Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 6789 PoslednjaPoslednja
Rezultati 71 do 80 od 84

Tema: Arlberg (St. Anton + Lech/Zurs)

  1. #71
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Ustali smo odmah poslije 6 u želji da se što prije upišemo u neko od skijališta iz blizine. Prognoza nam je poremetila planove, pa smo umjesto Išgla krenuli u StAnton. U njemu je danas bila ubljedljivo najbolja situacija sa vremenom od svih skijalista u blizini. Parkirali smo se na parkingu odmah ispod tribine gdje je cilj trka svjetskog kupa. Momak koji radi na pariking ispostavi se da je iz Dervente, super korektan i preporuka da se malo proćaska sa njim.
    Krenuli smo odmah na Kapall i napravili par spuštanja blažim stazama da bi se zagrijali. Prvih 2 sata je vrijeme bilo sasvim korektno, bez padavina tako da smo mogli lijepo vidjeti i udaljene krajeve. Onda se navukla magla, a ubrzo zatim je počeo vjetar i snijeg. Prebacili smo se na Galzig dio i odskijali nekoliko puta Kandahar crnu stazu. Staza baš onako po meraku. Nije mnogo držala pa smo napravili pauzu u restoranu koji se nalazi na vrhu pored gondole na Galzigu. Cijene malo jače, ali supa i knedle odlični. Poslije smo par puta opet skijali Kandahar, pa se spustili i odskijali crnu 25. Sve u svemu dan za 3-,po onoj narodnoj „kako sam se nadala, dobro sam se udala“, jer su prognoze bile baš loše. Završili sa skijanjem nešto posle 14 časova. Neki drugari što su skijali u Koruškoj danas, nisu ni izlazili jer je padala kiša i nije se moglo nigdje mrdnuti.
    Utisci o StAntonu pozitivni, ali ne na vrhunski. Da ne bude da smo neskromni, ali ipak nije na najvišem nivou. Sjutra Bože zdravlja idemo na neko od tih sa viših nivoa. Subjektivni utisci su praćeni sa vremenskim prilikama na skijalištu a one su danas bile hrđave...
    Na kraju, da ne budemo štekare, evo slike otpremamo čim nam wifi bude jači.

    Umalo ne zaboravih da kažem o kretenizmu koji smo ponijeli iz Podgorice. Vrlo neiskusno smo postupili tako što smo servis umjesto u Tirolu odradili u Podgorici. Radnja se zove Tempo, preko puta Delte. Prošle godine su Panzeru odradilo korektno servis, tako da ove godine sva trojica ponesosmo skije. Ali avaj! Ljudi, sa oproštenjem čoek nam se posro u skije. Mi nismo mogli da vjerujemo šta nas je snašlo kad smo u pauzi na Galzigu dali momku da nam ih servisira. Ja sam neke jade i skijao na početku, a ova dvojica su se mučila i svu tu muku stavljali na teret loše forme, nemanja skijaških dana ove godine, vlažan snijeg...Međutim, izgleda da taj neki koji je ranijih godina radio servis u Podgorici, to negdje radi na drugom mjestu pa nam se na skijama učio neko kome su to tek pete skije na servisu u životu. Nije nam žao ni tih 15€što njima dadosmo, a još manje ovih 30€ momku koji ih vrhunski sredi, nego nam je žao što početak dana ne skijasmo sa takvim skijama. Jes malo off tema, ali eto, možda nekom i bude koristilo iskustvo. U svakom slučaju, tražićemo od Tempa novce nazad, upravo zbog izgubljenog užitka.

  2. #72
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Od sledece sezone (2016/2017) poslastica za sve ljubitelje ove regije. Spajanje kompletne regije vezom izmedju Zurs-a i Stubena:
    http://www.flexenbahn.ski/en/first-cableway.html

  3. #73
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Super , ukupna investicija za te 4 žice je 45 miliona EUR

  4. #74
    Member christofer avatar
    Datum registracije
    18.12.2013
    Skije / Bord
    Salomon Riot
    Godina
    40
    Poruke
    39

    Podrazumevano

    Odlicna vest. Taman da se ove godine malo nesto novo provoza . Jos malo pa u Arlberg opet. Uglavnom sam se drzao delova koji su spojeni zicom iz mesta gde odsedam, nije mi se cimalo kolima ali ovako se regija znacajno umrezava i prosiruje broj staza.

  5. #75
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Ima li ovde medju forumasima nekoga ko dobro poznaje Arlberg regiju i lokalne puteve? Rezervisao sam smestaj u Holzgau i, nazalost, pre neki dan naleteo na info da je put od Warth-a do Lech-a zimi zatvoren. Taj info sam proverio na nekoliko mesta i stvarno stoji da je tako zbog velike visine i rizika od lavina, ali me zanima da li neko ima info iz prve ruke da li je to stalno ili kad su uslovi stvarno takvi da postoji rizik? Mi idemo pocetkom marta, pa me zanima da li postoji sansa da tad ipak bude otvoren put?

    Drugo, ako jeste zatvoren da li ima neka alterantiva osim ove koju mi google maps nudi od ~140km (preko Bludentz-a ili pored Zugspitz-a) (umesto originalnih 45 kada je put otvoren :( )

    Trece, ako jeste zatvoren, koliko ste skijali Warth i deo i da li je izvodljivo skijama u jednom danu odatle doci do St Antona i nazad? Prosli put kada sam bio skijali smo zasebno ove delove, veza Stuben/Rauz nije ni postojala, a cini mi se ni Warth/Lech i davno je bilo pa nemam jasnu predstavu koliko je to sad izvodljivo ili ne.

    https://www.google.rs/maps/dir/St+An....2592394?hl=en

    Unapred hvala!

  6. #76
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od adwarf Pogledati poruku
    Ima li ovde medju forumasima nekoga ko dobro poznaje Arlberg regiju i lokalne puteve? Rezervisao sam smestaj u Holzgau i, nazalost, pre neki dan naleteo na info da je put od Warth-a do Lech-a zimi zatvoren. Taj info sam proverio na nekoliko mesta i stvarno stoji da je tako zbog velike visine i rizika od lavina, ali me zanima da li neko ima info iz prve ruke da li je to stalno ili kad su uslovi stvarno takvi da postoji rizik? Mi idemo pocetkom marta, pa me zanima da li postoji sansa da tad ipak bude otvoren put?

    Drugo, ako jeste zatvoren da li ima neka alterantiva osim ove koju mi google maps nudi od ~140km (preko Bludentz-a ili pored Zugspitz-a) (umesto originalnih 45 kada je put otvoren :( )

    Trece, ako jeste zatvoren, koliko ste skijali Warth i deo i da li je izvodljivo skijama u jednom danu odatle doci do St Antona i nazad? Prosli put kada sam bio skijali smo zasebno ove delove, veza Stuben/Rauz nije ni postojala, a cini mi se ni Warth/Lech i davno je bilo pa nemam jasnu predstavu koliko je to sad izvodljivo ili ne.

    https://www.google.rs/maps/dir/St+An....2592394?hl=en

    Unapred hvala!
    @adwarf ovo je fotografija on d fejs of d plejs od prije 2 dana.
    Put je zatvoren i dok je god snijeg veliki samo 'tica moze direktno L-W.


    Elderly

  7. #77
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Hvala za info.

    Video sam i na gmaps i na viamichelin da je nekoliko deonica u regiji trenutno zatvoreno zbog snega i opasnosti od lavina. Zanima me da li se moze nadati da ce u martu put da bude otvoren, tj da li imaju nesto u fazonu "od tad do tad sigurno ne radi, a mimo toga zavisno od uslova"? Ili da odmah prestanem da se nadam i izucim sve vezne zice i bus linije (sto sam vec uradio)

  8. #78
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Za St Anton, tj. u tom delu u sezoni prosečno padne do 11m snega. To je karakteristika, zato je poznata po freerideu i verujem da je verovatnoća da u martu radi taj put minimalna.

    Kraj aprila sa kristalnim snegom je kraj zimske sezone pa verujem da za to vreme ne čiste prevoje koji nisu u planu zimskog čišćenja...

  9. #79
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Ostao sam duzan izvestaj o drugoj poseti Arlbergu, nakon 6-7 godina obilaska ostatka Austrije, pa evo par informacija, za one koji ce se uputiti u ovaj region. Kao sto je bilo reci u prethodnim komentarima, ako ste smesteni u Lechtal dolini, odnosno "sa druge" strane Lech-a, manje vise ste u problemu . Prvo, put do tamo je dosta tezi, duzi i vise se ide regionalnim putevima, nego kada se ide na St Anton. Drugo, put izmedju Lech-a i Warth-a zaista ne radi cele zime, bez obzira na stanje sa snegom (a uvek ima snega). Kolima mozete da idete samo do Wartha pa odatle da hvatate vezi sa ostatkom regije, preko jedne dugacke gondole koja ide kroz dolinu. Ta veza je ok i u praski dokazano da je moguce skijati celu regiju u jednom danu. Jedan dan smo krenuli ujutru i oko 12-13h pravili pauzu na vrhu Rendl-a. Mana je sto na tom putu imate dosta voznji zicama, dosta skidanja skija/bordova, poneko sidro illi alterantivu voznje gradskim busevima izmedju Lech-a i Zurs-a. I naravno, uvek postoji pritisak da se moras vratiti do parkinga u Warthu na vreme, jer ako zakasnis na poslednju vezu izmedju Lech-a i Warth-a jedino sto ti preostaje je da prenocis tamo ili da ides 130-140km okolo nekim taksijima, busom ili cime vec, sto nisam smeo ni da pitam koliko kosta Zbog svega toga, svede se skijanje na to da najveci deo dana skijas Lech, da samo na kratko "skoknes" do St Antona i vec polako kreces nazad, sto je steta kada je u pitanju regija kao sto je Arlberg.

    Nova veza je odlicna i stvarno olaskava prebacivanje izmedju Zurs/Lech dela ka Stubenu i St Antonu. Jedina mana je sto na putu ka Stubenu jos uvek nema staza (ne znam da li je u planu) ali bilo bi lepo da se odatle spusti skijama do sela. Prednost je sto je pogled iz te gondole neverovatan. Drugo je sto vas u povratku ka Zursu ceka jedna uska i za moj ukus losa staza, pa sam se i tu cesce spustao gondolom. Verujem da ce to sredti i prosiriti u narednom periodu. Bitno je da postoje zice. Prebacivanje busom traje duze, a i taj bus se dodatno placa, be obzirana ski pas, za razliku od onog izmedju Lecha i Zursa. Cini mi se da je bio 3-4e

    Najveca zamerka ove godine mi je bila na uredjenje staza, sto je stvarno neverovatno za Austriju. Ruku na srce, imali smo ceste padavine, ali cak i najmanji sneg u toku noci je uzrokovao da sutra staze vec oko 10-11 budu toliko razrovane i u hupesrimma da je cak i naprednim skijasima bio pakao za skijanje i rizik od povreda ogroman. I to je bilo tako u bukvalno svim delovima skijalista osim na nekoliko sirih plavih staza. Od 7 dana imali smo jedva 2 sa stazama u dobrom stanju dobar deo dana. Ostatak je bio izbegavanje hupesera.

    Uglavnom, da rezimiram, ne treba biti smesten u delu oko i ka Warthu, treba imati srece sa vremenom i treba odvojiti neesto vise para u odnosu na ostatak Austrije i bice sve super . Bez obzira na to sto zbog svega navedenog nismo na pravi nacin izgustirali celu regiju, Arlberg garantuje ozbiljno skijanje, sa ozbiljnom infrastrukturom, dobrom konfiguracijom terena i dobrim stazama, predivnim predelima, ali sada nakon dosta odskijanih delova Austrije, ipak bih za nijansu prednost dao drugim okolnoim skijalistima (Ischgl, Soelden, Serfaus..)

    Par slika
    IMG_20180304_132513.jpgIMG_20180305_111346.jpgIMG_20180305_120514.jpgIMG_20180305_120516.jpgIMG_20180305_131413.jpg

  10. #80
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Pogled iz nove gondole koja vodi iz Zursa u Stuben
    IMG_20180308_105401 (1).jpg

    IMG_20180308_100800.jpg

    Gondola koja vodi iz Wartha u Lech
    IMG_20180308_092133.jpg

    Zurs
    IMG_20180308_100757.jpg

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •