kroz Hrvatsku, sloveniju i dalje prema austriji, na villach, ali se skrece nesto ranije i ide se precicom prema i preko klagenfurta. od klagenfurta ima jedno 30tak km. Tu se ustedi dobrih 50km.
    E sada, kroz hrvatsku se ne vozi ispod 170 jel je greota puta i nema razloga za sporiju voznju. Putarina je 15tak eura (15, ili 16 tako nesto).
    Kroz slovenije se vozi isto jer su puni autoputeva (jes da su dugacki kao moja ulica ali ih ima). Svaki od njih, a ima ih jedo 3,4 je nesto oko 2-2.5eur. Granica izmedju purgera i slovenscina je u 6-9traka, kako kad radi i ide dosta brezso, nesto oko 10-20min prodje se...
    Posto se izbegava prelaz na villahu i sece se prema klagenfurtu, to je magistralni put i to se vozi oko 100-120km zavisno od vremenskih uslova.
    Na prelazu zive duse nikad nema.
    Sto se tice potrosnje, to je toliko malo, da se sa punim tankom odvezem i mogu da se vratim pa barem do pola puta, jel je konstantna voznja i tada auto trosi stvaro malo (oko 6.5L).
    Znaci najveci trosak je hrvatsko dranje cestarine ali jebga, to je najkraci put a i realno autoput im je vise nego dobar.

    Znaci, nema tu puno cinculiranja, voznja je oko 5.5h max dodjes do 6h kada se nesto uspori voznja ili sl, ali vec idem par godina i znam kada sam u bad-u.

    Osiguranja za kola ne postoje sta je to??? imas zeleni karton , koristis ga kao sav normalan svet i tu nema diskusije.
    Parking se ne placa u Badu , nigde, zato sto je to skijaski centar i nam tu zona itd, nego je i njima poenta da sto vise ljudi dodje nece da naplacuju i parking, pa nije to Srbija BRE! U Badu ima 5 ili 6 velikih parkinga,nisam siguran i svi budu popunjeni vikendom i kada je neka kup voznja.

    Adwarf je pita za put itd..
    Pa mozes da zakljucis iz kompletnog teksta, ali autoput kroz hrvatsku je pista, kroz sloveniju (dali su koncesije - to ti sve govori) isto pista, u austriji je magistralni put pista a autoput necu da komentarisem a kultura voznje itd je ... opet za ne komentarisanje.
    Te hrvarske i slovenacke putarine su najveci trosak, e da, ako ces do klagenfurta autoputem preko villacha ide vieneta (7.5eur - 10dana E TO PRERACUNAJ PA DA VIDIS KOLIKO JE DZABE DA SE VOZIS U AT!)a ako ides ovom precicom nema vienete. Normalno dizel je u AT jedno 17puta bolji nego ovde(to licno trdim i testiram svaki put - EM MI AUTO BRZE I LAKSE IDE EM MANJE TROSI!)i cena mu je , sada bila oko 0.85eur.
    Cekanje SER-HR znas, do 10tak min, HR-SLO, zavisi ali od 2min-20min,moze da bude i 30,40min,kako ti se zalomi,SLO-AT 2sec.
    Poz i srecno skijanje (GDE GOD SAMO UDRI!!)

  2. #2
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Ne bih da polemisem, ali
    mislim da put preko Klagenfurta ne moze nikako da bude kraci, duzi je jedno 20 Km. Drugo mozda nema guzve na granici ali se treba popeti na Ljubelj, pogotovo zimi kada tamo zna da bude prilicno napeto

    Preko Villacha se ide kroz Karavanke tunel i put je mnogo bolji, ali je i verovatnija guzva na granici, pred vignete placa se i tunelarina

    Deo auto puta od Bregane do Ljubljane jos nije potpuno zavrsen tako da cesto mora covek da se juri sa kamionima...

  3. #3
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.891

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong
    Ne bih da polemisem, ali
    mislim da put preko Klagenfurta ne moze nikako da bude kraci, duzi je jedno 20 Km...
    Citirati Originalno postavljeno od David
    Ide se autoputem kroz Hrvatsku, sloveniju i dalje prema austriji, na villach, ali se skrece nesto ranije i ide se precicom prema i preko klagenfurta.
    Očito ste vas dvojica raštimali frekvencije, jer polemišete, a obojica tvrdite isto: da je bliže kroz Karavanke. I kao što David kaže, pred samim Villach-om se skreće za Klagenfurt. Sa tog skretanja se može vidjeti skijalište Gerlitzen (25km cestom, 8km vazdušne linije) koje toplo preporučujem.

  4. #4
    Senior Member milos79 avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Salomon Eq.10 3V Race/Head Monster i.M72
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong
    Ne bih da polemisem, ali
    mislim da put preko Klagenfurta ne moze nikako da bude kraci, duzi je jedno 20 Km. Drugo mozda nema guzve na granici ali se treba popeti na Ljubelj, pogotovo zimi kada tamo zna da bude prilicno napeto

    Preko Villacha se ide kroz Karavanke tunel i put je mnogo bolji, ali je i verovatnija guzva na granici, pred vignete placa se i tunelarina

    Deo auto puta od Bregane do Ljubljane jos nije potpuno zavrsen tako da cesto mora covek da se juri sa kamionima...
    Apsolutno sve tacno, preko Kranja, pa kroz Karavanke (tunel je 6.5evra), do Vilaha, pa skretanje sa autoputa (i za taj deo ti treba vinjeta od 7.5-10evra), pored Gerlizana (koji ostaje sa desne strane) do Bada.

    I ovako ima 660km, tako da si se ti Davide za tih manje od 600km malo zeznuo(ili ti km sat u kolima ne radi kako treba). Do Ljubljane ima 530km, to mozes da proveris gde hoces, a odande vazdusnom linijom ima bar jos 80km do Bada.

    Ja zaista ne znam za neki kraci put da se ne ide kroz Karavanke, ne ide se autoputem i jos je krace i ne ceka se na granici.
    Preko Klagenfurta je magistralni put (nema tunela i vinjete) i ko sto rece Crazy apsolutno je losiji put, 20km duze i treba se popeti na Ljubej.
    Sto se ovog tice mislim da ti Stekane nisi razumeo Davidovu rutu u pitanju je Klagenfurt i Feldkirchen, a ne Vilah.

    Dakle za 15evra manje dobijes pola sata voznje vise i tezi put ali i ne cekas na granici, mislim da se isplati, nisam dosad probao tuda, al cu sledeci put probati. (verovatno se isplati tuda i za Gerlizen, ne znam Stakane sta ti mislis?)

    Sto se tice 5h30, moze za toliko ako vozis tih 170km/h (sto je ipak malo brzo za natovarena kola zimi, bez obzira na dobar autoput) dok god ima autoputa i ne cekas na granici.
    Izmenio/la milos79; 02.02.2006 u 15:44.

  5. #5
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Pozdrav Stekanu, ski-enciklopediji

    Kako je bilo protekle sedmice?

  6. #6
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.891

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hehehe
    Pozdrav Stekanu, ski-enciklopediji

    Kako je bilo protekle sedmice?
    Otpozdrav.

    Još preslagujem utiske. Vrijeme nije bilo idealno, dosta magle na vrhu, ali vedro na najnižoj stazi. Osim vremena, sve ostalo je bilo super, kao i uvijek.
    U subotu sam iz čiste radoznalosti obilazio prodavnice sportske opreme i osim širokog izbora skija za iduću zimu Atomica, Fischera i Elana (Speedwave 14 650E) iznenadila me je činjenica da nema značajnih popusta na ovosezonsku opremu. Npr. pancerice Salomon Crossmax 10 od prošle sezone su još uvijek 399,99 Eura.
    Da bih se ponovo aklimatizovao na domaće uslove, sinoć sam bio na noćnom skijanju na Kozari. Nije bilo loše. Bilo je manje od 10 skijaša.

  7. #7
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    Da bih se ponovo aklimatizovao na domaće uslove, sinoć sam bio na noćnom skijanju na Kozari. Nije bilo loše. Bilo je manje od 10 skijaša.
    Znam da nije prikladno za temu o Austriji, ali moram pitati. Zar je staza izdržala jučerašnji dan?Ja sam bio gore sa porodicom juče i oko pola tri u dnu je već bila zemlja, snijeg mokar, nogolomac, lift se kvario i ništa nije obećavalo noćno skijanje.

  8. #8
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.891

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bobo
    Znam da nije prikladno za temu o Austriji, ali moram pitati. Zar je staza izdržala jučerašnji dan?Ja sam bio gore sa porodicom juče i oko pola tri u dnu je već bila zemlja, snijeg mokar, nogolomac, lift se kvario i ništa nije obećavalo noćno skijanje.
    Interesantno. Staza je bila potpuno sređena, smrznuta i bez ledenih ploča. Sa dobro naoštrenim rubnicima nije bilo problema. Samo pri dnu, nekih 20m iznad ulaza na žicu je bilo na jednom mjestu oko 2 kvadratna metra površine probilo do zemlje. Žica je radila bez problema.

  9. #9
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    43
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Hah onda smo se mozda i vidjeli u nedelju navece na Kozari. Staza fakat extra tvrda i dobro sredjena, jedino sto se za moje kantne ne bi bas mogla upotrijebiti rijec "naostrene"...

  10. #10
    Junior Member
    Datum registracije
    21.02.2006
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    hvala ti. a sto se tice komentara za markovica pa nisam primio uplatu u neko skorije vreme. mala sala ali nije ne da ga branim ni napadam ako ljudi idu negde ako im se nesvidja netreba da pljuju na sva usta jer malo ljudi ima da kazu nesto sto je ok uvek ima onih vise koji pricaju lose. ali sta da se radi.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •