Strana 5 od 37 PrvaPrva ... 3456715 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 365

Tema: Servis skija

  1. #41
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Jel magne-traction toliko egzoticna stvar? Zar to ne postoji i na skijama?
    Cao Goksi!

  2. #42
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Možda je u pitanju jedan mali detalj: zatupljivanje vrha i repa. Ja volim kad su mi rubnici od vrha do dna naoštreni, a mnogi serviseri po navici iz starih vremena zatupe 20-tak cm vrha 15-tak cm repa. Jednom su mi to uradili, pa sam vratio skije na ponovno oštrenje, jer sam imao osjećaj da su lošije nego prije oštrenja.
    Ma nije stvar u tome,nego lik nije naostrio skije iako sam to trazio,rekao je da ne treba,a ocigledno je trebalo...

  3. #43
    Senior Member marsi avatar
    Datum registracije
    27.02.2005
    Lokacija
    ks
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 14 & SLX RD, CoreUpt Slasher & Lunatic, Dynastar omeglass speed
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    jel moze neko da preporuci servis na kopu koji korektno odradjuje ostrenje kantni? ostrim stalno u brzecu kod juniora pa bih probao jos kod nekog, ne zato sto nisam zadovoljan, nego cisto da vidim ima li razlike...
    hvala.

  4. #44
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Kada je marsi već spomenuo servis kod Juniora, da podelim iskustvo. Pre jedno dva meseca je prijatelj krpio skiju baš u tom servisu (ona mala kućica pored Juniora), bio sam sa njim. Zagrebao je skiju uz samu kantnu u dužini od jedno 3, širini 0,3-0,4 cm a u dubinu je oštećenje došlo do metala (rekao bih da je to unutrašnji deo kantne koja je profilisana tako da jedan deo ulazi ispod klizne ploče da bi se čvršće držala).

    Lik je samo nakapao polietilen bez da je prethodno obradio oštećenje. Nije ga očistio od evenutalne prljavštine, nije obradio ivice oštećenja kako bi polietilen bolje držao, ma ništa nije uradio i naravno zakrpa je otpala posle par dana. Nisam hteo da se mešam da se ne bi majstor drndao i još lošije odradio posao. Nije da se razumem i da imam iskustva ali ono malo što znam i zdrav razum govore da to ne treba tako. Ali kao što rekoh nisam hteo da dođem u situaciju da majstor kaže "ako znaš bolje ti uradi sam".

    Igrom slučaja dok je "majstor" radio dolazi još jedan lik, takođe sa oštećenjem klizne površine. Kaže majstor čoveku da su mu skije izuzetno tupe i da im treba i oštrenje, na šta čovek odgovara kako ih je ranije oštrio (na nekom drugom mestu) i da nije bio zadovoljan. Eee ali tu je iskusni majstor doskočio sa objašnjenjem da je to sigurno zbog toga što mu nisu zatupili vrhove i krajeve. Kaže on da se to tako radi ali mnoge servisere mrzi da se time zavitlavaju, ćutim ja opet i gledam kako će čoveku čistokrvne karving skije posle oštrenja da zatupi.

    Srdačno ne preporučujem taj servis.

  5. #45
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Kakva su iskustva sa ovim "Ski Express" servisom za 5 evra koji se nude na stranim skijalištima? Konkretno, idem sutra u Nasfeld pa me interesuje da li je neko koristio baš tamo ili negde drugde sličan?

    Šta podrazumeva, samo oštrenje ili i voskiranje?

  6. #46
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.076

    Podrazumevano

    Koristio sam taj 5min servis za 5eur u Nassfeldu, skroz je OK, podrazumeva oštrenje i mazanje - to 5min je maks ako ima još ljudi - inače traje 2 min . Oni samo "ćušnu" skiju u mašinu i ona ti sve to auto prožvaka... Zgodno je iz prostog razloga zato što ako nisi zadovoljan skijama na stazi - svratiš (ja sam bio u onom na vrhu gondole) odradiš to za 2-5min i cepaš dalje - ne moraš ni piće da popiješ - i sugurno će ti biti bolje nego pre servisa . Pored tog express servisa ima i drugih, sa reparacijom podloge itd. oko 15eura.

  7. #47
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    I ja sam tamo servisirao skije i OK je. Očas gotovo. Mada... dobro su bile naoštrene ali je vosak brzo spao... ali sam to i očekivao.

  8. #48
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    Kakva su iskustva sa ovim "Ski Express" servisom za 5 evra koji se nude na stranim skijalištima? Konkretno, idem sutra u Nasfeld pa me interesuje da li je neko koristio baš tamo ili negde drugde sličan?

    Šta podrazumeva, samo oštrenje ili i voskiranje?

    Konkretno - taj servis u Nassfeld-u (na vrhu Millenium express gondole) je odlican.

    Mali servis je voskiranje i ostrenje kantni. Masiniski. Gotovo za 5min (dok posetis wc ili proversi ski line). Inace, cena je od ove godine nesto visa - 7 eur.

    Full servis je 17 eur i podrazumeva i reparaciju. Nisam probao.

    Brzi servis tamo radim na pocetku i na kraju ski ture od 6-7 ski dana.

  9. #49
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    @wlad, milos 011, sev
    Imao sam 6 dana skijanja na novim skijama u 28 dana ove godine, koje su pre toga sređene, pa planiram da nakon 2-3 dana vidim kako će se ponašati i odradim taj Ski express.

    Hvala na savetima.

    P.S. @sev, meni u "specijalnoj ponudi" koju sam dobio od vlasnika apartmana gde idem piše "Special price" za Ski-Pass (186 evra) i Ski express (5 evra) i besplatno čuvanje SAMO skija na stanici gondole i samo 9 evra za ski cipele doplata za 7 dana (a inače je 10 evra).

  10. #50
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Pogledaj da li ti je ta brosurica od winter 2010/2011 ili od prosle godine. Obe se jos dele u Nassfeldu, a nova ima ucrtane ski-movie lokacije (super stvar, aktivna od ove zime) i nove cene servisa. Ta cena od 7eur (ranije 5eur) je kao special-price i vazi uz ski pass.

    MAda, moguce je da imas neku promociju.

    Manje-vise isto ti je, 2eur ne cini neku razliku. Servis je dosta kvalitetan, a jeftiniji je nego kod nas (+ super je zgodan, jer nema cimanja sa nosenjem skija okolo).

    Sve u svemu - uzivaj i lepo se provedi.

    PS: probaj recimo stazu 63 (odmah pored servisa) ili crvenu 70 (uvek zaledjena, malo dalje), pre i posle ostrenja i videces koliko je to dobro potrosenih 7eur.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •