Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 66

Tema: Grossglockner - Heiligenblut - produženi ski vikend 27-29. januar

  1. #51
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od shoo_ Pogledati poruku
    Nadam se da ce neko ko je bio preko Skibusa na produzeni vikend napisati svoje utiske...
    TEŠKO! Eto, ja nisam bila, imala sam neke druge obaveze i teško da će neko o tome napisati šta, ali probaću da nagovorim ćelavog.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  2. #52
    Member
    Datum registracije
    24.10.2011
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer
    Poruke
    34

    Podrazumevano

    Mesto poznato po tome da se tamo uci snowboard? Ajoj, pa da nije bilo Zokija, Zoki-Dekija, Marka i jos nasih bordera, stvarno ih je veoma malo. Iako bordera ima oko 5% ukupne populacije na zapadu, ovde ih nijsam video ni 2%, sa sve nabrojanim.
    Skijaliste je puno strmih staza, cija je jedina mana sto uglavnom imaju prelomnice i sto su za moj ukus preuske. A da su dugacke, dugacke su, da su strme, strme su.
    Odlicno za vikend +.

  3. #53
    Junior Member
    Datum registracije
    11.01.2009
    Skije / Bord
    Iscepane
    Godina
    47
    Poruke
    12

    Podrazumevano Evo jednog svezeg utiska

    Put je bio ok, standarno ~10 sati voznje busom. Krenuli smo oko 20:30 u cetrvrtak a u petak oko 9:45 vec smo bili na stazi. Ima malo cimanja stvari od busa do hotela, mada je mnogo teže u povratku to vratiti nazad u bus
    Hotel tj. hostel je omladinska fora, 4 i 5 krevetne sobe sa krevetima na sprat, gde je wc zajednički a u okviru sobe imate malu tuš kabinu. Za 2 noći može se preživeti, jedino može biti nezgodno parovima, ali zato unapred tražite malo bolji smeštaj. Nisam video ali sam čuo da ima i boljih soba tako da se raspitajte. Doručak klasičan švedski sto, a večeru možete doplatiti ako želite.
    Od hotela do gondole imate jedno 5-10 minuta pešačenja, zavisi od forme i koliko brzo možete da se popnete u pancericama uz stepenice.

    E sad, sto se tice skijanja:
    2 dana nas je pratilo sunčano vreme, trećeg dana su oblaci i sneg prekrili selo i donji deo staza ali je na gornjem delu staza bilo sučano.
    Staze su bile sređene i držale negde do 2 popodne, a nakon toga usled prolaska skijaša i bordera na pojedinim mestima bi se progledale pa je bilo otklizavanja kome kantne nisu bile naoštrene (meni)
    Uglavnom sve staze su mogle da se voze celi dan, ali kao što su ljudi već rekli pri dnu može da bude malo nezgodno manje iskusnim skijašima (sužene su i malo strmije)
    Po meni najbolja staza za one koji žele da "peglaju" tehniku i da uče preporuka je plava staza broj 8. Do nje mogu i početnici da dođu, iz gondole u gondolu, pa možete i velikom gondolom (panorama) dole, i odatle na osmicu. Jeste da koristite sidro na gore, ali se isplati, staza je ispeglana, široka i nije strma, imate i neki restoran na sredini (nisam svraćao), idealna za obuku. Čak i ako se nalazi u dolini, staza je osunčana, a i nije mnogo opterećena jer malo ljudi ima volju da se toliko cima za plavu stazu, ali verujte vredi.

    To je uglavnom to, za prvi put preko skibusa mogu da kažem da je bilo odlično, čak sam i na posao mogao da stignem u ponedeljak

  4. #54
    Junior Member
    Datum registracije
    11.01.2009
    Skije / Bord
    Iscepane
    Godina
    47
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    Još slika. Mahom su od nedelje, čisto da vidite da je i tada bilo sunca

  5. #55
    Junior Member
    Datum registracije
    11.01.2009
    Skije / Bord
    Iscepane
    Godina
    47
    Poruke
    12

  6. #56
    Member
    Datum registracije
    08.10.2008
    Godina
    37
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Ne bi valjda trebalo da bude problema sa snegom pocetkom marta, ja bih tad isao

  7. #57
    Junior Member
    Datum registracije
    28.11.2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Rossignol actys 250
    Godina
    48
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    I ove godine Heiligenblut Grossglockner od 12.01.-19.01. uz SnowTrex.
    http://www.snowtrex.ie/austria/gross...n.html?popup=1

  8. #58
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    42
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od djolea Pogledati poruku
    Mesto poznato po tome da se tamo uci snowboard? Ajoj, pa da nije bilo Zokija, Zoki-Dekija, Marka i jos nasih bordera, stvarno ih je veoma malo. Iako bordera ima oko 5% ukupne populacije na zapadu, ovde ih nijsam video ni 2%, sa sve nabrojanim.
    Skijaliste je puno strmih staza, cija je jedina mana sto uglavnom imaju prelomnice i sto su za moj ukus preuske. A da su dugacke, dugacke su, da su strme, strme su.
    Odlicno za vikend +.
    Da je omiljeno mesto bordera to stoji i ima odlicne pocetnicke staze za ucenje ali da je centar pun strmih staza to bas nije istina niti da su sve uske. Ima par uskih staza (od vrha do dna gondole npr) ali ne bas toliko.
    Za vikend super a s pravim drustvom moze i na duze
    History is made by those who dare to break the rules.

  9. #59
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Lepo skijalište, ali mislim da je vikend puna kapa.

  10. #60
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    S'obzirom da Ski Bus nije uspeo da organizuje grupu, nas trojica smo u solo reziji organizovali produzeni vikend.
    Trodnevni ski pass je 100 eura i smestaj za 3 noci u apartmanu od 60m2 za 3 osobe je 216 eura, tako da ce akcija da kosta slicno kao sto bi preko udruzenja, s'tim sto imamo 3 umesto 2 spavanja pa to malo podize ukupan trosak, kao i malo skuplji put ali nista strasno imajuci u vidu dosta veci konfor.

    Odlucili smo se za ovo mesto, jer je relativno blizu, ima lepu visinsku razliku i kako svi kazu super freeride terene. Takodje nije izvikano, pa nije ni tako jako sa cenama.

    Nadam se da ce biti OK, report stize u po nedelji.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •