Strana 23 od 37 PrvaPrva ... 13212223242533 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 221 do 230 od 365

Tema: Servis skija

  1. #221
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Risevi od pola mm cak i dublji se ne krpe. Napune se voskom, a cela povrsina voskira. Mislim mogu da se krpe ali je bezveze da zbog sitnice punis podlogu zakrpama koje ce vise da degradiraju vozne osobine od samog risa.
    Ovo nije moja pamet vec odogovor servisera meni kada sam hteo istu stvar kao ti.

    Svaka skija drugacije "prima i trosi" vosak. Isto vazi za skijase. Ako skijas na kantnama vosak ce duze da traje nego nekome ko se lezerno spusta skijama celom povrsinom skije.

  2. #222
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Ma vozim na kantnama skoro sve vreme i prvog dana mi podloga pobeli uz kantnu, ali sutradan vec pobeli cela, narocito u sredisnjem delu skije. Vrhovi i repovi tu i tamo. Riseve sam hteo da popunim jer ih ima nekoliko, pa reko da ne stoje, ali su plitki. Ostavicu verovatno bez servisa i ove sezone onda, jer su kantne zadovoljavajuce. Hvala na odgovoru.

  3. #223
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    Mozda nisi dobro sastrugao visak voska sa skije jer oce i neke vrste voska da pobijele..mada to je totalno drugacija tekstura nego kad pobijeli jer je skija ostala bez voska..
    Poor glide is like bicycling with a flat tire.

  4. #224
    Junior Member
    Datum registracije
    11.02.2015
    Godina
    38
    Poruke
    27

    Podrazumevano

    Da li zna neko koji servis u Beogradu ima masinu sa keramickim diskovima? Salto M?

  5. #225
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Mislim da salto m ima dijamante za bok, a ima i keramiku i jos nesto valjda za bazu, nemam pojma. Inace, da pohvalim, covek mi je uradio mnogo dobro servis svaka mu cast, ali je fora sto je radio onaj stariji lik koji bas dobro zna servisirati, i imao je vremena radio polako.

  6. #226
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Zna li neko gde je moguće u Beogradu kupiti stege za servis skija (ski vise)?

    U Beosportu nema.

  7. #227
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Mozes sam napraviti drzach, ima na netu mnogo resenja.
    Kada sam pravio uradio sam na brzaka i nisam mnogo istrazivao planirajuci kasnije da uradim bolji i na kraju ostadoh na ovom starom i evo sesta godina prodje.
    Guma je zrela za menjanje(kupio sam u Tigru neku traku za vezbanje pa planiram da umesto ove stavim to mada je tanja od ove unutrasnje gume za kola). Na vrh moze i itison da se stavi.
    Na drzacima imam kao sto se vidi 3 proreza, jedan dubok u koji mogu i bordovi da se stave i dva klasicna da tako kazem. Jedan od ta dva je pod uglom od 45 stepeni. Drzache mogu da rotiram za 180 stepeni tako da mi dublji prorez moze biti blize.
    Sto sam izbusio tako da mogu da setam sa drzacima po zeljenoj duzini(slika 2 - tackice). Na sredini zategnem skiju lastisem za kola. Sto sam uradio siri da bi imao radnu povrsinu vecu a imao sam dasku od shanka iz stare kafane pa greota bila da se skracuje.
    Neke stvari mogle bi se promeniti ali to su samo finese.
    Izvinjavam se zbog krsha
    vice.jpg
    Radni sto 2.jpg

    Klik na sliku ili ovde za galeriju u google drive

  8. #228
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Hvala ti na uputstvu, korisno je! Na zalost, uvek je frka sa vremenom, kada pogledam vreme i energiju potrebno da drzac napravim, izadje me preskupo.

    Servis skija radim celoj porodici iz ljubavi, smiruje me to posle posla, ni to se ne isplati... znam. Al' sta cu kad' volim 😊.

    Dakle, stoji pitanje - gde kupiti u Bg?

  9. #229
    Senior Member
    Datum registracije
    11.11.2012
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Ne zbam gde u bg ima, ali sam video da ima na Fiserovom strandu na Expo zimu

  10. #230
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Aha... znaci Gora. Hvala.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •