Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 21

Tema: Ko kaže da je dizajn nebitan?

  1. #1
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano Ko kaže da je dizajn nebitan?

    Čvrsto sam rešio da kupim cipelu sa tri kopče, od kojih je ona srednja kosa. (Po ugledu na wlada, ipak je on administrator.) Nakon što su mi autoriteti na koje se oslanjam rekli da ne uzimam Dalbelo, našao sam nordiku. Sve paše, cena, performanse, ima ga u radnji, sve. I izgleda ovako:

    http://www.nordica.com/international.../dead-money-51

    Kao što možete zapaziti, model je, bar prema opisu, a i brojevima, namenjen za odrasle.

    I sad pošteno: je l' biste vi nosili takve cipele, pošto pravim skijašima dizajn nije važan?

  2. #2
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    al samo uz narandzastu jaknu i gangrena zelene pantalone
    Cini mi se i da full tilt ima tri kopce, a dizajn na ovu foru...

  3. #3
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.139

    Podrazumevano

    Ko kaze da dizajn nije bitan, samo je pitanje na kom se mestu nalazi u prioritetima.
    Uostalom dizajn nisu samo boje i 'cvetici'.
    Ako je to cipela koju trazim i koja mi treba ja se ne bih razmisljao bez obzira na boju i sare.

  4. #4
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Pojasni mi malo ovo za Dalbello. Firma je u ozbiljnom usponu i zamjenila je Tecnicu u Völkl/Marker tandemu (Tecnica je sada sa Blizzard-om).

    Na prvi pogled, Nordica Dead Money je mnooogo uspravniji od Dalbelove Krypton serije. Obavezno probaj prije kupovine, tj. ne naručuj preko Weba ako nisi probao.

    P.S. Vidjeh ove zime u prodavnici ovdje u Banjoj Luci Dalbello Krypton Cross za 300 KM (150€).

  5. #5
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    u svakom slucaju oprobati prije kupovine
    a sto se autoriteta na koje se oslanjas tice po mom misljenju su vrlo klimavi
    zadnja dva para cizama koje sam imao bile su dalbello i vise sam nego zadovoljan
    vidjeo jesam tu cizmu u prodavnici ali probao nisam mada provjereno je provjereno krypton je na marketu vec duze vremena provjerena cizma
    a sto je najbitnije modularna .... ali u svakom slucaju podrzavam kabrio dizajn odlku
    sto se boje tice moj je moto sve mi boje lijepo stoje

  6. #6
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Gej je okej , šalim se naravno, ako ti dobro paše cipela što da ne? Ja se mislim da svoj Cross nagnem još malo napred (počnem da koristim delove iz kesice ).

    @stekan: verovatno neki zaostali model, takva cena je bila i kada sam ja uzimao (isto zaostalo na lageru od prošle godine ili sl.) još sam dobio 50% popusta , ne može ni bolje ni jeftinije

  7. #7
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    ja nekako preferiram uspravan polozaj pogotovo kad cekam u liniji za lift ili generalno kad stoim
    a za one koi voze u sjedcem polozaju ne pomaze ekstra nagib naprijed
    ja am inace izvadio klinove za nagib
    ali wlad ako ti vise odgovara mozes da stavis klinove jedan na drugi za ekstra nagib

  8. #8
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ja imam neke manje klinove, a u kesici sam dobio veće (duplo su deblji) - tako da verujem da može samo da se zamene - da će biti dovoljno. OK je meni i ovako naravno, ali malo da probam / igram se, što da ne .

  9. #9
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    uvek se treba igrati sa dodatcima al kanting npr ukoliko cipela ommogucava treba dobro podesiti... postoje varijacije polozaja u zavisnosti od podloge. u sustini skijas bi trebao da podesi pravilan polozaj da centar cipele bude u ravni sa kolenom/ski polozajem...

    pronasao sam negde ovu sliku...

  10. #10
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Čvrsto sam rešio da kupim cipelu sa tri kopče, od kojih je ona srednja kosa. (Po ugledu na wlada, ipak je on administrator.) Nakon što su mi autoriteti na koje se oslanjam rekli da ne uzimam Dalbelo, našao sam nordiku. Sve paše, cena, performanse, ima ga u radnji, sve. I izgleda ovako:

    http://www.nordica.com/international.../dead-money-51

    Kao što možete zapaziti, model je, bar prema opisu, a i brojevima, namenjen za odrasle.

    I sad pošteno: je l' biste vi nosili takve cipele, pošto pravim skijašima dizajn nije važan?
    Plagetone, stvarno ne bih da ti kvarim ceif insinuacijama i ''tracevima iz prve ruke'', razmisljao sam dal da ti ovo uopste napisem;
    Zimus sam se druzijo sa ski-uciteljom moje cerke i imao je ove tvoje cipele i bio je nezadovljan. Ispricao mi je liner na neki neobjasnjiv nacin jako omeksao, da su mu se kopce iskrivile isl. Spomenuo je nekog svog kolegu freestylera koji je ovakav proslogdodisnji model iz slicnih razloga vratijo u radnju i poslje od fabrike dobijo ovogodisji model.

    Radi se o drugom modelu, al je ipak firma ista i dal je puka slucajnost ili nesto drugo, sad prije par sedmica na skijanju konstatujem kako je na mojoj nordici speedmachine14 iz nekih neobjasnjivih razloga pukao 'jezik' od linera kao da je nozem presjecen na samom vrhu. Nosim ih bas sutra nazad u radnju, a kupijo sam ih prosle sezone u februaru.
    ps
    a naravno da bih nosijo ovakve cipele, jer su supercool sto se dizajna tice!!!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •