Strana 35 od 43 PrvaPrva ... 253334353637 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 341 do 350 od 426

Tema: Nassfeld

  1. #341
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Sonnenalpe je, kao sto si rekao, skup kucica uz same staze i zicare. Ski in-ski out u pravom smislu reci. Tu je i Falkensteiner hotel. Nisam siguran da u okolini ima ikakvih prodavnica, tako da se moras snabdeti u Tropolahu ili Hermagoru (ako gresim, Wlad nek me ispravi). Koliko sam mogao iz gondole da vidim, put je manje vise korektan, sigurno bolji od Brzeće-Jaram.
    Da li će biti guzva, verovatno hoće, zato pozuri sa rezervacijom.
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  2. #342
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Sonnenalpe Nassfeld je u stvari to glavno mesto po kojem je nazvano skijalište, put kojim dolaziš do njega je put od Tropolaha (AT) do Pontebe (IT) - put je naravno važan pa se i čisti. U njemu ima prodavnica i restorana, naravno većina mestašca je smeštaj (hoteli i apartmani).

    Postoji i Sonnleitn koji bi preporučio ako hoćeš smeštaj na planini, mislim da je on jeftiniji od Sonnenalpe Nassfeld. Do Sonnleitn-a se dolazi istim putem, kreneš ka gore a onda pre Sonnenalpe-na skreneš desno i ideš do Sonnleitn-a . Tamo imaš nekoliko hotela, dosta apartmanskih kuća i par restorana + dve prodavnice. Imaš apartmane Marcius koje mogu da preporučim:

    http://www.silfide.hr/ski/skipocetna.asp
    Izmenio/la wlad; 20.10.2016 u 20:07.

  3. #343
    Member
    Datum registracije
    09.09.2009
    Poruke
    81

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Sonnenalpe Nassfeld je u stvari to glavno mesto po kojem je nazvano skijalište, put kojim dolaziš do njega je put od Tropolaha (AT) do Pontebe (IT) - put je naravno važan pa se i čisti. U njemu ima prodavnica i restorana, naravno većina mestašca je smeštaj (hoteli i apartmani).

    Postoji i Sonnleitn koji bi preporučio ako hoćeš smeštaj na planini, mislim da je on jeftiniji od Sonnenalpe Nassfeld. Do Sonnleitn-a se dolazi istim putem, kreneš ka gore a onda pre Sonnenalpe-na skreneš desno i ideš do Sonnleitn-a . Tamo imaš nekoliko hotela, dosta apartmanskih kuća i par restorana + dve prodavnice. Imaš apartmane Marcius koje mogu da preporučim:

    http://www.silfide.hr/ski/skipocetna.asp

    E jeste Vlad, tim se putem ide. A pitao sam kakav je put, posto mi je domacin rekao: "Snow chains are required on the B90 Nassfeld Pass/Passo Pramollo".

    Iskreno bas sam u dilemi za smestaj, jer idem za novu godinu pa se plasim guzve na gondoli, zato i pokusavam da izbegnem smestaj u podnozju. A opet sa druge strane ne bih da ostanem zavejan na brdu i da se smaram sa lancima svaki dan, jer je u planu da se svrckamo uvece do Vilacch-a i okolnih sela. Druga povoljna opcija koju sam nasao su neki apartmani u Reisach-u. Sta mislite gde je pametnije odsesti?

  4. #344
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Lanci su neophodni da ih imaš u gepeku put se čisti i može imati snega samo ako je mećava..
    Da znaš da je put pravi planinski sa krivinama tako da ima da se vozi kada ideš u Villach..

  5. #345
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    http://booking.nassfeld.at/nassfprem...terkunft-liste

    ovde sam nalazio smetaj po odlicnoj ceni na 1 km od gondole. Sto se tice guzvi na gondoli, ili budi tamo u 8.30 ili posle 9.30h.
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  6. #346
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Što se tiče gužve na gondoli izjutra pretpostavljam da iskusniji znaju kako da odu "preko reda"? Naime u zgradu gondole može da se uđe sa dve strane, jedna je sa "ulice" a druga sa suprotne strane (staze).

    Ako dolazite sa parkinga na skijama (dakle sa one "leve" strane, snežnim putem) izlazite na stazu a zatim na taj zadnji ulaz, tamo obično nema reda i dolazite skoro do "kapije" SkiData sistema. Naravno "ulična" strana je ta sa gužvom.

    Napomena: porodice sa malom decom imaju odvojen red (prioritet) i idu preko reda

  7. #347
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Bookiran je smestaj u Nassfeldu za period od 08.01.-15.01. Smesteni smo u APARTMANI MARCIUS 3+ u Sonnleitn. Ima li iko iskustva s ovim apartmanom? Cini mi se da je neko pisao da u ovom selu nema trgovina, jel to istina? Sta ima sve u tom selu? Kakvo je stanje s cestom do sela?

    Uzeo sam Top Ski Kartner gold ski pas. Inace nisam bio u inostanstvu na skijanju od kada se sin rodio tako da je ovo povratak korjenima i jedva cekam. Mali inace sad puni 3 tako da je plan da ga stavljam na skije.
    History is made by those who dare to break the rules.

  8. #348
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Totalno0 skijaško seoce (ako je i seoce), put je uvek ok (čisti se, ne brini). Od aktivnosti posle skijnanja nema ništa, ali tako ti je gotovo svuda (osim poneka apre ski kafana, gde je zanimljivo ako i kada se napiješ ). Bilo je nekih prodavnica, ali ti savetujem da se opremiš u Hermagoru (ima sve uobičajeno od marketa).

  9. #349
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Jel moguce da nema spar, hofer, lidl? Ne samo u ovom selu vec i u sonnenalpe nassfeld ili u tropolach? Glavno da ima kafica i restorana da se navece ima gde sjesti i prosetati
    History is made by those who dare to break the rules.

  10. #350
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Jel moguće da ne čitaš šta piše samo par postova iznad tvog pitanja

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •