Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 13

Tema: Kripton vs. aksion

  1. #1
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano Kripton vs. aksion

    Konačno sam video u prirodi i Dalbello kripton. Na Expo-zimu. Šta vido, probo. Kripton, osetno, osetno mekši od Dalbello axion 12, koji je takođe cipela sa onom kosom kopčom, samo što za razliku od kriptona ima ih četiri, jednu više. Taj kripton (konkretno cross), ima napred neki zavrtanj koji menja ugao kose kopče a time i tvrdoću. Kako reče prodavac na štandu, eksperiment, videćemo kako će se pokazati.

    Ja lično nemam poverenja u te šrafove na cipelama ali bih ipak tog kriptona rado posedovao. Nešto je malo skuplji od Axiona. Cena im je tu negde oko 300 E ili nešto malo manje.

  2. #2
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    ima napred neki zavrtanj koji menja ugao kose kopče
    ja takav zavrtanj nisam primjetio na svoim cizmama koje su doduse od prije dvije sezone
    ali ako neko odluci da uzme te cizme nikako ne treba propustiti id liner
    definitivno vrijedi razliku u cijeni
    sto se flexa tice ta cizma moze da bude i meka i tvrda koliko hoces
    mozes da stavis tvrdji jezik mozes da promjenis ugao pod koim stoi noga
    mozes da ogranicis ili zaustavis flex sa onom plastikom sto se uglavi pozadi
    ali za tu operaciju je potrebno rastaviti cizmu skroz

  3. #3
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Cross je sigurno mekši od druge serije u 12 oznaci, zato što Krypton serija ima i model "Pro" koji je (naj)tvrđi.

    Ja imam Cross i jako sam zadovoljan, ali nemam štelovanje/šraf sa prednje strane. Pored cipele sam dobio punu kesu raznih dodataka ali se sa time do sada nisam igrao, čini mi se da je podešeno na srednji flex ali se ne sećam iskreno. Znam da kada zakopčam srednju kopču da peta ode gde treba i da ne mrda - što mi je glavno. Što se tvrdoće tiče Cross je barem za mene sasvim dovoljno tvrd, mislim da bi mi Pro (a nisam ga probao) bio pretvrd.

    Da mogu da biram odabrao bih pre 3 kopče nego 4 ako srednja ide diagonalno, čimi mi se da je u tom setupu 4 kopča višak, samo može da smeta .

  4. #4
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Cena im je tu negde oko 300 E ili nešto malo manje.
    300 jura .ebote
    wlade, koliko je bese bio u planetbikeu? nesto oko 100tke?
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  5. #5
    Senior Member marsi avatar
    Datum registracije
    27.02.2005
    Lokacija
    ks
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 14 & SLX RD, CoreUpt Slasher & Lunatic, Dynastar omeglass speed
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    probah danas krypton cross, i odlucih se da bi trebalo da zamenim pancerice... kako je peta legla kad sam zakopcao srednju kopcu, pa ono je strasno... nazalost posle 15-tak minuta u njima je noga pocela da mi trne, a tako mi se svidela pancerica... mozda sam je i previse zategao (negde oko pola, mozda malo preko)...axion nisu imali broj...
    sto se flexa tice na crossu, neki moj utisak je da su dosta mekane (ako uopste i mogu da steknem bilo kakav utisak u radnji), mada prodavac nije znao da mi kaze u kom polozaju je srednja kopca, tvrdjem ili meksem... doduse rekao je da je u tvrdjem ali mu nesto i ne verujem...

  6. #6
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    @Tadija: bila je nešto oko 150-160EUR, ali sam njihovom ljubaznošću dobio veliki popust

    Cross tvrdoća, pa siguran sam da meni ne treba tvrđe u skijanju , mislim da toplota u prodavnici "vara" tvrdoću kao i zatezanje. Jeste, tačno je da se relativno "lako" nategne cipela u prodavnici, ali na stazi ne . Ključ po meni je ta srednja kopča koja "zakuca" petu i onda je sve ostalo irelevantno...

    @Flexon: ja ne znam da iko kod nas prodaje ID liner, a i ako ga prodaje ne znam da li obavlja uslugu fitinga istih...

  7. #7
    Junior Member
    Datum registracije
    17.02.2010
    Godina
    36
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    Posto vidim da ima ljudi sa Kryptonom a ja sam se zestoko navadio da ih pazarim(Krypton Pro) da ovde priupitam par stvari...
    Skapirao sam po review-ima da treba da kupim Krypton sa tim ID linerom ali sam cuo da je vise nego pozeljno odraditi 'heat molding' pa me zanima da li je to zaista potrebno i gde se to moze odraditi u Srbiji?

    I koliko ste zadovoljni pancericom?

    Neke alternative su mi Rossignol Radical Race serija(cuo sam da se za nju takodje radi bootfitting) i Nordica Speedmachine, mada mislim da ovaj Krypton ima najbolji odnos udobnost/performanse....

  8. #8
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Flexon ima ID liner, ali on je u US pa to tamo ide malo lakše . Kod nas vidim da PB prodaje Dalbello pa možda oni imaju i fittera ali se nisam raspitivao, koliko ja znam nemaju ID liner u ponudi (pa onda verovatno ni fittera ).

  9. #9
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    prije svega trebao bi da oprobas cizmu i da vidis dali pase generalno
    a zatim da apliciras kod kuce ovo sto ces vidjeti na sljedecem videu
    http://www.youtube.com/watch?v=w2n53yTQ4Qc
    id liner se mora grijati iznutra i ovo je odlicna metoda

  10. #10
    Junior Member
    Datum registracije
    17.02.2010
    Godina
    36
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    Nema ih uopste trenutno kod nas(ni obicne ni sa ID), tako da cu morati da sacekam sled. godinu ili da se kockam sa online porucivanjem...
    Mogu li nekako otprilike da izmerim koji mi broj odgovara i da li mogu uopste da udjem i tako usku cipelu?
    Na sta se odnosi 98mm?
    Do sada sam imao obicne rekreativne cipele 28 broj...mrsave sam gradje, i onako odokativno nemam siroko stopalo tako da verujem da nece biti problema...

    Hvala za video, verovatno cu pokusati onda i sam kod kuce
    Izmenio/la renegade037; 18.02.2010 u 18:07.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •