Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 34

Tema: Sporedna ski oprema

  1. #1
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano Sporedna ski oprema

    Ajd posto smo pretresli daske, vezove, i pancerice (ne bas extra puno ali nije da nema informacija) daj da kazemo nesto o: carapama, jaknama, salovima, kapama....

    1.) Koje carape, da li je bolje 2 para tanjih, ili jedne deblje, i da li vredi izdvojiti novac, za skijaske carape, koje kao pospesuju cirkulaciju i imaju jos nekih prednosti?

    2.) kako se obuci, gore, da li jakna treba da bude kraca? Da li je bolje iz vise slojeva 2 majce 2 duksa i jakna ili neka treca kombinacija?

    3.) Sta mislite o ne zna kako da ih nazovem polu fantomke, maske, sal zna cesto da se poremeti kako stoje stvari sa nekim alternativnim resenjima?
    Space Shuttle Ski

  2. #2
    MANIJAK, SKI MANIJAK ISIA_extreme_carver avatar
    Datum registracije
    10.11.2005
    Lokacija
    Zagreb, Croatia
    Godina
    41
    Poruke
    99

    Podrazumevano

    1. Ja koristim samo jedne tanke čarape jer je u pancerici toplo pa mi netreba ništa više.
    2. Meni definitvno kraca jakna, a ispod jakne idu još dvije majice, jedna koja ide stiktno uz tijelo, koja je i napravljena za skijaše od nekog materijala (neda mi se sad ici traziti od kojeg), a druga je od flisa, naravno obje su tanke, ali opet zavisi i od vremena, temperature na skijalištu i tako još raznih stvari koje utječu na slojeve odjece na meni!
    3. Koristim samo kapu i naočale za lijepog vremena, ali ako pada snijeg ili su uvijeti takvi da moram nešto što ce mi jace zaštiti lice, onda koristim masku i google! Šal nikada ne nosim dok skijam!
    Nije da se hvalim, ali....

  3. #3
    Member Flow avatar
    Datum registracije
    18.09.2005
    Lokacija
    Pancevo
    Godina
    47
    Poruke
    96

    Podrazumevano

    Mislim da to za carape zavisi, tj. totalno je individualno...
    Moj kolega je kupio te neke od 20e, ojacane, ovo ono, srebrne niti u njima, regulisu kao znojenje, covek se kune u njih - a ja vec pod ruku znam da meni nece odgovarati, ima neki % vune il' tako neceg...

    Taj materijal sto pominje ISIA je 100% polypropylene,
    od njega se pravi base layer, posle ide fleece koji je u narodu poznak kao polar, tj. 100% polyester. Konacno, neki 'breathable' shell jacket...
    Te tri stvari (bi trebalo da) su dovoljne navodno i ja cu to ove sezone probati, nista potkosulje, nista donje majice, dukseri, jer sam do sad skoro uvek bio mokar gore, ramena i ledja - pamucne majice se pokvase i onda ti 'ladno bude jer one mokre ostanu, ova hemija se kao rapidno brzo susi...

    A jakne, nekako volim duze ipak, stalno po nekom dubokom snegu, pa mi se cini da je prakticnije

  4. #4
    MANIJAK, SKI MANIJAK ISIA_extreme_carver avatar
    Datum registracije
    10.11.2005
    Lokacija
    Zagreb, Croatia
    Godina
    41
    Poruke
    99

    Podrazumevano

    Makar prava skijaška jakna nebi uopce smijela propuštati vodu, moja je testirana na 6-satnoj kiši i nije promočila, jednostavno se kapljice vode sljevaju niz jaknu!
    Nije da se hvalim, ali....

  5. #5
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Ajd za te majce neki info gde ih ima u beogradu, to je kapiram kao sto nike ima one clima fit valjda?
    Space Shuttle Ski

  6. #6
    Senior Member frrka avatar
    Datum registracije
    25.11.2005
    Godina
    41
    Poruke
    107

    Podrazumevano

    Prvi put na zimovanj prosle god! Nosio sam majcu (kratak rukav), duks i jaknu. Posle 2-3 sata borda ledja i ramena su bila mokra.
    Pitam sad ja vas, sta da obucem? Majcu i jaknu?

  7. #7
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Moja neka iskustva, kad skijam mogu malte ne samo u duksu da budem, ali problem nastupa ako je januar i lupam siba vetar pogotovo kad se solidno oladis pri vrhu zice gde je i najjaci vetar, onda mi je bas hladno. Po mom misljenju treba biti dobro obucen ali da se koliko toliko znojenje eliminise, koliko vidim to je moguce izbeci u nekim granicama sa tim clima fit majcama/duksevima/jaknama.
    Space Shuttle Ski

  8. #8
    Junior Member Johny avatar
    Datum registracije
    21.03.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    43
    Poruke
    27

    Podrazumevano

    bilo ih je na expozimu, ceo komplet majica+donji deo nesto oko 1000 dindzi, ortak je uzeo vizit kartu, videcu gde se prodaju van sajma. izgledalo je super, e sad koliko radi sve sto kazu nemam pojma.
    koliko sam provalio - pripadam izumirujucem soju ljudi koji skijaju u skafanderu iliti kombinezonu... i to imam neki od pre sto godina (vec je usivan na kolenu ), znaci nista od ovih fensi materijala, ne izgleda nesto debelo, a opet - ja ispod nega obucem samo majicu i boxerice, i to je to! ako je bash hladno obucem eventualno neki tanji duks preko te majice i to mi je dovoljno.

    ma toliko sam odusevljen da sam na sajmu samo i merkao novi skafander, i posle dosta ponizavajucih odgovora tipa "znate, to su deciji skafanderi..." nasao sam samo jedan stand sa adekvatnim, i tu me je rebnulo da kostaju od 8 do 14 hiljada... naravno, ja sam odlepio za ovim od 14, i vec 2 dana pravim finansijsku konstrukciju... ako neko zna jos neko mesto gde mogu da nadjem solidan skafander, recite...

  9. #9
    Senior Member frrka avatar
    Datum registracije
    25.11.2005
    Godina
    41
    Poruke
    107

    Podrazumevano

    Ti skijas u ski odelu ili pantalone-jakna, kapiras sta te pitam?
    Jer verujem da je ogromna razlika!

  10. #10
    Junior Member Johny avatar
    Datum registracije
    21.03.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    43
    Poruke
    27

    Podrazumevano

    ski odelu. ono, sve iz jednog dela, veliki rajfeslus napred...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •