Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 40

Tema: Francuska skijališta

  1. #1
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano Francuska skijališta

    Mala pomoc!
    Ove god cu prvi put u Francusku na skijanje pa mi treba savet koji centar da izaberem?
    Na raspolaganju su sledeci:
    Alpe D’Huez, La Plagne, Les 2 Alpes, Les Arcs, Les Menuires, Tignes, Val d'Isere, Val Thorens.

    Idem s devojkom,ja kao napredan skijas i ona koja nikada nije stala na skije i zeli da proskija.Znaci da se ja fino iskijam a i da za nju imaju adekvatne staze da nauci. Prednost imaju i centri koji imaju bogat nocni zivot u ponudi.

    Trenutno stvarno nemam vremena da prostudiram sve ove centre pa molim one koji se razumeju da posavetuju!

    Hvala unapred
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #2
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Moja preporuka je 3D. Doduše od ovih centara što si nabrojao sam skijao "samo" u 3D i Espace Killy, ali mislim da je za početnika bolji izbor 3D od Tignesa/Val d Isere. A što se provoda tiče, trebalo bi da Val Thorens zadovolji potrebe....

  3. #3
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    svaki je od tih pomenutih dobar za skijanje, za svakog ponesto. plazanja niz padinu do besvjesti; licno bi u ovom izboru otiso u alp'd huez. val disere je naravno chique par excelance, ali za ponudu smjestaja koju nude su nekulturno skupi; francuski kvadrati smjestaja, a cjene astronomske. ostalo pogledaj ovaj forum svi su o necemu nesto napisali; nego stas u francuskoj pored silne austrije pa na kraju krajeva i Schwitse? ono jest franak otiso nagore, ali ipak

  4. #4
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    Nisam nikad bio u Francuskoj a po AUT sam se svagde naskijao a icu ove sezone na jednodnevne ski izlete po AUT
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #5
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milos011 Pogledati poruku
    Moja preporuka je 3D. Doduše od ovih centara što si nabrojao sam skijao "samo" u 3D i Espace Killy, ali mislim da je za početnika bolji izbor 3D od Tignesa/Val d Isere. A što se provoda tiče, trebalo bi da Val Thorens zadovolji potrebe....
    3D nema u ponudi.
    Znaci samo ovi centri sto sam naveo jel oni su u ponudi agencija.

    U stvari sad ne kontam,nesto gledam i neki od ovih centara spadaju pod 3D jel tako?

    Les meniures je u 3D?
    Izmenio/la Grazer; 18.10.2010 u 15:08.
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #6
    Member
    Datum registracije
    17.11.2009
    Godina
    32
    Poruke
    61

    Podrazumevano

    Da Val Thorens i Les Menuires su ti u 3D.Moja preporuka za Espace Killy(Tignes i Val D'isere)

  7. #7
    Senior Member marsi avatar
    Datum registracije
    27.02.2005
    Lokacija
    ks
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 14 & SLX RD, CoreUpt Slasher & Lunatic, Dynastar omeglass speed
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    bio sam u Les Menuiresu i u Val Thorensu od ponudjenih opcija, i ako ti je bitan i nocni zivot onda definitivno Val Thorens, jer u Menuiresu skoro pa i da nema nocnog zivota... Pored diskoteke i par pubova gotivna stvar u Val Thorensu su i 2 lokala na stazi u kojima imas zezanje i preko dana... tipa zurka krene oko 3 i traje do 6-7, tako da posle ovoga i ne moras uvece da izlazis, makar ne svako vece...
    http://www.youtube.com/watch?v=VwUmkJpIybM

  8. #8
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    napredan skijaš + 1. put skijaš:
    - što se tiče samog skijanja Val dIsere malo bolji od ostalih (mada ni on nije najsrećnije rešenje za početnike - ali ima staza). (Alpe dHuez je bolji za početnike, ali je neuporediv u svim ostalim kategorijama.)
    - što se tiče apres-ski : Val dIsere DALEKO bolji od ostalih. Odnosno najbolji u toj kategoriji u FRA. (la folie douce recimo od 15h pa dok se nespustite, a posle je više nego bogata ponuda)

    Mana je što je Val dIsere isto tako i ubedljivo najskuplji od ponuđenih. Jeftinija alternativa je Tignes, ali onda moraš da se NEKAKO nateraš da kreneš ranije nego što bi hteo i uhvatiš zadnju žičaru za Tignes.

    (les Arcs, la Plagne na žalost nisam video; Les Deux Alpes me nikada nije ni zainteresovao)

  9. #9
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    Koliko vidim po prici a i gledao sam upravo ski kartu Val Thorens bi mozda mogao biti najbolja opcija: Od kvalitete skijanja do nocnog zivota!
    History is made by those who dare to break the rules.

  10. #10
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od barrcode Pogledati poruku
    Mana je što je Val dIsere isto tako i ubedljivo najskuplji od ponuđenih. Jeftinija alternativa je Tignes, ali onda moraš da se NEKAKO nateraš da kreneš ranije nego što bi hteo i uhvatiš zadnju žičaru za Tignes.

    (les Arcs, la Plagne na žalost nisam video; Les Deux Alpes me nikada nije ni zainteresovao)
    ma krelci francuski, cjenetine napucali u tom D'isereu, a ne nude ni pola komfora ozbiljnijih svajcarskih centara.
    a les arcs i la plagne sta covjek da kaze; dobro je skijanje u oba centra, al nekako mi se tamo ne svidja; osim u belle plagne i plagne village koji leze centralno na skijalistu, veza je losa ako si smjeten u selima tipa les coches, ne skija ti se do apartmana od 4 popodne tolika je guzva i toliko je usko grlo. onu gondoletinu na dva sprata do les arcs ne znam dal su popravili u medjuvemenu. a i sa tom godnolom je to tri dana jahanja od jednog do drugog skijalista pa ih ja i ne racunam ko povezane centre.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •