Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 27 od 27

Tema: tehnika skijanja

  1. #21
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milanpop Pogledati poruku
    @jopopo
    Izvini nisam te isprati najbolje, na koji deo komentara mislis
    Post #16 gde opisuješ tehniku, na to sam referencirao.

  2. #22
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Elem i meni vec godinama vicu da cucnem, a ja ko sveca uspravno i malo-malo pa na repove
    Nesto slicno ako ne i isto, samo sto ja sam sebi vicem.
    Snimamo se cerka i ja pa posle analiziramo snimak,
    t.j. ko kako skija i sta treba da ispravi.
    Kontam da visi ljudi teze idu u nizi cucanj.

  3. #23
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    @trendo

    E Trendo, Trendo . Da si otisao pravo u policiju do ovoga ne bi doslo .
    Izvini nisam mogao da ti se pridruzim u subotu, ali najavi se da ti se pridruzim iduci put

  4. #24
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Ma NP . Sledeci put ako ne skijanje onda .

  5. #25
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    @jopopo
    Nisam siguran ni dalje sta si bas tacno mislio ali normalno da ako vec duze skijas da imas iskustva u raznim situacijama koje se dogadjau na stazi pa mozes da se na vereme izvuces. Ali svako ima neku svoju tehniku i pritom tezi nekoj svojoj zamisljenoj koja je za njega najbolja, to je sasvim uobicajna stvar

  6. #26
    Super Member plecko avatar
    Datum registracije
    17.01.2009
    Lokacija
    Obrenovac
    Godina
    46
    Poruke
    410

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milanpop Pogledati poruku
    Prvo i prvo ako prvi zavoj na stazi ne izvede kako treba neces vise izvesti ni jedan. Znaci stani, ponovi i tek onda kreni da skijas, ako treba i 100 puta.
    Krecem polako i ravno niz padinu prvo naredjujem skocnom zlobu da se nagne u stranu (onaj koji je u pancerici) i vec on pocinje da me uvodi u zavoj. Skije se polako dizu na rubove i vec posle sekundu kolena krecu prema brdu. Prolaze ispod mojih grudi tako da mi posle pokreta 90 % tezine ostaje na donjoj skiji. Grudi su mi iznad spoljne skije. Opisujem radijus. U najnizoj tacki oznacavam stapom sa strane, pocinjem da se izdizem,prelazim blago na prste u "maciji polozaje" grudi polako okrecem prema padini. Prelazim na obe ploce. Zadajem ponovo skocnom zglobu naredbu da se nagne u stranu a sam tim prelazim na rubove a posle sekunde ili dve kolena idu u brdo i uplivavam u zavoj.
    meni uvek pravi problem leva noga, tj.skočni zglob ali samo kad skrećem u levo, kad mi je leva noga spolja (skrećem udesno)nemam problema da je okrenem na rubnik jel(skočni zglob) tad okrećem na unutrašnju stranu......jel to normalno zato što je u pitanju leva noga ?

  7. #27
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    @plecko
    Pa nisam bas siguran ne mogu da te vidim uzivo, ali da ne filozofiram, uvek neka noga ima vecu snagu od druge ( ako si desnoruk jaca ti leva noga ili obrnuto). Ali to ces srediti vec. Verovatno ti je problem u desnoj nozi pa gledaj da nju korigujes u zavoju (ali to kazem uslovno jer te ne vidim kako skijas pa je malo smesno da nesto vise komentarisem) A koleno leve noge guraj sto vise u brdo ali pre toga se dovedi u polozaj gde ces biti blago nagnut na prste, napred.
    Ovo malo pre receno mozda i nije tako(jer ipak se mora doci na stazu) ali ako mislis da imas vec malo duze probleme sa levim zavojem uzmi instruktora na 2-3 casa i odmah ce doci do korekcije u skijanju

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •