Strana 30 od 30 PrvaPrva ... 20282930
Rezultati 291 do 296 od 296

Tema: Preporuka za all-mountain skije

  1. #291
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Ko pravi tu Movement Jam?
    https://www.movementskis.com/index.php/en/

    na balkanu mislim da se mogu naci samo http://www.adventure-shop.bg/categor...80%D1%81%D0%B8
    kada sam ja kupuvao moj Movement shift ni tamo nije bilo, najblize A

  2. #292
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Evo trendo taman odgovorio. Samo da napomenem da ja imam stariji model, mislim 12/13, novije nisam probao, ne znam da li su je mijenjali.

  3. #293
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Ko pravi tu Movement Jam?
    Movement je firma sa sjedištem u Švici, a proizvodnja im je u Tunisu!

  4. #294
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Pa dobro Wlade, slazem se da je tvrdoca ovih skija sa liste razlicna i da to igra veliku ulogu. Kako sam napisao na listi nema soul7 bas zbog toga, po meni je premekana za allmountain, mozda ne za west coust u us, ali ovde kod nas na Balkanu...
    No ove skije su dosta razlicite ... na primer pinnacle i vantage su directional ski, dok sfb i candide su symmetrical ski sto je i standard za park skije. Razlika je da kod zadnjih dve ako oce da se koriste kao allmountajn treba se vez postaviti malo vise nazad, odnosno sada oba modela imaju dve linije za montiranje napred i nazad pa je lakse.
    Inace vantage je vise slicna rossi 100 i enforcer 100 nego pinnencal 105 i to ne samo u struku.
    Kako i da je sve su sada to dosta lakse skije nego seth koi je pravi tenk teskas, a kod ovih neke odvaj prelaze 2k sto naravno zavisi od materijala. Medzutim mislim da materijal je dosta vazno da bude jedno celo parce drvo nego neki laminat kao kod Faction ski. Naime iskustva u mkd sa faction ski i nisu bas najbolja, ali ne i sa candide serijom.
    No nigde se ne moze naci podatak o tvrdoci skije, citam review-e i samo subjektivno ove mekse a te tvrdze, odnosno mislim da je vantage na toj listi najtvrdzi ali ne i najtezi. Odnosno kada bih se odlucio za vantge onda bih se odlucio za visinu od 180 a ne za 188 za moih 185cm i 85kg.
    Ono sto ne mogu da nadzem je koliki je camber za sve ove skije (osim za sfb) sa obzirom da su sve roker-camber-roker, a zadnje dve su i full twin tip (sto ovako dobro izgleda vizuelno ), a camber duzina je bitna da se nema osecaja da skijas na 120cm a imas 180cm skije...
    E sad ja ne volim previse velik radius i to je to. Tako da kada sam sastavljao listu eliminisao sam sve sto im veci radius od 20m, a park skije imaju manji radijus kao sfb i candide 2.0 ili Oggy-ev Jam koja je park skija. Tacnije volim laganica opustene srednje zavoje.

    https://onedrive.live.com/?authkey=%...%21431&o=OneUp

    Ovaj snimak je napravljen sa moih movement shift koi su 98 u struku i teske 1550g po skii. Kada sam njih birao, birao sam skije za sve i mislim da nisam pogresio, ali posto imam jos jedan par vezova i sadasnje iskustvo sa prolecnog turiranja, mislim da je za prolecno turiranje mnogo bolje imati turno skije sa strukom od 85-90, a sa skije za sve u balkanskim uslovima gde i nema neke savrsene staze (osim u Bansko) onda je bolje imati drugi par skija nesto kao one sa liste.
    Uze skije od 80 smatram da su samo za one koje skijaju iskljucivo na stazi i nemaju nikakve ambicije izaci van nje.

    Svakako vec sam napomenuo da imam diamir freeride pro vezove koje bi isle na skije i svakako bi imale koze za kratke uspone, priode do odredzene tacke i to. Inace Oggy nema savrsenih vezova , odnosno da vidis marker baron vez dok ocistis pa zatvoris, e to je muka...

    Uh raspisao se...

  5. #295
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Samo da napomenem da Jam nije prodavan kao skija za park, vec kao all-mountain. Za vez, ne znam, moj drugar mislim da ima neki Marker ali se ne sjecam koji, uglavnom uvijek on mene ceka da sastruzem vez, a ne ja njega

  6. #296
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Мувмент Пекмез је преспремна за свакојаке стазе. И Панишер је, али тежа је борба кад оледи :-).

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •