Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 25

Tema: tezina novih/starih staza

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    18.12.2008
    Lokacija
    Bliski istok
    Skije / Bord
    Fire Arrow 74
    Godina
    49
    Poruke
    124

    Podrazumevano tezina novih/starih staza

    Cekao sam da konacno pocne da se skija na Kolasinu, tj da se isprobaju nove staze pa da pitam sledece:
    Nisam bas absolute pocetnik, ali bolje je sa mojom tezinom (120kg) biti skroman, pa cu reci da sam pocetnik sa 2-3 sezone u skijama i voleo bih da napredujem.
    E sad pitanje: Da li su nove plave staze 1, 3, 3a i 5 sa nove mape stvarno plave - onako kako su na kopaoniku plave ili su plave tako da vrat slomis?

    Nisam do sada skijao na Kolasinu tako da i ne znam ni kako je bilo niti kako je sada, ali bih rado otisao sutra-prekosutra. Jedino me plasi da su staze, kako Wlad u jednom postu rece, pogresno klasifikovane tj da su staze zahtevnije nego sto bi to trebalo da budu obzirom na plavu klasifikaciju.

    Nadam se da niste svi gore i da ima nekoga ko ce mi pomoci i prosvetliti

    E da, na Kopaoniku se bez problema spustam niz sve plave staze i sidjem lagano niz pancic, ali se umorim kao pasce na pancicu jer mi je tehnika jos slaba.
    Izmenio/la lector; 11.01.2010 u 20:23.

  2. #2
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Nema da brineš, još nisam čuo da je neko na Bjelasici poginuo na stazi . Šala , ali staze na Jezerinama nisu prestrme, naravno biraj staze... Ako ti je Pančić bio strm, onda ti je početni deo staze koja ide sa vrha Ćupova strmiji od strmog .

    U svakom slučaju gde god da kreneš - proćićeš, pogotovo zato što su Jezerine poznate po dobrom sređivanju staza, ako to nisu pokvarili ove godine. A kada su staze dobro sređene za početnike je (mnogo) lakše......

  3. #3
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    568

    Podrazumevano

    Možda najlakša i najbolje pripremljena staza je od vrha Vilinih voda, pa desno (odnosno lijevo na mapi), pa se onda sastaviti sa širokim dijelom na Jezerinama.
    Na mapi: 3 - 3a - 5.
    Sa vrha Ćupova je strmije, mada ne toliko da se ne može fino odvesti.

  4. #4
    Senior Member
    Datum registracije
    18.12.2008
    Lokacija
    Bliski istok
    Skije / Bord
    Fire Arrow 74
    Godina
    49
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    hvala na odgovorima. idem sutra. ako cujete da probijena jos jedna staza kroz sumu i/ili da je ceta djaka nastradala mucenickom smrcu jer je na njih naletelo djule koje je islo nekontrolisanom brzinom pri tome vristeci cuvaaaaaaj, mislim da ce vam biti jasno o cemu se radi

  5. #5
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.11.2006
    Poruke
    138

    Podrazumevano

    Meni se čini da je klasifikacija sa mape OK, osim kod početnog dijela glavne staze sa Ćupova, tj. staze br. 5 do njenog razdvajanja sa 5c. To je crvena staza, bez dileme, i to bliže crnoj nego plavoj. Takođe ona veza od 7-ce sa Ključa na 5-icu nikako ne može biti plava, preveliki je nagib. Ostalo manje više OK, možda je početni dio 5c više plav nego crven, a i 5d je prilično strma, možda i za crnu stazu,ali je široka i kratka, pa je zato vjerovatno crvena. Nove staze sa Vilinih voda, nažalost, još nijesam probao. Lector, kad odskijaš piši utiske o stazama, održavanju i postavi neku fotku

  6. #6
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.11.2006
    Poruke
    138

    Podrazumevano još nešto

    Inače, večeras na zvaničnom sajtu skijališta piše da je visina snijega od 40cm u podnožju do čak 106cm u gornjim dijelovima. Skoro mi se čini da malo kalkulišu sa ovim, jer po padavinama u Kolašinu, ne vjerujem da ga je moglo biti toliko. Ipak, ko zna...planina je čudo, gore kad pada baš pada. S obzirom da nas čeka par nedjelja hladnog vremena, na Bjelasici temperatura neće ići iznad nule, biće i nešto novog snijega slijedećih nekoliko dana, eto razloga za dobro skijanje. Za kraj jedna slika sa web kamere od danas, čini se da je fino ušlagiralo :


  7. #7
    Senior Member
    Datum registracije
    18.12.2008
    Lokacija
    Bliski istok
    Skije / Bord
    Fire Arrow 74
    Godina
    49
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    bio. skijao. koliko sam mogao, za prvo skijanje ove sezone. ono sto sam video je bar meni izgledalo sasvim OK uz par sitnica koje se daju progutati obzirom na moje mahanje repom zbog prvog skijanja ove sezone. Sve ovo kazem zato sto sam vec neko vreme u CG i znajuci stvari koje se najcesce ne vide u izlogu, mogu da kazem da sam jako zadovoljan onim sto sam danas video. Staze uredjene, ima i onih koje nisu, verovatno namerno za one koji vole dubok sneg (video ih sa zice) ali sve u svemu, bilo jako dobro. nije bilo guzve, bilo je dosta bordera ali i pored toga da su riljali koliko su god mogli, staza, bar ona na kojoj sam se ja skijao je dosta dobro drzala do 2-3 sata popodne. onda je u 2:45 nestala struja, ali na srecu onih koji su bili na zici ponovo je sve bilo ok posle 15tak minuta. Temperatura je bila takva da bukvalno ukoliko je bilo jos nekih 2 stepena vise, sve bi pocelo da se topi. na nekim mestima je sneg bio vlazan i lepio se za skije, ali kako ovi sto vedre i oblace obecavaju, bice minusa pa ce sve to nadam se da stegne. Sestosed brz kao Honda na Pancicu, nije bilo guzve pa je vreme provedeno u skijanju u odnosu na vreme na zici daleko daleko vece. Staze oznacene vidljivo, one strmije imaju tu i tamo kamencica i leda, ali ne mnogo strasno. dole, na pocetku, izmedju dvoseda i sestoseda poveca braon mrlja - valjda neki potok ispod ili sta vec.
    Jedinu zamerku imam na klasifikaciju staza. Obzirom da ne skijam mnogo dobro, naleteo sam na deo staze koja je oznacena plavo, ali definitivno nije ni plava, a mislim da ne bi trebalo da bude ni crvena. Jako strma i jako uska. pri tome tamo gde je najuza i najstrmija, bilo je i poprilicno leda. kasno mi je postalo jasno zasto sam pored tragova ratraka video samo par tragova od skija. u pitanju je deonica staze 3 iznad spoja sa stazom 1 a tacnije mesto gde se prolazi ispod zice. najbolje je sto je spajaju na mestu gde ovi sa crvene jedinice prave veliko S i uleces im tacno iza ledja ili ispred njih. dovoljno je da jedno ne bude pazljivo i da dodje do belaja.
    Sitnice tipa da nije istina ovo sto kazu na sajtu da skipass moze da se kupi u Lipki me nisu preterano tangirale obzirom da Misko koji je vozio bus od Lipke nije ni pitao da li imam skipass (rekose na sajtu da je bus besplatan sa kupljenim skipassom). Cene su malo velike za sta se dobije, ali kada boljeg nema, i to je super. Napravio sam par fotki na vrhu sestoseda, ali cu ih postaviti sutra.

  8. #8
    Member
    Datum registracije
    14.02.2006
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    @lector,na kojoj stazi si se osječao najudobnije?Šta preporučaš za nas skromnijeg skijaškog znanja?Pretpostavljam da si skijao na obje žice pa daj neku preporuku,mogu i drugi forumaši naravno.

  9. #9
    Senior Member
    Datum registracije
    18.12.2008
    Lokacija
    Bliski istok
    Skije / Bord
    Fire Arrow 74
    Godina
    49
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    evo fotki.
    Priložene slike Priložene slike

  10. #10
    Senior Member
    Datum registracije
    18.12.2008
    Lokacija
    Bliski istok
    Skije / Bord
    Fire Arrow 74
    Godina
    49
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    @cazo22
    za pocetak imas stazu br 4 gde ces da se zagrejes a onda idi sestosedom. kada sidjes, idi desno, dakle gledas prema dole i tako desno. na mapi je to levo ili staza br 3. pogledaj trecu fotku vidi se plava oznaka sa brojem 3 tamo gde ide ovaj lik sa crvenom jaknom. kada ponovo naletis na spoj sa stazom 1 uspori jer je poprilicno strmo za pocetnika ali je dovoljno siroko da mozes da ides levo desno i uskocis nazad u stazu 3. onda imas razdvajanje u 3 i 3a. NIKAKO ne nastavljaj 3 nego idi u 3a. taj nastavak 3 je ovo sto sam u gornjem postu opisao. to definitivno nije plava staza. dakle nastavljas sa 3a. kada dodjes na spoj sa stazom 5, pazi, nemoj da ides niz 5 nego idi vrlo malo 10-20 metara i imas sa desne strane usku stazu kroz sumu koja je nastavak staze 3a (na mapi izmedju 5 i 5d). idi njom do kraja i tek se onda spoji sa stazom 5. ja sam tuda isao i osim ova dva preskakanja (spoj 3 i 1 i izbegavanja strmine 5 koja vodi na carev do) staza je sasvim ok za pocetnike. dovoljno duga, duza od karamana na kopaoniku.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •