Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 18

Tema: St.anton/Ischgle/Serfaus Fiss Ladis vs Dolomiti

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    09.10.2014
    Poruke
    12

    Podrazumevano St.anton/Ischgle/Serfaus Fiss Ladis vs Dolomiti

    Društvo, treba mi savet.
    Skijali Dolomite više puta u razmaku od nekoliko godina. Videli ih u najlepšim i najgorim uslovima. Skjamo uglavnom u drugoj polovini marta jer klinci ne plaćaju i plaćaju manje ski pass.
    Skijali Zillertal (nije nam legao, velike gužve i borderi), Ski amade (lepo pitomo, ali nisko).
    Ove godine bi išli u pravcu koji sam navela, ali se bojim pošto u ekipi imamo i početnike.
    Treba mi savet, Austria (ovaj deo-nismo videli) VS Dolomiti (već vidjeno) i ukoliko je sve na strani Austrije, najbolja kombinacija ski pass-a. Ja mislla 2+2+2 mada se lomim oko St. Antona, koliko uopšte postoji mogućnost da početnici (mama i dete 5 god.) koji su sa nama u ekipi nadju nešto sebi prikladno.

    Hvala unapred

  2. #2
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Odmah da se ogradim, od Dolomita sam skijao samo Kortinu. Što se tiče pitanja Tirola i termina, iskreno uvek više volim da odem nešto ranije, pa ako ste u mogućnosti, idite u prvoj polovini marta (mada nikad nema pravila). Dalje, ne bih forsirao Anton za početnike. Išgl ima, izmedju ostalog, pitomije staze. Sto se tiče Serfausa, neka rodbina je išla prošle godine i imaju samo reči hvale. Savetuju da polazna tačka bude Fiss, jer je u sredini. Takodje, vrhovi idu na 2700-2800 što moze znaciti u ako mart bude topliji. U slučaju BAŠ toplog dana, idite na Pictal glečer. Da se ja pitam, odradio bih 3 Ischgl + 3 Serfaus/Fiss/Ladis i 1 St Anton.
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  3. #3
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ako idete sa decom slobodno izbacite St Anton iz kombinacije, nema baš raznolike staze. Nije da su prestrme ali prosto organizacija skijališta je takva da nije pogodna za početnike. Eventualno da ne idete u sam St. Anton nego da idete na Lech koji je mnogo bolji za decu.

    Ako vam gužva ne prija (kao meni ) ne verujem da ćete da se oduševite sa Ischglom. To je sjajno skijalište, i ima delova gde nema uopšte gužve, ali zato morate dosta žica da zaobilazite pošto ima redova..

    Da ja vodim decu / porodicu verovatno bih zakucao 6 dana u Serfaus-Fiss-Ladis, sigurno vam neće biti dosadno za 6 dana.

    Što se tiče poređenja sa Dolomitima (niste pomenuli koji Dolomiti) jako teško pošto je sve to odlično pa su u pitanju nijanse. Ako ste bili već nekoliko puta u IT onda vredi promeniti.

    Dolomiti su neprevaziđeni što se tiče vremena (sunca ) ali ako idete u tako dalekom terminu (kraj marta) onda bi trebalo i u AT da imate dobro vreme.

    Moj glas (zbog promene) SFL.

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    09.10.2014
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    Hvala ljudi, odluka pala idemo put austrije, a kombinaciju ski pass-a pravimo na licu mesta.
    Naravno ako imate još neki savet, svakako je dobrodošao

  5. #5
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Obavezno gledajte vremensku prognozu, iz iskustva znam da je moguce da su na 2 skijalista vazdušne udaljenosti 20ak km moguci potpuno razliciti vremenski uslovi!
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    09.10.2014
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    Hvala,
    Još jedno pitanjce,zvuči glupo ali ja se nevidjeno plašim žica i uvek iznalazim načine da izbegnem gondole, one velike koje idu preko "ponora".
    Da li postoji ta varijanta izbegavanja ili su neke neizbežne?
    Posebno me interesuje kad se spustiš sa 80-ticom da li je neophodno da se vraćaš gondolom iz Samnaun-a?

  7. #7
    Junior Member
    Datum registracije
    09.10.2014
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    Upravo videh na youtube-u, PONOOOR, znači ništa od 80-tice :(

  8. #8
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ti mora onda da nisi išla na Marmoladu

    Onda izbegavaj kabine, one obično imaju vrlo malo stubova i samim tim ne prate teren.

    A za one koji vole velike visine a u tom su kraju (Tirol) preporučujem kabinu koja ide na Valugu (St Anton)

  9. #9
    Junior Member
    Datum registracije
    09.10.2014
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    Bila, ali sa druge strane onim starim, starim dvosedežnicama

  10. #10
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    To stiže do pola?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •