Strana 277 od 398 PrvaPrva ... 177227267275276277278279287327377 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 2.761 do 2.770 od 3972

Tema: Novosti sa Stare planine

  1. #2761
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    nije mesto na ski forumu pricati protiv skijanja, ali postojali su i drugi modaliteti da se od stare planine napravi turisticki centar, sem pravljenja ski staza.

    stara planina je jedan od najupecatljivijih ekosistema u nasoj zemlji, ova planina je dom za stotine ugorzenih vrsta biljaka i zivotinja. geoloski ova planina je pravi muzej, njena vidljiva geologija je i turisticki atraktivna. delovi ove planine su jedinstveni ekositemi sa endemskim vrstama koje zive samo tu i nigde vise.

    ipak samo skijaliste je napravljeno na jednoj od unikatnih lokacija i tresetista sa zasticenim vrstama. koje su naravno eliminisane bagerima.

    nazalost niko nije prepoznao Staru Planinu kao jedinstven biser prirode koji je lako mogao da bude turisticki ekpolatisan na slican nacin kao zlatibor ili mokra gora.

    no dobro, skijaliste je sada tu. mozda ce ono pogodovati sirenju svesti o Staroj planini i njenoj jedinstvenoj prirodi i potrebi da se upozna i zastiti. pa se turisticka ponuda poveca i prosiri na planinski turizam i ceo taj kraj ozivi...

  2. #2762
    Member AlexTheGreat avatar
    Datum registracije
    18.09.2007
    Lokacija
    VH-PA-BG
    Skije / Bord
    zrele za promenu
    Godina
    40
    Poruke
    87

    Podrazumevano

    Ajd da i ja napišem koju reč posle vikenda provedenog na Staroj Planini. Znao sam da će gužve biti jer radi samo gondola, i to je očekivano, pa se nisam nervirao zbog toga. Vikend je, dvodnevni ski pas je 77o RSD, pa što bih se nervirao zbog gužve kada sam sa sve tom gužvom vozio i više nego što sam platio. Ovo mi je treća godina kako idem gore, i kad se pripremiš psihički za ono što te čeka, ne možeš da se iznerviraš. I glupo je nervirati se u ambijentu kada si iznad oblaka koji su ispod tebe a ti na suncu i snegu.

    Jedina stvar koja me nervirala u subotu je po 10 ljudi u kabini prilikom penjanja, a niko od zaposlenih ne reaguje. Ljudi ko ljudi, uvek će neko gledati da "hvata krivine" ali su zaposleni na polaznoj stanici ti koji su trebali da opominju i ne dozvoljavaju više od 8 osoba u kabini. U subotu nisu ništa radili po tom pitanju i to mi je strašno išlo na živce kolko god da nisam hteo da se nerviram zbog bilo čega. U nedelju je bilo drugačije jer ih je neko opomenuo izgleda, pa su pustali samo po 8 osoba i svaki pokušaj ulaska devetog sprečavali.

    Ja sam sa ova moja 2 dana na otvaranju prezadovoljan. Jeste bila gužva, ali vreme, sunce, sneg i planina u zamenu za kišu, maglu i grad samo po sebi i bez skijanja je pun pogodak.

  3. #2763
    Member jaojelena avatar
    Datum registracije
    09.10.2013
    Lokacija
    Zajecar
    Skije / Bord
    head rev pro 80
    Godina
    41
    Poruke
    65

    Podrazumevano

    stara planina je jedan od najupecatljivijih ekosistema u nasoj zemlji, ova planina je dom za stotine ugorzenih vrsta biljaka i zivotinja. geoloski ova planina je pravi muzej, njena vidljiva geologija je i turisticki atraktivna. delovi ove planine su jedinstveni ekositemi sa endemskim vrstama koje zive samo tu i nigde vise.
    Sinisa potpouno ste upravu to je biotop mnogih enedmicnih vrsta kako biljaka tako i zviotinja da ih sada ne nabrajam jer na fakultetu smo dosta pricali o njoj.
    Mislim da skijaliste ne ugrozava pogotovu one staze koje su na samom vrhu su cistiliste duva jak vetar takava klima ne pogoduje zivotinjama i biljkama sem niskom zbunju i travi zbog visine....
    Ono sto mene brine je da smo zbog komercalizacije mi skijasi koji skijamo oko 25 godina zapostavljeni i da staze zbog kojih bi isli na Staru su zanemarene , neosnezene ....

  4. #2764
    Junior Member
    Datum registracije
    11.12.2013
    Godina
    48
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Status od danas... od 09-10 bio sam na stazi, oko 12:00 je bilo 5-6 ljudi.... savrsheno. Od sada samo vikendom.

    Sto se odrzanja ekosistema, retkih biljaka i sl... treba naci kompromis, jer super je imati cist vazduh,prirodu, retke biljke, ali sta jesti?

  5. #2765
    Junior Member
    Datum registracije
    28.01.2006
    Godina
    40
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    ima li nekakvih informacija, kada ce ostale zice biti pustene u rad ?????

  6. #2766
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jaojelena Pogledati poruku
    Ono sto mene brine je da smo zbog komercalizacije mi skijasi koji skijamo oko 25 godina zapostavljeni i da staze zbog kojih bi isli na Staru su zanemarene , neosnezene ....
    Pretpostavljam da skijaš od malena na Staroj pošto vidim da si iz Zaječara Zaboravila si jedno (pošto sam i ja posećivao Staru ranije), kada je počinjala sezona na Staroj pre "komercijalizacije"? Kada je bilo snega, tu negde oko N.Godine, kada nije bilo snega tek krajem januara a bilo je i dana kada nije radilo skijalište po par dana zbog jakog vetra i golog brda na Sunčanoj. Ne računam penjanje pešaka i spuštanje po utabanom snegu i kamenju. Komercijalizacija je donela topove, moderne liftove, tehniku za perfektno sređivanje staze, obeležene staze i pre svega mogućnost da se sezona otvori predvidivo, sredinom decembra i da staze rade (sve ili samo neke) svakog dana do kraja sezone, bez prestanka.

    Meni samo ne ide u glavu, zar stvarno svi mislite da je jedini i glavni uzrok svih problema hotel (sa gondolom) i država? Zapitajte se šta bi bilo da to što sada postoji nije gore, da ništa nije uloženo i da skijamo na 2 staze kao i pre? Ja uvek pođem od sebe, koliko sam ja doprineo nečemu i gledam pozitivno. Pa pogledajte cenu ski pasa koliko je niža od Kopaonika i sličnih skijališta, praktično dostupna svima. Nisu Bugari ludi što dolaze i super se provode a nama "naše" smeta.

    Kao što reče @AlexTheGreat ko je razmišljao drugačije od onoga šta je on doživeo taj je očigledno nerealan. Ili... kol'ko para, tol'ko muzike

  7. #2767
    Member jaojelena avatar
    Datum registracije
    09.10.2013
    Lokacija
    Zajecar
    Skije / Bord
    head rev pro 80
    Godina
    41
    Poruke
    65

    Podrazumevano

    Nisi razumeo ...narvno da nisam protiv komercijalizacije vec se ljutim stop ne rade i Konjarnik i Suncana mda je to preveliko ulaganje jer preko nedelje ima jako malo skijasa ...guzva na stazi mi nikada nije smetala cak me i raduje sto se sve vise ljudi okrece ovom sportu cak i sina ove godine ucim da skija a tek ima 3 godine.

  8. #2768
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.02.2004
    Skije / Bord
    Da/Rado
    Poruke
    245

    Podrazumevano

    ajmo ovako, ako neko cita iz skijalista moje zapazanje je sledece:
    1.parking je trebao biti smesten u s.crni vrh, kad vec pesacimo da pesacimo ljudski,
    po uzgred budi receno neuredjenoj stazi
    2.osoblje, ono sto sam ja video odlicno, moje pohvale!
    3.staza odlicno spremljena, ali odlicno, pohvale!
    4.guzva jeste bila, ali sta da se radi...imam utisak da masa uopste nije toliko nervozna ali sve do momenta kada treba da se udje u kabinkata, e onda nastaje pakao-kuso i repato, ne gleda dal ima zena ispred, dete, to se ubace skije u pregradu i gazi...strasno sta sve majka izrodi.
    5.sunce i dan u nedelju,uh da je vise takvog vremena-perfekcija, ni vruce, ni hladno,sto bi se reklo taman...
    6.ajmo ponovo na pricu o gondoli, savrsen promasaj,znaci piiiiiiiiiiiiiiiiiiippp...smori se covek ko rezervni tocak, vec posle treceg skini-stavi...
    7.cene pica u lokalu-pristojne
    8.sad ono sto meni najvise smeta-put je katastrofa...ovde mislim na deonicu knjazevac-kalna...e to bi valjalo srusiti, zatrpati i napraviti jedan pravi jbn. put...da neko pogresno ne shvati, kvalitet asfalta manje-vise, ali krivina do krivine i to .ebo ja mater inzenjeru koji je ono crtao i projektovao...kad se ja od zajecara u normalnom autu izmorim, onda kako je ljudima koji krecu iz daleka.
    9.sta bese 9, nemam pojma guzva na stazi ok, nisam imao neprijatnih situacija, na koje ne obracam inace paznju kad sam sam (ovaj put skijao sam sa cerkicom)-ovom prilikom se izvinjavam sto sam prestravio jednog pocetnika rubljenjem u punoj brzini na 1m od njega...samo se culo stapovima cangrrr
    10.dolazimo opet, nego kako...a vi gospodo pnapravite jos koju stazu ali da obavezno ima gondolu i da nije duza od 453m.
    drugarski pozdrav!
    Maynard,Adam,Justin,Danny.

  9. #2769
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Z_L_I Pogledati poruku
    ajmo ovako, ako neko cita iz skijalista moje zapazanje je sledece:
    1.parking je trebao biti smesten u s.crni vrh, kad vec pesacimo da pesacimo ljudski, po uzgred budi receno neuredjenoj stazi.
    Gde je parking u odnosu na hotel/gondolu, koja daljina? Ja gledao slike ali nemam predstavu gde su ga napravili. Pre je privremeni parking bio sa leve strane kada prilaziš skijalištu, jedan kraj parkinga je išao skoro do gondole, 20m recimo tako da je najudaljenija tačka bila 100m od gondole.

  10. #2770
    Super Member Buda avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    Sokobanja
    Skije / Bord
    Ficher progressor F19
    Godina
    52
    Poruke
    238

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    Gde je parking u odnosu na hotel/gondolu, koja daljina? Ja gledao slike ali nemam predstavu gde su ga napravili. Pre je privremeni parking bio sa leve strane kada prilaziš skijalištu, jedan kraj parkinga je išao skoro do gondole, 20m recimo tako da je najudaljenija tačka bila 100m od gondole.
    Parking je napravljen na pedesetak metara od hotela suprotno od gondole. Tako da prilikom parkiranja na novom parkingu ima oko 200 m do gondole .

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 4 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 4)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •