Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 54

Tema: lanci za sneg

  1. #11
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Lanci su majka ako se zaglaviš, a u pravu si da se na putu retko dešava da se zaglaviš. Imao sam prilike da ove godine da se za 4x4 zaglavim u snegu, išao sam po zemljanom putu (koji nije bio smrznut, nego blato ispod snega) i snega 30tak cm, naišao sam na mali nanos snega u kojem sam se skroz zaglavio - čitava donja površina auta je bila pod snegom, kao i sa svih strana (kada sam se zaglavio) - lopatom sam očistio okolo i ispod malo - i sa lancima sam prošao bez problema (pokušavao da krenem bez njih - prođem samo deo koji očistim) - i otišao na livadu da se okrenem i vratim nazad .

    Sa lancima (i 4x4 ) može da se prođe po nemogućem terenu, blato, velik sneg i sl. - čarape tu ništa ne bi pomogle. A za asfalt mi nikada nisu trebali lanci do sada .

  2. #12
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    In salt we trust!!!

  3. #13
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.139

    Podrazumevano

    Moje profesionalno iskustvo tvrdi da lanci pomazu tamo gde sve ostale mogucnosti zavrsavaju kao 4x4 (prednja+zadnja vuca, redukovana voznja), zimske gume, pa i te carape.

  4. #14
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.139

    Podrazumevano

    A da, ne zaboravite na pritisak u gumama kada vozite na meksu/zamrznutu podlogu, naravno mora biti manji da bi guma gazila na vecu povrsinu (znam vozila koi imaju regulaciju iz kabine vozaca, a ako ne onda to se moze i rucno), slicno kao kod sirokih skija.
    Sto sire za sto dublji sneg

  5. #15
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Lightbulb lanci za sneg

    Pre neki dan sam uspešno išao kroz sneg do vikendice, makadamski put sa jedno 15tak cm snega, ispešno sam prošao kroz sve to (nije niko tuda išao - tako da sam ja pravio "trag") i na kraju ja kao da ne smetam, da se ne parkiram po put, siđem sa njega na travu i zaglavim se...

    Ostavim ga tako i kada sam se vratio nisam mogao da izađem na put, vrte gume ali ispod blatio, na kraju sam izašao postavljajući lance (lanci uvek pomažu ). Prošle godine sam samo jednom koristio lance - i slična je bila situacija (dubok sneg + blato). Sad, niko me ne tera da idem u ekstremne situacije (mogao sam da ostavim kola na putu, ili još mnogo ranije negde na asfaltu). Lance sam koristio one obične, "jeftine" kojih ima svuda na pumpama. Ovo pre neki dan, uspeo sam da pokidam jedan komad pa treba da kupim nove.

    Nego, da ne dužim ja dalje svoju storiju (ispešno sam se izvukao tako da nije frka - jedino što su mi ruke bile u blatu dok sam postavljao lance ) danas odem do čika Thule-ta nekom drugom pričom i obavim šta sam trebao kad mi oni kažu da prave i lance (nisam ni znao - a nisam se ni interesovao ). I pokažu novotariju zvanu "K-Summit", imali ljudi u radnji, i to moj broj (taman da me muče), pokazali mi uživo kako izgleda + video, super stvar, što je najlepše funkcioniše u praksi.

    Ukratko, to je "lanac" koji se sam navlači (onaj donji, kritičan deo koji ne može da se "navuče" zbog podloge) i pretpostavljam ima ogromnu trakciju pošto po celom obimu ima svoju konstrukciju:

    K-Summit_main.ashx.jpg

    Ima i na jutjubu video kako se "nabacuje":

    http://www.youtube.com/watch?v=opugSM6xs58

    Da živim negde gde je stalno sneg verovatno bi se "otvorio", ovako je to jako daleko (po ceni) od mene - za sada preskupo.

    Ovaj thread bi bilo lepo da posluži za novotarije iz "sveta" lanaca......

  6. #16
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Šta sve japanac neće napraviti. Pa makar živio i u šveCkoj.

  7. #17
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    Ja ubave naprave, samo mi bas nije jasno kako se sprechava da sklizne bochno sa gume nema nista preko sto ide sa "one strane" do motora ili ne vidim ili su mlogo pametni za mene.
    Ako nije tajna kolika je to cena (neznam gde u NS) kod chika THULE-ta

  8. #18
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    Kako se kaze... "prvo proguglaj" pa pisi post, elem nasho:

    http://www.thule-tandex.com/ , u Subotici

    a cena ....................

  9. #19
    Super Member
    Datum registracije
    21.11.2007
    Poruke
    241

    Podrazumevano

    Bilo na sajmu za 400 eur.

  10. #20
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    Bilo je i za ocekivati da je papreno ,Thule je uvek "umeren" sa cenama

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •