Strana 40 od 43 PrvaPrva ... 303839404142 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 391 do 400 od 426

Tema: Nassfeld

  1. #391
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Panzerova službena mašina,motor je 1,4dizel a nisam siguran koji je paket opreme

  2. #392
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    ... a 6,1 je prosječna potrošnja od Srbije do Austrugarske. U stvari, na Nassfeldu je više Austrohrvatska :-)


  3. #393
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Prosjecna od Podgorice do Hermagora,uz 160km/h hrvatskim autocestama😊

    Elderly

  4. #394
    Junior Member
    Datum registracije
    21.09.2017
    Lokacija
    Berane
    Skije / Bord
    Fischer Progressor C - line 10+
    Godina
    31
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Pozdrav ljudi,

    Nakon visemjesecnog razmisljanja koje strano skijaliste posjetiti, odlucili smo se za Nassfeld - Koruska. Zelio bih da vam prenesem neke utiske sto se tice puta, smjestaja i samog skijanja. Period 11.01 - 16.01.2018. godine.

    Obzirom da sam iz CG, do Nassfeld-a smo isli autoputem Hrvatska- Slovenija- Austrija-Italija-Austrija. Iskljucili smo se kod grada Ponteba (Italija). Put Ponteba - Nassfeld nimalo naivan, uzak, velika pendencija. Troskovi putarina: Hrvatska 33,00eur jedan pravac, vinjeta Slovenija 15eur, tunel Karavanke 6,5eur jedan pravac, vinjeta Austrija 7 eur, i putarina jednog dijela kroz Italiju 2,5eur. Skoro 3 rezervoara goriva ili nekih 200,00eur. Sve ukupno oko 300,00eur sa povratkom.

    Bili smo smjesteni u srcu samog skijalista, apartman Nassfeld LUX Sonenalpe. Predobar smjestaj (skijasnica, Ski in - ski out). Veliki apartman 100m2, 2 spavace sobe, dnevni boravak, 2 kupatila i ogromna terasa. Za 5 osoba, 5 nocenja 1.250,00eur.

    Sto se tice skijanja, ja sam prezadovoljan. Staze utabane, dosta dobro drze. Ima dosta suncanih strana skijalista. Cijena ski pasa za 4 dana oko 170,00eur.

    Izdvojio bih crvene staze: 1.FIS-Abfahrt, 2. Garnitzen-Alm-Abfahrt, 8..Pontebbana, 9. Krone-Abfahrt, 23. Lärchenboden-Abfahrt, 40. Tröglabfahrt, 60.
    Kammabfahrt, 65.Sattelabfahrt, 70. Schnittlauchkofel-Abfahrt.

    Ono sto mi se ne svidja jeste to sto ima samo jedan market u Sonenalpe koji radi do 18h. Slaba ponuda restorana, nocnog provoda nema. U sustini porodicno skijaliste.

    IMG_2391.jpgIMG_2523.jpgIMG_2523.jpgIMG_2523.jpg
    Priložene slike Priložene slike
    • Tip datoteke: png 01.png (26,0 KB, 125 pregleda)
    • Tip datoteke: png 02.png (32,5 KB, 121 pregleda)

  5. #395
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od edi_p92 Pogledati poruku
    Pozdrav ljudi,

    Nakon visemjesecnog razmisljanja koje strano skijaliste posjetiti, odlucili smo se za Nassfeld - Koruska. Zelio bih da vam prenesem neke utiske sto se tice puta, smjestaja i samog skijanja. Period 11.01 - 16.01.2018. godine.

    Obzirom da sam iz CG, do Nassfeld-a smo isli autoputem Hrvatska- Slovenija- Austrija-Italija-Austrija. Iskljucili smo se kod grada Ponteba (Italija). Put Ponteba - Nassfeld nimalo naivan, uzak, velika pendencija. Troskovi putarina: Hrvatska 33,00eur jedan pravac, vinjeta Slovenija 15eur, tunel Karavanke 6,5eur jedan pravac, vinjeta Austrija 7 eur, i putarina jednog dijela kroz Italiju 2,5eur. Skoro 3 rezervoara goriva ili nekih 200,00eur. Sve ukupno oko 300,00eur sa povratkom.

    Bili smo smjesteni u srcu samog skijalista, apartman Nassfeld LUX Sonenalpe. Predobar smjestaj (skijasnica, Ski in - ski out). Veliki apartman 100m2, 2 spavace sobe, dnevni boravak, 2 kupatila i ogromna terasa. Za 5 osoba, 5 nocenja 1.250,00eur.

    Sto se tice skijanja, ja sam prezadovoljan. Staze utabane, dosta dobro drze. Ima dosta suncanih strana skijalista. Cijena ski pasa za 4 dana oko 170,00eur.

    Izdvojio bih crvene staze: 1.FIS-Abfahrt, 2. Garnitzen-Alm-Abfahrt, 8..Pontebbana, 9. Krone-Abfahrt, 23. Lärchenboden-Abfahrt, 40. Tröglabfahrt, 60.
    Kammabfahrt, 65.Sattelabfahrt, 70. Schnittlauchkofel-Abfahrt.

    Ono sto mi se ne svidja jeste to sto ima samo jedan market u Sonenalpe koji radi do 18h. Slaba ponuda restorana, nocnog provoda nema. U sustini porodicno skijaliste.

    IMG_2391.jpgIMG_2523.jpgIMG_2523.jpgIMG_2523.jpg
    Uh brate, dje nadje to penjanje, ja sam ljetos motorom tuda isao pa mi je i tad djelovalo strmoglavo a ne zimi..bolja varijanta za put po.mom misljenju je ici na ljubljanu pa villach pa tropolach i nasfeld...

    Mozda grijesim ali meni su sva austrika skijalista porodicna, odlicna za skijanje ali poslije skijanja smor...cuo sam za iscgl da je malo vise mladalacki, ovo ostalo sve smor..it i fr su mnogo bolji za omladinu i zafrkanciju...po mom misljenju

    Poor glide is like bicycling with a flat tire.

  6. #396
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Pejamachine Pogledati poruku

    Mozda grijesim ali meni su sva austrika skijalista porodicna, odlicna za skijanje ali poslije skijanja smor...cuo sam za iscgl da je malo vise mladalacki, ovo ostalo sve smor..it i fr su mnogo bolji za omladinu i zafrkanciju...po mom misljenju
    Za omladinu i elderly - Obertauern u vrijeme otvaranja sezone, ludnica. Mogu proci i schladming i saalbach.
    Nassfeld nista posebno. Al je villach blizu.
    U ita ovo sto sam bio - lezi u 10 i ujutro na stazu...
    Sto bas i nije lose


  7. #397
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    @Edi, uz svo uvažavanje, nisi konsultovao ove starije sa foruma. Đe druže zimi preko Pontebe. Filah-Hermagor -Nasfeld, em brže em jeftinije.
    Elderly

  8. #398
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Pazite, edi je bio smjesten gore u sonnenalpenu, tako da se svakako morao penjati.
    I sa strane tropolacha je pedenca...


  9. #399
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Lakše je penjanje sa strane Tropolacha.. Što se tiče provoda slabo gde ga ima na skijalištima

    @Panzer: što se IT tiče u Corvari na primer imaš "Apres Ski L'Murin" u centru (pogledaj hitove na YouTube ). Inače to mesto leti radi kao fantastičan restoran.

  10. #400
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Po pitanju noćnog života, neko ide na zimovanje, a neko na skijanje.


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •