Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 35

Tema: pranje i odrzavanje ski odece

  1. #21
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od brod Pogledati poruku
    Da li je iko prao uloške u mašini i kakva su iskustva
    Hvala
    ja se stvarno nadam da se salite sa ovim pitanjem. ulosci od pancerica, tzv lineri se ne peru. to se samo dobro izsusi ( i to ne previse blizu izvora toplote, i svakako ne na temperaturama od 45 stepeni vise). ako bas toliko vonjaju da se nemoze izdrzati onda eventualno kanuti kaplju dvije nekog etericnog ulja tipa lavanda ili sl. pranje, a potovo u mashin ne dolazi u obzir.

  2. #22
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    ja se stvarno nadam da se salite sa ovim pitanjem. ulosci od pancerica, tzv lineri se ne peru. to se samo dobro izsusi ( i to ne previse blizu izvora toplote, i svakako ne na temperaturama od 45 stepeni vise). ako bas toliko vonjaju da se nemoze izdrzati onda eventualno kanuti kaplju dvije nekog etericnog ulja tipa lavanda ili sl. pranje, a potovo u mashin ne dolazi u obzir.
    ovo +
    oprati noge prije upotrebe

  3. #23
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    i ciste carape svaki dan
    History is made by those who dare to break the rules.

  4. #24
    Member
    Datum registracije
    03.01.2015
    Skije / Bord
    NORDICA NRGY 80
    Godina
    39
    Poruke
    97

  5. #25
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    Nikad cuo. Carape, 1 i 2 sloj opreme ne trebaju impregnaciju tako da ih perem sa standardnim vesom Naravno, bez omeksivaca. To nikako
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #26
    Member
    Datum registracije
    03.01.2015
    Skije / Bord
    NORDICA NRGY 80
    Godina
    39
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Pise da stiti funkcije sportske odjece kao sto su membrane i vodo/paronepropustljivost.

  7. #27
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.074

    Podrazumevano

    Iskreno, nisam siguran kako idu zajedno "membrane" i impregnacija. Po nekoj teoriji, membranski materijali (GoreTex i slični *Tex-ovi) su materijali koji imaju jako male otvore, otvori su toliko mali da ne propuštaju vodu, ali propuštaju vodenu paru. Pa tako ne može da prođe voda (osim ako ne pređe određeni pritisak, što proizvođači obično izražavaju u "visini vodenog stuba") kroz jaknu, ali "diše" (dopušta da vodema para - čitaj nekondenzovan "znoj" prođe "napolje").

    Sve je to super u teoriji, ali kakve to onda ima veze sa impregnacijom? Navoštimo jaknu da zapušimo membranu??
    Znam da su se starije jakne (dok još nisu postojali fancy materijali) posle pranja (pošto deterdženti "istope" impregnante) impregnirale kako bi zadržale svojstvo vodonepropusnosti, ali membranski materijali (*Tex-evi) bi po svom fizičkom svojstvu trebalo da ne propuštaju vodu ako pritisak nije prevelik.

    Ono što sigurno svi znamo je da membranski materijali pri pranju moraju da se peru sa odgovarajučim sredstvom, ako *Tex operete sa običnim praškom za pranje veša te nano-pore će da se "zapuše".

  8. #28
    Member
    Datum registracije
    03.01.2015
    Skije / Bord
    NORDICA NRGY 80
    Godina
    39
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Ni meni to nije bas najjasnije, ali narucio sam sad pantalone koje su od nekog "tex" materijala, ali imaju i DWR (durable water repelency) premaz. Da li sada ovaj i slicni samponi za pranje ostecuju taj premaz ili ne?

  9. #29
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.074

    Podrazumevano

    Verovatno, pa posle treba neko sredstvo za impregnaciju..

  10. #30
    Member
    Datum registracije
    03.01.2015
    Skije / Bord
    NORDICA NRGY 80
    Godina
    39
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Posto sam bio u nedoumici, pitao sam spyder
    Moram da ih pohvalim, odgovorili su mi isti dan. U nastavku ide moja prepiska sa njima, prvo je njihov odgovor, pa moje pitanje.


    Hello Mladen,

    Thank you for your email. Congratulations on your Spyder purchase! Here are the washing instructions for the Dare pants: Machine Wash Cold 30°C With Like Colors, Close Front and All Velcro Before Washing, Do Not Use Fabric Softeners - Liquid or Dryer Sheets, Do Not Use Scented Detergents, Do Not Bleach, Tumble Dry Low and Remove Promptly, Do Not Iron, Do Not Dry Clean

    After reading some of the details on Perwool, it looks like it will be a good choice for washing your Dare ski pants. In addition to the water resistance / breathable membrane there is also a Durable Water Resistant (DWR) coating on the outer fabric of the pants. This DWR coating wears away over time. To rejuvenate the coating you can put the pants in the dryer on low for a few minutes. And, at some point in the future you'll probably need to use a product like Nikwax TX.Direct Wash-in to restore this water repellent outer coating.

    I hope this information answers your questions, please let me know if not or if you have any more.

    Best,

    Ralph

    Ralph Loeffler | Customer Service

    t: 303.544.4025 | e: rloeffler@spyder.com






    

    
    On Aug 23, 2016 04:28 AM M. Ignjatovic wrote ---

    Dear Spyder,


    I bought your pants from the following link (SpyderDare Athletic-Fit Pant - Men's)


    http://www.steepandcheap.com/spyder-...NweWRlciBkYXJl



    Can you please tell me how can I wash these pants in a way not to lose breathability and waterproof function? That is, can I wash them with regular powder detergent or should I use something else? I bought Perwool sports and active, but I'm not sure if I can use it. Here is the picture of the perwool where it says that it keeps the membrane function.


    http://wnetrzeiogrod.pl/images/post/...-prania-4L.jpg





    Best regards,
    Mladen




Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •