Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 18

Tema: Ski vikendi-realno ili ne?!

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    30.11.2009
    Godina
    43
    Poruke
    23

    Podrazumevano Ski vikendi-realno ili ne?!

    Dobri ljudi i sami vidite kakva je situacija sa Kopaonikom...
    Te ima snega malo,te nema ga ni malo...Te rade topovi,te ne rade,znaci lutrija je...Evo hteo sam ovaj vikend da idem na Kop,ali snega ima vrlo malo(sto pogoduje raznim oblicima krljanja skija )

    Meni zvuci potpuno realno da se ode na vikend u Slo!
    Ja sam iz Bg-a i razmisljam ovako...
    Krenemo u subotu rano ujutro iz Bg-a i u Lj smo za nekih 5 sati.(Do kopa treba 4,znaci samo malo vise)Odatle ima jako malo do Krvaveca,koje je bolje skijaliste od Kop-a i ima snega u sezoni 100 %
    Tu se skijamo do zatvaranja zica,zatim prenociste u izabranom smestaju(a ima ih koliko hocete od Lj do krvaveca).Ujutru opet na stazu,do zatvaranja zica(16 h),posle u kola i u Bg-u smo oko 22.

    Ima i alternativa Krvavecu u vidu Mariborskog pohorja.Tu cak postoje i nocne staze,tako da i ako se ne krene rano u subotu,opet se skija sasvim dugo prvi dan!Naravno i ovde garantuju sneg u sezoni,a od ove sezone je pustena u rad i nova gondola

    Sad ce neko pomisliti,pa kad si vec dotle isao mozes i do Aus,ali problem i jeste u tih nekoliko sati voznje(moralo bi se kretati mnogo rano,a i vracali bi se kasno u nedelju)

    Ovo je cini mi se optimalna varijanta ako nema snega na Kopu(kao sto je slucaj sada...)i za one koji ne mogu izostajati od pon do petka sa posla/faxa.
    Jeste malo skuplja opcija nego za Kop,ali ako bi nas se vise organizovalo i ne bi bilo strasno(prevoz+smestaj),a ski pass je oko 50 e za 2 dana.

    (Mozda bi o ovome trebalo da razmisljaju i 'Manijaci','Ski bus' i dr...)

    Da li je vec neko isao ovako i kakva su iskustva?
    Ajde javljajte se pa da se organizujemo

  2. #2
    Member
    Datum registracije
    22.11.2006
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    elan SLrace
    Godina
    37
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    mislim da je vrlo ralno, do Maribora zajedno sa vinjetom u oba pravca put kosta oko 100 evrica, kada se to podeli na 3 ili 4 osobe, to je OK. Dvodnevno ski pseto 55e i nocenje je moguce naci za 20-ak evrica tako da sve ispadne oko 100 evrica po osobi za dva dana skijanja!!! tu naravno dolaze jos individualni troskovi da se nesto pojede i popije a; to vec zavisi od osobe do osobe!!!
    pozdrav!!!! :-)

  3. #3
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Noćenje za 20 eura možeš samo sanjati....

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    30.11.2009
    Godina
    43
    Poruke
    23

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Noćenje za 20 eura možeš samo sanjati....
    Prvo veliki pozdrav skiman,tvoji postovi na ovom forumu svima dosta znace.
    Ali nije mi bas najjasnije sta ti ovaj post predstavlja?

    Ako mislis da je to malo novca za prenociste,glupo mi je da te ispravljam,ali gresis.Evo ja sam samo malo 'proguglao' i video da moze da se nadje app za 4 osobe za 80 e i to '200m from the base station of the gondola'-tako bar pise na njihovom site-u.

    Po hostelima u samom Mariboru moze i jeftinije...

    @Ogi Upravo tako nekako sam i ja racunao da izadje oko 100 evrica(prevoz+smestaj+ski pass)po osobi bez individualnih troskova za 2 dana skijanja.(Naravno kad bi se iskombinovali nas 3-4 u jednom autu)

    Ja nekako i dalje mislim da je ovo realna opcija za vikend

  5. #5
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od kompe Pogledati poruku
    Prvo veliki pozdrav skiman,tvoji postovi na ovom forumu svima dosta znace.
    Ali nije mi bas najjasnije sta ti ovaj post predstavlja?

    Ako mislis da je to malo novca za prenociste,glupo mi je da te ispravljam,ali gresis.Evo ja sam samo malo 'proguglao' i video da moze da se nadje app za 4 osobe za 80 e i to '200m from the base station of the gondola'-tako bar pise na njihovom site-u.

    Po hostelima u samom Mariboru moze i jeftinije...

    @Ogi Upravo tako nekako sam i ja racunao da izadje oko 100 evrica(prevoz+smestaj+ski pass)po osobi bez individualnih troskova za 2 dana skijanja.(Naravno kad bi se iskombinovali nas 3-4 u jednom autu)

    Ja nekako i dalje mislim da je ovo realna opcija za vikend
    Ne grešim, to mi možeš slobodno verovati. Govorim, za ovaj period pre izvedbo World cupa za žene, kad je najteže neći slobodni kapacitet......Cene narastu pogotovo za one, koji uzmu sobu za manje od sedam dana...treba razumet, da su ljudi koji izdaju apartmane najviše zainteresirane da imaju popunjene kapacitete, što je i logićno...hostli so sasvim druga prića, mada je i sa njima problem o ovom periodu ili kad su raspusti (BTW svi su ti hostli skoro u samom centru grada, a skijalište ti je najmenje 3-4-km van...) toliko da znate...

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    30.11.2009
    Godina
    43
    Poruke
    23

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Ne grešim, to mi možeš slobodno verovati. Govorim, za ovaj period pre izvedbo World cupa za žene, kad je najteže neći slobodni kapacitet......Cene narastu pogotovo za one, koji uzmu sobu za manje od sedam dana...treba razumet, da su ljudi koji izdaju apartmane najviše zainteresirane da imaju popunjene kapacitete, što je i logićno...hostli so sasvim druga prića, mada je i sa njima problem o ovom periodu ili kad su raspusti (BTW svi su ti hostli skoro u samom centru grada, a skijalište ti je najmenje 3-4-km van...) toliko da znate...
    Ok hvala na komentaru,da budem iskren i ocekivao sam da se ukljucis u tematiku i pomognes sa savetima oko ove teme...

    Mozda me nisi razumeo,ali ja sam pokrenuo ovaj thread sa namerom oko ski vikenda UOPSTE,znaci od decembra pa dokle traje sezona(nisam mislio ni na jednu subotu konkretno)
    Cena za 80 e (4 osobe)je za period od 9.1.-13.2. i ne pisu ogranicenja oko minimalnog broja noci,kao kod nekih drugih app(Da ne bi reklamirao saljem ti na pm!)

    Meni licno ne bi predstavljalo problem ni da je smestaj 10-15 km od skijalista,jer svakako je plan da se ide kolima.Naravno bolje je da je smestaj na samoj stazi,ali ako je cena smestaja znatno jeftinija,pa nije problem provozati se kolima 15-ak min pre nego sto se obuju pancerice

    Ako imas jos nekih saveta,znacili bi...

  7. #7
    Super Member plecko avatar
    Datum registracije
    17.01.2009
    Lokacija
    Obrenovac
    Godina
    46
    Poruke
    410

    Unhappy 5h ?

    Krenemo u subotu rano ujutro iz Bg-a i u Lj smo za nekih 5 sati.(Do kopa treba 4,znaci samo malo vise)
    -za 5h da budes tamo, svaka cast ako stignes !

  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    15.11.2009
    Poruke
    1

    Podrazumevano

    da se ukljucim i ja malo na forum svojim prvim postom
    posto sam ziveo u Slo, za 5 sati moze BG-LJ
    ja sam isao uglavnom preko NM zbog posla i izgleda ovako:
    od NM do Arene u BG oko 4 sata 15 min
    od Arene do Bubanj potoka mi je trebalo i do 3 sata
    smestaj se moze naci do 25 evra u gostionicama (nema ih na netu) pored puta van gradova
    pozdrav

  9. #9
    Junior Member
    Datum registracije
    30.11.2009
    Godina
    43
    Poruke
    23

    Podrazumevano

    @ plecko

    Via michelin: Bg-LJ

    Time
    05h07 which 04h38 on motorways
    Distance
    536 km which 512 km on motorways

    Via michelin Bg-Maribor

    Time
    04h49 which 04h17 on motorways
    Distance
    512 km which 483 km on motorways

  10. #10
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sasha.kv Pogledati poruku
    da se ukljucim i ja malo na forum svojim prvim postom
    posto sam ziveo u Slo, za 5 sati moze BG-LJ
    ja sam isao uglavnom preko NM zbog posla i izgleda ovako:
    od NM do Arene u BG oko 4 sata 15 min
    od Arene do Bubanj potoka mi je trebalo i do 3 sata
    smestaj se moze naci do 25 evra u gostionicama (nema ih na netu) pored puta van gradova
    pozdrav
    Misliš od 25 e pa više??

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •