Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 35

Tema: pranje i odrzavanje ski odece

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    09.02.2009
    Godina
    52
    Poruke
    63

    Podrazumevano pranje i odrzavanje ski odece

    Pre svega pozz za sve forumashe i najbolje zelje za predstojecu sezonu!

    A sad pitanje,chime i kako perete vashe jakne i pantalone.Naime,posle boravka na Jahorini na odelu su mi ostale masne fleke od olimpijskih zicara,da tragedija bude veca odelo je skoro belo(bilo).Pranje po specifikaciji (u pitanju je Colmar)nije dalo rezultata.Ostalo mi je samo da koristim malo agresivniji pristup svemu tome,ali sam time izgubio i karakteristike materijala.Vidim na netu da postoji gomila sredstava za odrzavanje istih,od deterdzenata do voskova.Da li postoje neke specijalizovane radnje u BG gde bih mogao odrzavati odelo ili kupiti bar neke od preparata koje sam naveo.Ako ne,koje preparate ste vi koristili ili koje da uzmem negde vani,nije bitno Evropa ili USA.

  2. #2
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    Ja sam u tom slucaju nosio na hemisko ciscenje pa su jos posle toga ga preprskali sredstvo za vodonepromocivost
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #3
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Vrlo dobro pitanje. Ja imam 3l goretext skoljku, i odlucio sam da je ni ne operem iz straha

  4. #4
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Meni se isto desilo prošle sezone na Kopaoniku i to na onim prastarim BR2 žičarama. Čim sam sišao sa žice požalio sam se onim čikama u kućici i odmah su istrčali sa nekim odmašćivačem (tečnost u flaši) kojom su mi očistili taj deo na rukavu (a baš taj deo na rukavu je beo). Po završetku sezone sam jaknu dao na hemijsko čišćenje i apsolutno se ništa ne primećuje.

    E sad, tu jaknu sam inače planirao da zamenim pa me nije bilo mnogo briga čime mi skida tu masnu fleku, bilo mi je bitno samo da je skine da se ne umažem još više. Tako da nisam mnogo razmišljao hoće li to uticati na vodonepropustljivost i druge karakteristike materijala. Sem toga fleka je bila još uvek sveža, pa je i to možda razlog što se tako lako skinula.

    Možda bi ti bilo najbolje da odneseš odelo u neko pozdano hemijsko čišćenje, oni bi morali najbolje da znaju čime i na koji način to očistiti i da li će se oštetiti materijal.

    Generalno, posle svake sezone dam pantalone, jaknu i rukavice na hemijsko. Mislim da je to najsigurnija varijanta i da će materijal na taj način najduže zadržati svoje karakteristike. Ostalo što ide ispod se da oprati i u kućnoj radinosti.

  5. #5
    Member
    Datum registracije
    09.02.2009
    Godina
    52
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Ma najlakse je na hemijsko.ali ovi kazu trougao pa precrtano.

  6. #6
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    I kod mene je precrtan trougao, ali se više plašim da stvari ubacim u mašinu nego da ih dam na hemijsko. Sa druge strane u mom slučaju se ne radi o Colmaru...

  7. #7

  8. #8
    Member
    Datum registracije
    09.02.2009
    Godina
    52
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    prava stvar

  9. #9
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Stara crna jakna za stare žičare...

  10. #10
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Ajd sa jaknom i nekako... a kako oprati unutrašnji uložak pancerice?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •