Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 6789 PoslednjaPoslednja
Rezultati 71 do 80 od 89

Tema: Kronplatz

  1. #71
    Senior Member Attention avatar
    Datum registracije
    15.12.2009
    Lokacija
    Niksic, Montenegro
    Skije / Bord
    Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Godina
    39
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    i jos malo
    Priložene slike Priložene slike

  2. #72
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Lepo,lepo...Hvala na slikama

    Neverovatno sa skoro da nema uopste snega van staza

  3. #73
    Senior Member Attention avatar
    Datum registracije
    15.12.2009
    Lokacija
    Niksic, Montenegro
    Skije / Bord
    Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Godina
    39
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    A bilo je poslednji dan 15 stepeni u San Vigiliu i na toj strani nije bilo uopste snijega mimo staze mada je samo crna staza prema Piculinu bila losa mada meni nije ni takva smetala
    mada skoro svaka suncana strana je bila bez snijega van staza a sto se tice samih staza,drzale su do 11-12, neke i duze i mogu misliti kakve su kad je temp u minusu

  4. #74
    Junior Member
    Datum registracije
    29.01.2014
    Poruke
    1

    Podrazumevano

    Moze li neko da mi kaze utiske ako je odseo u ovim apartmanima ili zna nekog ko je bio?

    http://www.residencesora.com/dev/index.php

  5. #75
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Evo ja sam upravo bio sa jos troje ljudi u Sori. Sto se mene tice sve pohvale. Lokacija je San Vigilio di Marebbe, sami apartmani se nalaze jedno 300-500m van sela, ne mogu da procenim jer smo kolima bili. Van apartmana preko puta ulice odmah se nalazi bus stanica odakle vas bus za 5min dovede direktno ispred gondole Miara odakle se penjete na Kronplatz direktno. Ko hoce tu gde je Miara vuce gondola i na drugu stranu brda, Piculin, odakle kad se spustitie prkeoputa mozete da uhvatite bus za Alta Badiu i odete na sella rondu.

    Ipak ovo je malo cimanje ako se tako radi jer morate da jurite da ne omasite u povratku neku konekciju/bus. Za Sellu mi smo kolima isli. 3x smo skijali Kron i 3x Sellarondu. Po meni San Vigilio je mnogo bolja lokacija od Brunika/Riscone jer ako ste kolima, na oko 12km vam je Bruniko da odete da se prosetate, a na oko 17km je Corvara gde se parkirate za 4eur/dan (kolima treba 20-30 min max) i odakle direktno bez ikakve bojazni da jurcate zbog konekcije mozete da vozite Sellarondu. Mi smo jedan dan uradili crvenu Sellu, drugi dan vozili Arabba/Marmolada i treci Alta Badia. Sa te strane onda vam se zaista isplati Dolomiti superski ski pass. Ako ste u Bruniku/Riscone treba jedno 45-50 min do Corvare kolima sto je malo cimanje, ali izvodljivo. Bruniko je jako lep, al mrtav uvece pa ako hocete da se prosetate tamo ili odete na bazen (cron4) sasvim je dovoljno da kolima odete iz San Vigilio do Brunika, to je 15 min.

    Sami apartmani su ko na slikama, skroz ok, uredno i cisto, veoma toplo. Mi smo imali 2 spavace sobe, dnevnu, jedno kupatilo, terasu. Jozef koji dal radi tu ili je vlasnik vam svako jutro donese hleb i mleko ako zelite, nemate cimanje za to. Ima i parking, dole je skijasnica, lokacija je idealna. Gradic je isto jako lep, ima i super pub Bus Stop, par pizzeria, Spar, sve je tu. Za cenu koja je jako povoljna svaka preporuka zaista, mislim da ne treba dalje traziti. Inace u kuci smo bili iskljucivo mi i komsije iz Hrvatske koji cini mi se tu dolaze bas dugo tako da lako dobijete i ostale info koje vas zanimaju.

  6. #76
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano 2016-Kronplatz

    Rezervisali i uplatili Kronplatz u januaru 2016
    Par dana smo gledali (nas 3 familije) u kom mestu da nadjemo apartman i odlucili smo na osnovu cene smestaja. Mesto Gais- 5km od Brunica a 9 od zicare. Smestaj apartman za 3 osobe 420 evra a za 4 560,00, Veliki apartmani, ovaj za 4 osobe sa 2 spavace i 2 kupatila.
    Nisam siguran za odlazak na gondolu da li smo izabrali dobru lokaciju. Naime, iz Gaisa se da bi stigao do zicare za Kronplatz prolazi kroz ceo Brunico, i moze da bude guzva pa da traje dugo.
    Ne znam da li se placa parking-verovatno da. A ski bus je dzabe. Ne znam ni kakve su guzve na parkingu kod gondole za Kron platz iz Brunica, da li se mora doci pre 9h??<

  7. #77
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano

    JUce se vratili iz Kronplatza
    Odlicno skijanje, mesto Gais odlican odnos cene i kvaliteta za smestaj-Udaljeno samo 10minuta od gondole. POred gondole imaju 2 parkinga. Onajh koji je uz sam ulazak u gondolu-4 evra dan i 50m dalje, ne placa se
    Skijaliste ima sasvim dovoljno staza i plavih i crvenih i crnih. Na samom skijalistu samo 2-3 cetvorosedeznice-Ostalo gondole. Uglavnom smo gledali da koristimo te sedeznice da ne bi skidali skije posle svakog spusta
    Skipass za 6 dana je 270 evra (Uzeli smo Dolomitiskipass) Jedan dan smo kolima otisli do Cortine DAmpezzo (oko 1h) Cortina je vrh skijaliste.
    Jedan dan otisli do Corvare i skijali Marmoladu. POgled sa Marmolade je izvrstan, ali smo mi imali vreme vrlo suncano sa temperaturom +10C pa su staze bile lose-Verovatno je mnogo bolje kad je bolje vreme za sneg
    Jovicki,hvala jos jedanput. Ja sam na skijanje krenuo a da nisam pogledao ni gde idemo...Dok smo bili na skijanju, u par navrata nam je napravio plan skijanja za sledeci dan i drzali smo se tog plana
    Inace, uobicajeno misljenje je da je Kron mesto gde su Hrvati vecina na skijalistu. Mi smo izgleda bili u periodu kada nismo sreli nijednog nigde (30.01-06.02). Jedinu malu grupicu Hrvata sreli smo na Cortini D Ampezzo. Za to vreme nasih smo sreli bar 5-6 grupica na skijalistu i isto toliko automobila u Brunicu
    https://www.youtube.com/watch?v=hbKj94nh4PM
    i jedan video sa Cortine https://www.youtube.com/watch?v=Q9mv3znEJ7U

  8. #78
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

  9. #79
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    U januaru bi trebali u Kronplatz, dve porodice s trogodisnjim djecacima koji ce poceti i da skijaju. Opcije su nam za smestaj u Riscone ili u San Vigilio di Marebbe. Vidim da i jedan i drugi imaju stazu za sanjkanje. Ima li jos nesto na osnovu cega bih se odlucio za jednjog od njih? Koji je bolji?
    History is made by those who dare to break the rules.

  10. #80
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Moze li neko vise informacija o mestu Riscone? Trgovine, restorani, za vecernje setnje? Jel ima nocno skijanje na Kronplatzu? Ako da, gde? Jel postoji nocno sanjkanje? Moze li vise informacija o Snow parku u Risconeu?
    Izmenio/la Grazer; 06.10.2017 u 19:15.
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •