Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 15 od 15

Tema: Izgubljena skija prilikom pada...

  1. #11
    :) jovanitZa avatar
    Datum registracije
    25.12.2005
    Lokacija
    beograd
    Poruke
    258

    Podrazumevano

    ja vozim burton step-in i nikada mi srecom noga nije ispala :p
    board-moja prva,prava i jedina ljubav

  2. #12
    Member
    Datum registracije
    19.12.2005
    Lokacija
    podgorica
    Poruke
    40

    Podrazumevano

    meni je skija bez kocnica bjezala 5 puta
    stalno me neko hvatao po stazi : izvini da nije ovo tvoja skija )), ili se sa gss i jos 3 druga spustam u maglu u sumi i stojimo na po 5m jedan od drugog i sa crvenim naocarima se jedva vidimo.loodilo
    ali to je bilo davno, sad vozim board, i ni iz jednog veza mi nikada nije ispala noga(iznajmljivao sam godinama razne tvrde i meke vezove).

  3. #13
    Member BROJ 1 avatar
    Datum registracije
    12.12.2005
    Poruke
    34

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od marinko rokvic
    meni je skija bez kocnica bjezala 5 puta
    stalno me neko hvatao po stazi : izvini da nije ovo tvoja skija )), ili se sa gss i jos 3 druga spustam u maglu u sumi i stojimo na po 5m jedan od drugog i sa crvenim naocarima se jedva vidimo.loodilo
    ali to je bilo davno, sad vozim board, i ni iz jednog veza mi nikada nije ispala noga(iznajmljivao sam godinama razne tvrde i meke vezove).
    NADAM SE DA NIKOGA NIJE UBILA TA TVOJA SKIJA

  4. #14
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Skije / Bord
    K2 Zeppelin
    Godina
    46
    Poruke
    231

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misko
    koji board koji vez? Vidim ovima na Durmitoru step in izlece kako oces (u pitanju su race bordovi i burton step in cini mi se)
    Vez je Rossignol Step-In-System za razliku od Burton-a RS S-I-S vezovi imaju metalnu sipku koja je pričvšćena za đon čizme ili ti integrisanau đon. I prilikom stavljanja noge u vez šipkica se zaključava na samom vezu. Kod burton-a su u đonu napravljene četiri rupe ovalnog oblika (da ih tako nazovem) i prilikom zaključavanja poluge iz veza ulaze u đon čizme.

    Nije problem u vezu već u vozaču koji ne proveri (ili nezna) da li je vez zaključan kako treba pre nego što krene niz stazu. Ali to je već druga priča.

    Ispadanje step in vezova se događa najčešće ako se zaključa samo jedna strana čizme na vezu a druga ostane slobodna ili ti u prevodu neznanje ili nemarnost. To ti je otprilike kao kada bi stao na skiju i pri tome obratiš pažnju da ti samo upadne prednji deo (prsti) na pancerici u vez a peta ostane ne zaključana tj. ne čuje se klik i kreneš niz stazu. Samo je pitanje kog trenutka će vam ispasti noga iz veza.

  5. #15
    Member
    Datum registracije
    19.12.2005
    Lokacija
    podgorica
    Poruke
    40

    Podrazumevano ne

    nije nikog ubila, obicno padaju kad je staza jos prazna ili odlaze u sumu po magli... valjda tako vise vole. nemam pojma
    u svakom slucaju skijao sam 1 dan u posljednjih 10 god, tako da vise nemam problema sad vozim dasku, a na skije jedva da smijem da stanem uopste !?! nemam pojma

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •