Strana 24 od 45 PrvaPrva ... 14222324252634 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 231 do 240 od 443

Tema: ne dajemo savjete poslje obavljene kupovine

  1. #231
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Valjda o kategorizaciji cipelama za alpsko skijanje (race, allmountain, freeride...).

    Ovo takođe odgovara i proizvođačima, jer na taj način imaju više proizvoda u ponudi pa pokazuju da su veći i ozbiljniji od drugih. Kod rijetkih preostalih izvornih* proizvođača pancerica, Nordica klasifikuje pancerice u više grupa samo prema širini modela, a Lange ih dijeli na "race", "allmountain piste" i "allmountain free", pri čemu je zadnja grupa za i uz i niz brdo.
    Pa šta su cipele "uz brdo"? Za penjanje u cilju ofpistinga?

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    *izvorni proizvođač = ono čim je neki proizvođač započeo karijeru iako sad rade svašta:
    Nordica, Lange, Dalbello = pancerice
    Salomon = vezovi
    Head, Rossignol, Atomic, Elan, Dynastar... = skije
    Da dodamo da Dalbello cipele jedino i pravi, a valjda i Lange.

  2. #232
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Pa šta su cipele "uz brdo"? Za penjanje u cilju ofpistinga?
    Cipele uz brdo su one u kojima se pored skijanja može i penjati uz brdo. Nakon penjanja ne mora biti samo freeride. U Austriji se masovno ljudi penju na skijama rubom staze, pa se spuste stazom. I za to penjanje plaćaju nekakvu kartu, tj. nije džabno.

  3. #233
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    pa penjanje uz brdo moze biti penjanje do parkinga gde je auto, ako je zadnja tacka skijanja nekih 20m ispod, ili penjanje do hotela, ili uz stepenice ako zamislimo do brdasce ima i stepenice, ili do apartmana, ili ...ima toga dosta i sve je to na planini, allmountain
    plagetone nemoj da zameris, ocemo da kazemo da je to industrija, moraju ljudi da rade nesto, i da zarade.
    isto tako ocemo da kazemo da za niz brdo najbitno je da ti cipela bude ok, znaci da nigde ne zulja, da ima odgovarajucu tvrdocu, i to mislim da je individualno (laksi covek moze i sa ne tako tvrdom, dok onaj koima vise mase...), i to
    i da cipele imaju u specifikacijama ono forward lean, to je ono kad zakopcas cipelu u ski rezimu koliko ce biti gornji deo nagnut prema napred

  4. #234
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Evo sta na blistergearreview kazu za ovu kategoriju cipela,

    Alpine Ski Boots with Walk Modes (~2000+ grams per boot)

    This is pretty self-explanatory, and includes most boots in the Tecnica Cochise line and the Lange XT series, the Dalbello Lupo SP, Fischer Ranger, K2 Pinnacle 130, and many others, and often weigh in excess of 2000 g per boot. If designed correctly, these boots should flex and ski almost identically to full-on riveted alpine boots, and they implement heavier plastics and hardware to accomplish this.
    Boots like these are best for those who are spending most of their time in the resort, but simply want to have the option of a walk mode for the occasional ski tour—and especially if your time hiking or skinning tends to be pretty short.
    Paul Forward in the Lange XT 130, Craigieburn Valley, NZ.
    Binding compatibility: Some of the boots in this category do have tech fitting or interchangeable sole blocks that will fit tech bindings (e.g., Tecnica Cochise Pro 130, Salomon Quest Max 130), but most of them are primarily intended to be used with alpine bindings or frame-style bindings.

  5. #235
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od trendo Pogledati poruku
    pa penjanje uz brdo moze biti penjanje do parkinga gde je auto, ako je zadnja tacka skijanja nekih 20m ispod, ili penjanje do hotela, ili uz stepenice ako zamislimo do brdasce ima i stepenice, ili do apartmana, ili ...ima toga dosta i sve je to na planini, allmountain
    plagetone nemoj da zameris, ocemo da kazemo da je to industrija, moraju ljudi da rade nesto, i da zarade.
    isto tako ocemo da kazemo da za niz brdo najbitno je da ti cipela bude ok, znaci da nigde ne zulja, da ima odgovarajucu tvrdocu, i to mislim da je individualno (laksi covek moze i sa ne tako tvrdom, dok onaj koima vise mase...), i to
    Ma ne zameram ja ništa, taman posla, nego nisam siguran da razgovaramo o istoj stvari. Ako govorimo o cipelama za alpsko skijanje, nije mi jasno što bi se pravile cipele koje imaju neki mod ili režim za hod uzbrdo. Jedino ako su namenjene frirajderima koji su upućeni na to da se sami pentraju i traže staze a ne koriste vertikalni transport. To bi imalo neke logike ali ja za takve cipele ne znam, što, jelda, ne znači i da ne postoje.

    Druga opcija je da govorimo o cipelama za turno skijanje, ali one su koliko znam posebna vrsta.

    Citirati Originalno postavljeno od trendo Pogledati poruku
    i da cipele imaju u specifikacijama ono forward lean, to je ono kad zakopcas cipelu u ski rezimu koliko ce biti gornji deo nagnut prema napred
    E vidiš, baš taj "ski režim" mi nije jasan, kakav cipela uopšte ima režim osim ski režima? Znam da postoje, nekada ih je bilo mnogo više, cipele koje su pozadi imale onaj prekidač za walk mode, ali to je bila odlika boljih rekreativnih modela i takve skije u poslednje vreme se ne sećam da sam viđao.

  6. #236
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Baš u Trendo-ovom tekstu se pominje cipela koju ja imam "Tecnica Cochise Pro 130", ima "prekidač" sa zadnje stranje za "walk" mod, i bez tog prekidača je cipela jako udobna za šetnju, a sa uključenim tim modom je još lakše.

    E sad, vezano za forward lean, svaka dobra cipela za stazu je nagnuta napred, što je za skijanje super, ali za stajanje / šetanje je loše, pa ako cipela ima mogućnost da se otključa / zaključa taj položaj onda naravno mnogo pomaže za šetnju / turno penjanje.

    U svakom slučaju, zaključak je da ima dovoljno vrsta cipela za svaki ukus, i da nije baš sve marketing

  7. #237
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Moram da budem korektan pa ovo je ceo link

    http://blistergearreview.com/gear-re...ots-bindings/2

    svakako ovo nije ozvanicena kategorizacija vec vidzenje momaka iz blistergearreview

    ja sebi trazim u Performance / Midweight AT Boots (~1500-1600 grams per boot)
    sto ne znaci da svaka cipela u toj kategorii privlaci moju paznju, zato dobro proverim specifikacije,
    ali najteze je naci ih i probati.

    vecina skijaca i 99,104% clanova ovog foruma ce se naci u poslednjoj kategorii Dedicated Alpine Ski Boots (2000+ grams per boot)

    dok evo wlad se pronasao u vec postavljenu predposlednju kategoriju

  8. #238
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Da ne bude ponovo zabune, u Dedicated Alpine Ski Boots ulaze sve ono sto je Stekan vec nabrojao u jednom prethodnom postu s tim sto se razlikuju u trvdoci/stiffnes i koliko su nagnuti prema napred/forward lean . Oni sa oznakom race trebalo bi da budu najtvrdze i najvise nagnuti prema napred

  9. #239
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od trendo Pogledati poruku
    Oni sa oznakom race trebalo bi da budu najtvrdze i najvise nagnuti prema napred
    ... i najhladnije za noge.


  10. #240
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    ameri su uvek raspolozeni da testiraju sve i svasta, ka ko oce da nauci malo vise...

    http://www.bootfitters.com/reviews?g...hoCw10QAvD_BwE

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •