Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 27

Tema: Mali ski centri u Austriji

Hibridni pregled

  1. #1
    skibuldozer bojan avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Godina
    51
    Poruke
    164

    Podrazumevano Mali ski centri u Austriji

    Zna li neko koji su to manji ski centri u Austriji sa cenama ski pass-a od dvadesetak eura?

  2. #2
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bojan Pogledati poruku
    Zna li neko koji su to manji ski centri u Austriji sa cenama ski pass-a od dvadesetak eura?
    Hebalm, Koralpe, Klipitztoerl, Simonhoehe, Drailandereck, Petzen, Weinebene, Goldeck , Sauealpe, Falkert, Schleppealm su sigurn o manja skijališta....

    E sad, dali imaju dnevne karte po 20 € to neznam....Prošaraj internetom pa se raspitaj.... npr.ovdje http://www.bergfex.at/kaernten/

  3. #3
    skibuldozer bojan avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Godina
    51
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Hebalm (1000-1400m, 1 sedežnica i 7 vučnica, 27eur), Koralpe (1500-2000m, 1 sedežnica i 4 vučnice 29 eur), Simonhohe (1000-1300m, 1 sedežnica i 8 vučnica, 25,5 eur), Dreilandereck (680-1600m, 1 sedežnicai 7 vučnica, 28 eur), Petzen (600-1900m, 1 gondola i 5 vučnica, 27,5 eur), Weinebene (1600-1900m, 6 vučnica 25eur), Goldeck (550-2100m, 1 sedežnice, 2 gondole, 5 vučnica 31 eur), Falkert (1700-2300m, 5 vučnica, 25 eur), Schleppealm (460-530m za 22 eur)

    I dalje ne nalazim famozna austrijska skijališta gde "ski pas ne prelazi 20 eur a veličine su Jahorine". Takva koštaju 38 evra minimalno i istina je da obezbeđuju dvostruko bolje skijanje od BiH)....

  4. #4
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Napravite racunicu

    Ako trazis manje skijaliste u Austriji, zbog nize cene i jeftinijeg skijanja, razmisli o sledecem;
    Tesko da ces naci skijaliste znacajno ispod 30evra dnevno skipas. Takva skijalista imaju malo sedeznica, obicno jednu-dve, ostalo sve vucnice(sidra i tanjire). Svaki skijas iziskuje malo odmora tokom dana dok skija, a to najcesce ostvaruje na sedeznicama. Ako na pomenutim skijalistima nemozes da napravis odmor na sedeznici, jer su malobrojne, onda ti sleduje kafic- nekoliko puta dnevno, kao jedino resenje za odmor, a to ce ti izjednaciti cenu skipasa sa vecim i bolji skijalistima.
    Znaci za iste pare, dnevno, skijaces manje, a vise vremena provesces u kaficu-

  5. #5
    Jahorina
    Guest

    Podrazumevano

    Bojane trebao si temu nazvati "mali i jeftini ski centri" ili "skijanje u austriji za 20€".

    Za one koji nisu u toku priča se razvila u ovoj temi poređenjem OC Jahorina sa manjim Austrijskim skijalištima

    Ako Grazer živi u Austriji čisto sumnjam da je to on tek onako lupio, sigurno postoje ski centri sličnih jahorini na kojima uz promotivne cijene (predsezona) i odbijanja još kojeg € za kupljenu ski kartu na više dana, ali da se skija u sezoni sa dnevnom ski kartom za 20€ sigurno neće.

    Imajte u vidu da je upoređena jahorina koja ima 2 šesterosjeda, 3 dvosjeda i 3 slilifta sa 20km ski staza.

  6. #6
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ne shvatam ovo talasanje na temu Grazerove izjave o skipass-u za 17€. Možda ih i nema za 17€, ali ih ima za 27€ (http://www.bergfex.com/verditz/), ali ovdje se pokušavaju porediti kruške i jabuke.

    Skipass u Austriji je u prosjeku dvostruko skuplji od jahorinskog, ali možeš u danu odskijati i do 5 puta više kilometara. A u Austriji možeš pronaći smještaj skoro dvostruko jeftiniji od najjeftinijeg jahorinskog.

    Ni brojke o žičarama i kilometrima staza ništa ne vrijede, jer u Austriji sve žičare rade uvijek. I način brojanja kilometara staza je pod znakom pitanja. Dužina žičara koje su u funkciji prosječnim radnim danom je jedina egzaktna matematika pomoću koje bi se skijališta mogla porediti. Prije ugradnje šestosjeda su radnim danom na Jahorini najčešće radila dva dvosjeda i jedna ili dvije vučnice (cca 5.000m žičara).

    Četvoročlana porodica na malom austrijskom skijalištu sa 11.750 m raznih žičara (koje uvijek rade) može po odraslom skijašu da skija za 12€ dnevno. Kako? Skijaju oko 25 dana u sezoni, a kupili su porodični sezonski skipass za 787€. Znam da je ovo ekstreman primjer, ali hoću reći da se mogu razne vrste kalkulacija praviti na ovu temu.

  7. #7
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    O pa ovde je počelo vatreno, sasbgd mislim da nema potrebe da ocenjujemo ko je kakav skijaš..

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Ne shvatam ovo talasanje na temu Grazerove izjave o skipass-u za 17€. Možda ih i nema za 17€, ali ih ima za 27€ (http://www.bergfex.com/verditz/), ali ovdje se pokušavaju porediti kruške i jabuke.
    Slažem se da ne treba porediti kruške i jabuke, zato sam ja i reagovao na "karikiranje" sa cenom od 17e/dan - svakom je jasno da je u AT bolje skijanje nego "kod nas", ali zaista mislim da nema potrebe da idemo u ekstrem i da pričamo kako ima 17e/dan u AT, kada ga realno nema, ta cena od 27e/dan je realna. Pominjem dnevni ski pass - zato što je to jedini "reper" za poređenje cena, naravno da po danu izađe ski pass manje (kao i kod nas) - ali kao poređenje cena ski passa uvek gledam cenu dnevne...

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Dužina žičara koje su u funkciji prosječnim radnim danom
    Jako dobra primedba/konstatacija koja lako prođe neopaženo poredeći samo brojke...

  8. #8
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bojan Pogledati poruku
    Hebalm (1000-1400m, 1 sedežnica i 7 vučnica, 27eur), Koralpe (1500-2000m, 1 sedežnica i 4 vučnice 29 eur), Simonhohe (1000-1300m, 1 sedežnica i 8 vučnica, 25,5 eur), Dreilandereck (680-1600m, 1 sedežnicai 7 vučnica, 28 eur), Petzen (600-1900m, 1 gondola i 5 vučnica, 27,5 eur), Weinebene (1600-1900m, 6 vučnica 25eur), Goldeck (550-2100m, 1 sedežnice, 2 gondole, 5 vučnica 31 eur), Falkert (1700-2300m, 5 vučnica, 25 eur), Schleppealm (460-530m za 22 eur)

    I dalje ne nalazim famozna austrijska skijališta gde "ski pas ne prelazi 20 eur a veličine su Jahorine". Takva koštaju 38 evra minimalno i istina je da obezbeđuju dvostruko bolje skijanje od BiH)....
    Rekao si manja ja sam ti naveo.... za 20 E može biti neko seosko skijalište sa jednom ili dve vučnice tipa recimo Gnesau koji se nalazi pred Bad Kleinkircheimom....

  9. #9
    Member
    Datum registracije
    29.12.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    43
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    Moze se naci, ali uz malo srece i dosta planiranja. Prosle godine u februaru smo na preporuku kolege skijali na Turracher Höhe (~40km staza) za 22 eura.
    Caka je u tome da Austrijanci svake sedmice/vikenda daju neku akciju - ekstra popust za neko skijaliste, tako da treba ubosti vrijeme i mjesto...

  10. #10
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Thalgau-12evra dnevno-1km staza

    Kad je topic Jahorina, pise se o malim austriskim skijalistima, i obrnuto J
    Ja cu pokusati da se drzim teme, uz osvrt na nasu populaciju u Austriji, a povod mi je bio Grazerov nastup. On covek zivi u Austriji I kaze da se super provodi u Ski Centru Schöckel. Ako izuzmemo njegova poredjenja sa Jahorinom, ja njega kapiram-covek nije neki skijas i 2km staza mu je dovoljno
    Evo, ja dodajem na popis malih skicentara u Austriji jos jedan-Schönfeld-Thomatal.
    Ima 3km staza I za neke predstavlja vrh skizadovoljstva.
    U Gasteinu sam prosle godine upoznao nasu porodicu iz okoline Topole. Tamo rade u hotelu I ne zamenljivi su. Na recepciji, u restoranu u kuhinji, sitne popravke, u veseraju, ciste parking. Hotel bi bez njih (otac i majka oko 50god i sin oko 20)prestao da funkcionise-vredni ljudi. Cak se I u skijanje razumeju- Kaze otac” Ja sam odlican skijas, pravio sam skije od tarabe, zakrivim na vrhu i letim niz Bukulju. Mada, nisam skijao 35godina, i sad bih bio brzi od ovih naduvanih sto im treba `iljadu evra za skije i opremu”.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •