Strana 3 od 43 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 426

Tema: Nassfeld

  1. #21
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Kada sam bio Nassfeldu malo mi je bilo čudno što su staze mekše nego u Katschbergu i Bad Kleinkirchheimu. Naročito ona staza na kojoj je deo odvojen za merenje brzine, posebno početak, čim se siđe sa gondole. Onaj deo oko milenium expresa je bio ok.

  2. #22
    Junior Member
    Datum registracije
    15.02.2010
    Godina
    53
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    "Mekše" na Kopaonički način (znači mekane sa puno hupsera) ili samo malo razbijenog snega po stazi ?
    Hvala!

  3. #23
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Sa malo više razbijenog snega, ali bez hupsera. Donji deo je bio o.k. Mogući razlog je i veliki broj skijaša, a gornji deo staze (do kraja dela na kome se meri brzina) je i nešto uži od donjeg koji je i bolji. Sve je to dobro za uživanje, ne treba da cepidlačim.
    Priložene slike Priložene slike

  4. #24
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Cool Nassfeld - Nice Surprise

    Utisci iz Nassfelda su jako pozitivni.
    Prema skiline.cc - ukupno odskijanih 269 km za 6 dana. Još bolje je što TOPSKI pas važi za cijelu Korušku i Istočni tirol, tako da sam pored Nassfelda probao i Katschberg i Gerlitzen (pozdrav za stekana ). Nassfeld sjajan. 110 km staza, većina crvenih (neke crvene su malo strmije, ali OK), sve odlično povezano.
    Jedan dan kada su temperature bile u plusu, donji dio Carnie (staza od 7.6 km do Tropolacha) je bio loš. Takođe, sutradan su staze oko Garnterkofela bile lošije, sa dosta leda. Dio oko Trogkofela odličan. S druge strane, u petak je vrijeme bilo odlično, sunce sa -10 sjeverom, ali je na Trogkofelu bilo prehladno a Gartnerkofel sjajan.
    Elem, Nassfeld je veliki i raznovrstan i uvijek se ima nešto za probrati.
    S druge strane, tu je ostalih 30-ak skijališta Koruške koja su dosta blizu.
    Jedan dan je na Nassu bila jaka magla, pa je rezervna varijanta bila - auto i pravac Katschberg!
    Kvalitet snijega je dobar, mada se staze drže i popodne samo ako je dobar minus. Na većini je mješavina vještačkog i pravog snijega.
    Broj skijaša veoma velik svih dana.
    Restorani na stazi su OK, a po meni je za preporuku onaj na stazi br 70, iznad Rastla.
    S druge strane, ishrana u sopstvenoj režiji se može jako isplatiti - treba tražiti SPAR supermarkete (ima jedan u Hermagoru) u kojima ima dosta jeftine "brze" hrane (npr. zamrznute Lazagne za 1.5 €!!!)
    Hrana na stazi je: 10-12 € porcija npr. Bečke šnicle, salata 4 €, Germknedla sa vanilom 6-7 € itd.
    Za izbjegavati je prodavnica Intersport u Tropolach-u sa previsokim cijenama opreme.
    Trknite do Villacha, tamo ima IntersportXL sa znatno većim izborom i povoljnijim cijenama.
    Nassfeld će me definitivno gledati i ubuduće.
    Za kraj evo i par slika:
    Priložene slike Priložene slike

  5. #25
    ski još
    Datum registracije
    10.08.2006
    Lokacija
    Bgd
    Skije / Bord
    Atomic s9
    Godina
    63
    Poruke
    375

    Podrazumevano

    E, Pancer, bas me podseti na Cube hotel, meni jedan od zanimljivijih, za omladince i omladinke. Pravi ski i bike hotelcic. Nadam se da si ulazio unutra.

  6. #26
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Samo virnuo unutra, tražeći internet. Lijepo uređen i jeste pravi omladinski

  7. #27
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Kad smo kod Interneta , u Tropolachu je centar grada benzinska pumpa (šala, ali lokalci sve objašnjavaju u odnosu na tu pumpu ) a iza nje ima kafe sa free wireless internetom...

  8. #28
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Juče, 7.3. sam doputovao iz Nasfelda. Mnoooooogo bolje nego u januaru, sve staze perfektne, utabane, sve radi, pravo uživanje i preporuka za više dana. Jedino je bilo leda na crnom delu staze Carnia, ostalo bez greške. Naravno mnogo ljudi svuda, ali se to na stazi i ne oseća, jer ih ima dovoljno.

  9. #29
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Jel ima neko neku preporuku za smeštaj u Nasfeldu? Tražim što veći apartman (>100 m2) u nekoj normalnoj razdaljini sa ski stanicom u blizini. Imamo malu decu pa nekada i 100m pešačenja ume da bude zamorno.
    U principu imam jednu ponudu u selu Radnig koje je na 2km od Hermagora pa da li je to ok? Nikada nisam bio u toj oblasti, uglavnom je do sada bilo Wagrain, Flachau, Altenmarkt i okolina. Ako nekoga zanima mogu na PM da podelim informacije.

  10. #30
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ja sam bio samo u jednom tako da ne mogu da preporučujem (zadovoljan sam - ali mi smo išli autom do gondole - a tamo ima veliki besplatni parking).

    Inače, Nassfeld polazna gondola nije u Hermagoru, nego u manjem mestašcetu Tropolach, evo tačne pozicije.

    Tako da taj Radnig jeste 2km od Hermagora, ali dalje od gondole, sad ako ćeš ići autom onda ti je sve jedno, a ako ćeš pešice imaš onaj "Cube" i još jedan (veći) hotel pored - ali to ti ne odgovara pretpostavljam (čim tražite apt).

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •