Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 36

Tema: zillertal arena

  1. #21
    Member
    Datum registracije
    06.01.2009
    Lokacija
    Aranđelovac
    Godina
    55
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Mozda bas i nisam bio najjasniji ali ftj je lepo shvatio. U Liencu sam bio 2 puta po 8 dana tako da sam lepo upoznao istocni Tirol i zapadnu Korusku i o tome sam pisao u nekoj drugoj temi.

    Pitao sam i malo detaljnije o skijalistima u oblasti za one koji su bili u tom periodu. Karte umem da citaam i sam. Nadmorske visine nisu jedino bitne.
    Heiligenblut je recimo orjentisan ka suncu pa mu dzaba visine u martu. Ili recimo Arabba na strani Porta Vescovo drzi odlicno preko celog dana i krajem marta a suprotna suncana strana Arabbe,
    ona prema Badiji, su bukvalno livade sa stazama mekanog veštaka iako je nadmorska slicna...

  2. #22
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    @ftj u pravu si za Lienz, nisam lepo pročitao post.
    Što se tiče povezanosti skijališta (pitanje br 3) , svaki dan odredite jedno skijaliste i to skijate, svako od tih skijalista je dovoljno veliko da vam nikako ne moze dosaditi za dan-dva-tri skijanja. Hochzillertal i Hochfugen su potpuno povezani i prakticno spojeni žičarama. Secam se da je na Hochzillertal-u bila solidna guzva, a na Hochfugen-u sam bio sam kao duh, za 2-3 sata skijanja sam video mozda 50 skijasana celom skijalistu. O Hintertuxu je gotovo sve veća napisano na forumu. Mayrhofen je dosta popularan, bila je guzva i toplo vreme što je pokvarilo utisak. Verujem da je Mayrhofen sasvim druga priča kada nema guzve. Mana je da je dosta dobar deo skijališta okrenut ka suncu (osim strane gde je Harakiri). Nažalost nismo stigli da odskijamo Zell am Ziller, a po mapi verujem da je em dobro em severno orijentisano.
    Ako hoces savet (tacka 5) , idite sve vreme autoputem, na Saltzburg, Rosenheim, Kufstein. Moze da se desi guzva oko Rosenheima, ali nista traumatično. Ako vremenske prilike dozvoljavaju, imate vremena i volite pejzaž, onda može i onaj magistralni put preko Kapruna i Kicbila (kilometarki nesto kraci put, vremenski duze nego autoputem).
    Izmenio/la Rossignol 8s; 20.11.2013 u 10:49. Razlog: ...
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  3. #23
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Posle dvogodišnje pauze, ponovo se oštre skije, ovog puta za Ziletal arenu i okolinu.

  4. #24
    Super Member
    Datum registracije
    10.11.2009
    Lokacija
    Grdelica
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Prvi put bi trebao krajem januara skijati u toj regiji.... mislim da je konkretno kaltenbach u pitanju..... ako ima neko blize informacije o stazama,skijalistu i ostalo neka pise......

  5. #25
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Utiske sam sabrao još tokom boravka u Zillertal dolini. Bio sam smešten u Rohrbergu, malo iznad gondole Zillertal Arene. I do te najbliže staze smo išli kolima a iznenađenje je PUN parking u 9:00. Puno skijaša iz Nemačke stiže svakodnevno sa svih strana. Staze u Areni su već po standardima za Austriju i nemam šta da dodam – zabavni park, merenje brzine kao pri veleslalomu (naravno u formi za rekreativce, s tim što snimak vožnje može da se vidi na skiline), dušek za skakanje... Veza sa Gerlosom je sedečnicama koje nemaju haubu i može da bude prilično hladno ako je vetar. Staze koje povezuju dva skijališta su blage ponegde i ravne pa je borderima malo teže, ali osveženje stiže kada se dođe u Gerlos i upoznaju tamošnje staze. Povratak do Zell am Zillertala na skijama je moguć do međustanice gondola ali ne i do podnožja, već je povratak gondolom od međustanice. Staze bi mogle da budu bolje obeležene, nedostaju table sa brojevima staza kao i obaveštenja na izlazima sa žica. WI FI na stazi ništa posebno a najbolje radi na polaznoj stanici gondole ali posle 17 sati.
    Priložene slike Priložene slike

  6. #26
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Mayerhofen, odnosno Penken regija je fenomenalno mesto za skijanje koje počinje gužvom na parkingu još pre 9:00 i vožnjom gondolom do mesta odakle vode staze na razne strane koje su dugačke, dobro obeležene i na kojima, bez obzira na stanje na parkingu, nema gužve. Polazna gondola kojom smo išli nije u Mayerhofenu, već mestu ispred, odmah posle Ramsau. Fenomenalni utisci, posebno posle vožnje gondolom u koju se brzo ukrca 150 ljudi i koja vodi do viših delova skijališta. Harakiri stazu nismo vozili jer je bila zatvorena.
    Priložene slike Priložene slike

  7. #27
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Hintertux osim vrhunskog skijanja nudi i posetu pećinama ispod ski staza, na oko 40 m dubine u rascepu stena nalaze se hodnici koji vode i do podzemnog jezera. Obilasci počinju na pola punog sata i traju oko 60 min. Spuštanje sa vrha do parkinga, bez skidanja skija je posebno zadovoljstvo. Sve ostalo se vidi na fotografijama.
    Priložene slike Priložene slike

  8. #28
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Put preko Mađarske od Beograda do Zell am Zillera je oko 1080 km od čega nema autoputa od kuće do Mostara (Gazele) i 20 km kroz Zillertal dolinu. Kvalitetan put sa desetodnevnim putarinama za Mađarsku i Austriju, bez plaćanja tunela (i nema ih mnogo) može da ima jedinu manu a to je gužva od Salcburga do raskrsnice blizu Rosenhaima, u Nemačkoj. Naime, subotom popodne veliki broj vozila preoptereti tu deonicu zbog povratka Nemaca sa skijanja u Austriji. Takođe, povratak subotom može da bude usporen, opet na istoj deonici zbog navale severnih komšija . Poseta divnom Insbruku je dodatak koji vredi iskoristiti.
    Priložene slike Priložene slike

  9. #29
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Zasto preko Madjarske?Zar nije skoro 200km blize preko Ljubljane i Villach-a?

  10. #30
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Preko SLO i HR je bliže za oko 100km jer se svakako ide preko Salcburga. Nisam hteo lihvarima da plaćam nenormalnu putarinu a kroz A treba da platiš i tri tunela, Karavanke i dva kod Kačberga. Osim toga, zgodna prilika da svratim do Budimpešte i Beča.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •