Strana 38 od 43 PrvaPrva ... 283637383940 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 371 do 380 od 426

Tema: Nassfeld

  1. #371
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    U Villach-u je ubjedljivo najbolje opremljen Giga Sport. Treba pogledati i u Falle. U Hervisu sam bio prije dva dana i ponuda je pretužna. U Intersport nisam navraćao.


  2. #372
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    E to me interesovalo. Hvala Stekane.
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #373
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Bili za Novu Godinu u Nassfeldu 3 dana i jedan dan otisli na Meltaler glecer. Sve u svemu, super skijaliste na toj udaljenosti od nas, dovoljan broj dobrih staza za 2-3 dana skijanja. Sve pohvale za Austrijance, bukvalno nije bilo 1mm snega van staza, a radilo je skoro celo skijaliste i to sa sasvim kvalitetnim uredjenjem staza. Iznad svih ocekivanja, s obzirom na uslove. Od staza koje ste ovde pominjali nisu radile crvena 1 i crna 75, ostatak je radio. Carina je fantasticna, jedna od boljih staza koje sam vozio, prosto neverovatno da planina od 2000m ima tako dugacku i kvalitetnu stazu. Generalno, slazem se sa konstatacijom da skijaliste nije za slabije skijaste, uglavnom su solidno teske crvene staze.

    Meltaler glecer odlican, 1:15h od Nassfelda, ok put, samo jedan malo uzi prevoj do spajanja sa autoputom, pokriva ga isti (TopSki) ski pass, definitino vredi posetiti, pogotovo sto je nama upotpunio zimsku sliku, jer smo tek tu zglavno videli sneg Altec deo bzvz, jedna ok crna staza i jedan krak crvene koji nije ni staza nego neki put gde borderima ne preporucujem, jer ce malo da tabanaju. Problem je sto je to jedini povratak nazad a onda te jos ceka stari dvosed, tako da realno, mozda nema ni potrebe prelaziti na tu stranu. Ne znam gde su one 3-4 ucrtane staze ne toj strani. Ostatak odlican. Siroke glecerske staze, moze da se poveze lepa duzina od vrha (3150m) do dna godnole i jos nas je docekao lep suncan dan, uz temp u blagom minusu, tako da je sve bilo uzivanje.

    Smesteni smo bili u blizini Hermagora, Haus Sunshine , dobar smestaj, ok cena, super lokacija, bus staje tacno ispred kuce. Snabdevali smo se u hermagoru, u krugu od 50m ima 4-5 dobro opremljenih marketa (Spar, Hofer, Bila..), cene nisam poredio, uglavnom smo kupovali u Sparu.

    Ono sto nisam video da je neko spominjao ovde, a meni je znacajno je da u Vilachu postoje odlicne terme, http://kaerntentherme.com/kt-en/, sa gomilom sadrzaja po prilicno povoljnoj ceni (20e karta 17-22h) (saune, hamami, turska kupatila, otvoreni i zatvoreni termalni bazeni, masaze, razne terapije, pilinzi i cuda...). Preporuka za posetiti.

    Na kraju, kao neko ko je do sada godinama skijao samo u Tirolu ipak moram da priznam da visinska razlika, konfiguracija terena, velicine skijalista i verovatno mnogo vece finansije, znacajnu prednost daju Tirolu, ali zato blizina Koruske Srbiji otvara opciju skijanja od 3-4 dana na odlicnim skijalistima. Definitivno cu se vracati u ovu regiju kad god uhvatim par slobodnih dana. Krajem januara Zilertal, pa cu dati sud i o tome.

    p.s. Bice i par slika ovih dana

  4. #374
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano




    Evo kratak info od danas..kao sto vidite na slici, samo vjestak, vedro, al prehladno, temp na vrhu jutros u 10 bila -17, u tropolachu -7..staze naravno da drze na ovoj temp ali dosta ledene...skoro pa sve je u funkciji i topovii rade non stop na stazama koje nisu otvorili...

    Juce je bilo bolje za skijanje jer su temp bile visocije al nije bilo bas vedro kao danas..staze i juce perfektne..

    Poor glide is like bicycling with a flat tire.

  5. #375
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Extra. Evo čuda, snijega na Cetinje kolko hoćeš, a u Nassu ga nema.
    Al su pripremili staze izgleda dobro.

  6. #376
    Senior Member
    Datum registracije
    01.02.2009
    Godina
    49
    Poruke
    141

    Podrazumevano

    Potreban mi je smještaj za skijanje u Nassfeldu.
    Imate li neku preporuku?
    gledao sam airbnb, booking i bergfex. Jako sleba ponuda a cijena visoka. Nešto za do 100eura bi bilo ok..
    .Smještaj za dvoje sa djetetom od 10godina za početak februara.
    poz

  7. #377
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Februar je sezona raspusta u Austriji i menščini Sloveniji. Cijene više, potražnja veća...

  8. #378
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Nakon 7 dana Nassfelda da kazem par stvari. Bili smo smesteni u Sonnleitenu, malom selu koje cine 30 apartmana koji pripadaju hotelu Marcius. Imaju tu jos dva hotela i to je to. U selu ima jedna trgovina, u stvari vise kao kiosk, minimalisticki opremljena koja radi od 17-19 casova. Imaju i 3 restorana ali svi su slicni jedni drugom. Mozda taj sto pripada Slovacima je i najvise odisao zivotom. U glavnom Marcisus hotelu ima mali bazen i sauna. Moram da kazem da su apartmani odlicni, u alpskom su stilu isve je cisto i novo, apsolutna preporuka. Svako jutro smo sveze kifle dobijali. Mjesto za ljude koje ne interesuje setnja niti drustveni zivot. Mi smo bili s klincima i bilo je odlicno. Sanjkanje na stazi kao i ski skola, sve je tu. Za bilo kakve vece kupovine hrane mora se ici u Sonnelaple Nassfeld gde ima market koji radi do 18 casova. Sve ostale trgovine sportske opreme rade samo do 17 casova sto je nevidje glupost, nista se ne moze obici.
    Uzevsi u obzir da snjega pa skoro nije ni bilo staze su perfekcija. Skoro pa svih 100km je bilo u funkciji, perfektno pripremljeno, topovi rade punom parom i staze se odrzavaju perferktno. Temperature su stalno u minusu bile, na vecim visinama i dobro duva vjetar. Najbolje skijanje je pre podne posto posle podne kad zadje sunce staze dobro polede i bas bude hladno. U cetvrtak je poceo snjeg da pada i padao ceo petak tako da je palo skoro metar snjega za ta dva dana. U petak, bez obzira na mecavu se skijalo. Mislim da je uz nas dvojicu mozda jos 10 ljudi skijalo taj dan, nigde nikoga.
    Sto se tice skijanja, imaju mozde 2,3 crne teze staze ovo ostalo su sve crvene i plave staze, odlicno za pocetnike.
    Nerazumem odusevljenje Carniom posto je 1/3 staze ustvari uski puteljak tako da nisam mozda 2 puta se spustio tom stazom. Po mom misljenju najbolja staza je FIS staza. Takodje i staza koje ide s vrha Troghöhe je odlicna, polu crna polu crvena.
    Fascinantan je broj brace hrvata i koliko hrvata radi u Nassfeldu. Vise manje u svim lokalima po planini rade hrvati i svira hrvatska muzika. Mislim i da su 50% gostiju hrvati.
    Sto se tice kupovine opreme , u Hermagoru ima Intersport outlet tako da ako neko nesto treba moze tamo naci. Sve je na -30 do -50%.
    Sto se tice ski skola skoro 1/3 instruktora govori nas, u koju god da odete. Moj klinac koje je inace tek napunio 2 god je bio u bambini ski skoli i prvi put je stao na skije. Odlicno je prihvatio, ja sam presrecan. Vozili su ih jet ski sanjkama, bili si u igraonici na snjegu i skola skijanja.

    Nadam se da sam pomogao onima koji tek planiraju da idu.

    Sve u svemu dobar ski centar gde imas osecaj da si u Hrvatskoj a ne u Austriji
    History is made by those who dare to break the rules.

  9. #379
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Evo i par slika. Moj dvogodisnjak i njegovo prvo stajanje na skijanje




    IMG_4035.jpgFullSizeRender_1.jpgFullSizeRender.jpgIMG_4044.jpg
    History is made by those who dare to break the rules.

  10. #380
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Bravo! Svaka čast!
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •