Strana 14 od 19 PrvaPrva ... 41213141516 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 131 do 140 od 183

Tema: Iskustva na putovanjima sa agencijama, udruženjima i sl.

  1. #131
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Opet cu ponoviti, jako dobra ideja, tesko izvodljiva i dosta skuplja... Inace koliko znam, za autobuski prevoz vidim da pominjete neku cifru od 90-100 evra, ja koliko znam agencije su manje vracale od te cifre... Ako poredite to sa cenom skifun prevoya, onda ok, ali recimo skibus mislim da je manje vracao, odprilike 50 evra.

  2. #132
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sasacg Pogledati poruku
    Mislim da ciljna grupa nisu samo 400-450 skijasa koji u FR idu preko udruzenja. Vise mi u tu ciljnu grupu spadaju ljudi koji idu kolima u Tirol i FR (ja sam medju njima), a koji bi dali 10o-150e, cak i malo vise za avionski prevoz . Npr. put do zapadnog Tirola kolima, ispadne nekih 90-100e po osobi. Pricam iz svog ugla...Mozda i gresim,ali cini mi se da bi ovakav aranzman mogao da zazivi
    Zato sam i napisao osnovna ciljna grupa i gruba kalkulacija. Naravno da se može računati i na one naprimer kojima ne pada na pamet da idu u FR upravo zato što neće ceo dan da sede u busu, ali njih je teško prebrojati.

  3. #133
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misk0 Pogledati poruku
    Ajmo malo o Britaniji, posto se vec toliko pominje.

    Prvo, ima letova za sve moguce aerodrome i retko kad ima samo jedna kompanija koje leti za bas taj aerodrom. Cak nema ni velike razlike izmedju carter i regularnih letova.

    Cena je uvek po slojevima, recimo 10 sedista po £50 sledecih 10 je £55 i tako dalje, po pravcu. Sledeci kriterijum su praznici, cene su u startu verovatno vise bar 50%. U principu, karte treba uzeti sto ranije pogotovo ako znate kad idete na odmor i ovde nije neubicajeno da se odmor rezervise skoro godinu dana unapred.

    I kod carter i normalnih letova, agencije mogu da zakupe odredjeni broj sedista. Ako avio kompanija nema dovoljno rezervacija od agencija, prodavace karte svima.

    Sve cesce prtljag nije uracunat u cenu karte, cak i velike firme kao British Airways imaju na nekim relacijama tzv "hand baggage only fares" gde se dodatno placa prtljag. Kod vecine je standard 20kg ili 23kg dok je na carter letovima uglavnom 15kg. Ako mozes da se spakujes i ne prebacis ovo, super. Ako ne, placas extra.

    Sto se skijaske opreme tice, nema nekog pravila. Recimo BA i Lufthansa ukljucuju ski opremu u tu jednu torbu pa ako uspete da sve spakujete, super. Dodatna torba je oko 45 evra u jednom pravcu. Monarch recimo naplacuje oko 30 evra po pravcu za skije. Uglavnom pancerice mogu da idu kao rucni prtljag, obicno jedna torba po putniku. Swiss izgleda vozi skije za dzabe, jos uvek. Mi smo imali srece pre 2 godine i nismo morali da placamo nista dodatno preko Lufthansa-e, 2 para skija i 2 para pancerica samo je trebalo rezervisati na vreme jer im je ogranicen broj koji mogu da nose po letu.

    Sad sto se tice generalno carter letova, ne zaboravite da je od ostrva sve daleko. A i da ne pominjem da je standard ovde malo bolji. Ima dosta ljudi koji voze do skijalista, to je nekih 10-12 sati voznje. Dobro je sto 90% tog puta je na auto putevima ali ako nisi navikao na duze relacije, upropastices prva dva dana skijanja. Postoji i direktan voz za Moûtiers, Aime-la-Plagne i Bourg St Maurice u petak uvece (nocni) i subotu preko dana iz Londona, cene od £150 pa navise za povratnu kartu, prosecno verovatno oko £200 (250 evra), opet zavisi kad kupite karte.
    E, na ovo sa mmislio kada sam pisao da je voz nerealan. Voz je postao preskupo prevozno sredstvo, čak skuplje od aviona. Ali da li je moguće da je skuplji 4-5 puta? Da li sam te dobro shvatio?

  4. #134
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    E, na ovo sa mmislio kada sam pisao da je voz nerealan. Voz je postao preskupo prevozno sredstvo, čak skuplje od aviona. Ali da li je moguće da je skuplji 4-5 puta? Da li sam te dobro shvatio?
    Nisu. Prosecnu povratnu kartu od ostrva do neke destinacije u evropi ces platiti izmedju £150 i £200 ali, ako se kupi dosta unapred, moze da se desi i da prodjes sa povratnom kartom od £50 do £100. Ovo je vise izuzetak nego pravilo.

    Slicno i za eurostar vozove, koji voze od Londona po Evropi tako da se svodi na isto. Sve zavisi gde zivis i koji ti je prevoz najpristupacniji.

    Bliza putovanja, npr za Pariz ili Brisel su daleko brza vozom. Evo jedne slike iz voza


  5. #135
    Member dachonije avatar
    Datum registracije
    01.03.2012
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Pouzdana informacija od prosle godine dobivena od Skibus-a je da u slucaju da neces da koristis njihov prevoz oni vracaju za Val Thorens 70 evra, a za Les 2 Alpes 60 evra ( pitano u oktobru prosle godine za pomenute ski centre).

    Ja mislim da bi ova varijanta sa avio prevozom mogla da zazivi i funkcionise. Po meni, nebi bilo vise od recimo 25% nas, koji ovdje diskutujemo i koji uveliko pratimo i koristimo ovaj vid low budget skijanja, da bi koristili avio prevoz. Mislim da to vjerovatno nebi bilo dovoljno za jedan carter let, ali isto tako predpostavljam da bi uvodjenjem te opcije odlaska na Francuska i Austriska skijalista privukle neke ljude koji uopste ne prate ove forume i kojima ne pada na pamet da idu na skijanje, tako daleko, ni svojim automobilom, a da ne pominjem putovanje busom sa nama obicnim smrtnicima .
    Vidim pominjete uvelikok prtljag. Ja da se odlucim na tako nesto sigurno nebi nosio moje skije (ipak nisam Ted Ligety,jos ), nego jedana torba (kofer) i sa sobom pancerice (koje smatram najvaznijim djelom ski opreme). U odredjenom ski centru za 6-7 dana skijanja, 40-tak eura ce doci iznajmljivanje vrhunskih skija.
    Sve u svemu podrzavam da neko pokusa da organizuje avio prevoz na skijalista, a do tada ja u moj autic i odoh da uzivam na snijegu sto i vama zelim.

    Pozz

  6. #136
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dachonije Pogledati poruku
    Pouzdana informacija od prosle godine dobivena od Skibus-a je da u slucaju da neces da koristis njihov prevoz oni vracaju za Val Thorens 70 evra, a za Les 2 Alpes 60 evra ( pitano u oktobru prosle godine za pomenute ski centre).

    Ja mislim da bi ova varijanta sa avio prevozom mogla da zazivi i funkcionise. Po meni, nebi bilo vise od recimo 25% nas, koji ovdje diskutujemo i koji uveliko pratimo i koristimo ovaj vid low budget skijanja, da bi koristili avio prevoz. Mislim da to vjerovatno nebi bilo dovoljno za jedan carter let, ali isto tako predpostavljam da bi uvodjenjem te opcije odlaska na Francuska i Austriska skijalista privukle neke ljude koji uopste ne prate ove forume i kojima ne pada na pamet da idu na skijanje, tako daleko, ni svojim automobilom, a da ne pominjem putovanje busom sa nama obicnim smrtnicima .
    Vidim pominjete uvelikok prtljag. Ja da se odlucim na tako nesto sigurno nebi nosio moje skije (ipak nisam Ted Ligety,jos ), nego jedana torba (kofer) i sa sobom pancerice (koje smatram najvaznijim djelom ski opreme). U odredjenom ski centru za 6-7 dana skijanja, 40-tak eura ce doci iznajmljivanje vrhunskih skija.
    Sve u svemu podrzavam da neko pokusa da organizuje avio prevoz na skijalista, a do tada ja u moj autic i odoh da uzivam na snijegu sto i vama zelim.

    Pozz
    Ovde si me bas slatko nasmejao Vrhunske skije spadaju u VIP rentu koju ni kod nas u Srbiji ne mozes da nadjes za 40e za 6-7 dana a da ne pominjem Francusku gde te toliko kosta jedan dan za VIP rentu... U Francuskoj su najvise zastupljeni Intersport i Ski Set pa pogledaj na netu cenu rente kod njih. Najjeftinije je od 55 evra ali to su najrekreativnije daske za totalnog pocetnika...

  7. #137
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Evo obecavam da cu porazgovarati sa Markom iz SkiBusa oko ove ideje i videti sa njim da li je izvodljiva i koliko bi bila skuplja.

  8. #138
    Member Alias avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    47
    Poruke
    52

    Podrazumevano

    Odlično, javi šta su rekli. Mislim da oni ipak imaju znatno bolju sliku od nas ovde. Posebno me zanima to za doplatu, koliko bi bilo skuplje od prevoza busom.

    Ako je do 150 evra I'm in

  9. #139
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    http://www.jeftineaviokarte.rs/naslovna

    Nadjoh ovaj zanimljiv sajt gde mozete pronaci informacije oko charter letova ali naravno na pojedinacnoj bazi. Zanimljiva stvar je da sam recimo pokusao da pronadjem charter let od Beograda do Chambery-ja u terminu 03.01.2015. +/- 3 dana, i pronasao je opciju koja kosta 1100 evra sa dva presedanja... Dakle, sve je izvodljivo ali...

    Izmenio/la dzoninho; 12.12.2014 u 11:10.

  10. #140
    Member dachonije avatar
    Datum registracije
    01.03.2012
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Ovde si me bas slatko nasmejao Vrhunske skije spadaju u VIP rentu koju ni kod nas u Srbiji ne mozes da nadjes za 40e za 6-7 dana a da ne pominjem Francusku gde te toliko kosta jedan dan za VIP rentu... U Francuskoj su najvise zastupljeni Intersport i Ski Set pa pogledaj na netu cenu rente kod njih. Najjeftinije je od 55 evra ali to su najrekreativnije daske za totalnog pocetnika...
    Potpuno si u pravu, malo sam podcijenio simpaticne Francuze. Gledao sam nesto i ja bih za sebe (prosjecno dobar skijas) mogao naci nesto oko 70-80 eurica. Znaci ostaje da se svako sam presabere i odluci, ako nekad bude tih avio aranzmana. Ili ces tegliti svoje skije i placati transport za njih ili dati onoliko para koliko dobro skijas za skije tamo uzete. Ja sam za drugu varijantu jer cesto znam da proklinjem i psujem skije kad ih nosim 50-100 metara od auta do apartmana. Da ti ne pominjem zenine, djecije...
    Pozz.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •