Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 28 od 28

Tema: Katschberg

  1. #21
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    A1, poslastica regije:

    vlcsnap-2017-01-29-12h34m55s692.jpg

    vlcsnap-2017-01-29-12h38m30s748.jpg

    Podnožje brda Aineck i dno A1 staze - mesto St. Margarethen, vidi se sa leve strane i parking. Stari dvosed je sa desne strane:
    vlcsnap-2017-01-29-12h38m54s919.jpg
    Izmenio/la sev; 29.01.2017 u 14:34.

  2. #22
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Pogled sa Tschaneck-a na Aineck (i, u daljini, na stari trosed koji vodi na vrh Aineck-a). Ispod žice u daljini se nazire Diretissima. Staza neposredno ispred je staza br.3:
    vlcsnap-2017-01-29-12h43m04s311.jpg

    I obrnuto, pogled sa poveznice na Tschaneck - na "crnu" stazu br. 3:
    vlcsnap-2017-01-29-12h39m53s146.jpg

  3. #23
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

  4. #24
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Ovo je nenormalno koliko stalno mjesam Katschberg i Kreischberg i tek nakon nekoliko godina zakljucim da Katschberg nisam ni skijao.
    Takodje isto je smesno kako ova 70-80km skijalista nazivamo "mala" a onda idemo skijati Jahorinu koja objektivno nema ni 15 a kamoli 21
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #25
    Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Lokacija
    München
    Godina
    39
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od shush Pogledati poruku
    Bili prosle godine sa malom decom, ove idemo ponovo!
    Odusevljeni kvalitetom odrzavanja staza, pred kraj zimovanja temperature preko dana bile i do 14 stepeni, na stazama po podne u cetri sata ni jednog hupsera, a nije zaledjeno! Ne znam koje trikove, hemije ili sta vec koriste ali staze neverovatno drze!
    Druga stvar, skola za klince savrsena! 6 dana po cetri sata dnevno (2 sata ujutro, pauza za rucak 1 h i onda jos 2 sata posle podne) kosta oko 150e! Cerkica od 3.5 godina u grupi sa jos dvoje (jedna nasa devojcica i jedan mali Austrijanac) apsolutno uzivala i proskijala, sada jedva ceka da ide ponovo! Par meseci pre toga na Kopu probala da ide na individualne casove, nije imala kocentraciju za pola sata!
    Mi idemo u Sankt Margarethen im Lungau, to je selo sa druge strane brda u odnosu na Katschberg, na dnu staze A1. Smestaj je mislim jeftiniji nego u Katschbergu, ko je zainteresovan nek proveri. Mi uzimamo apartmane 30m od staze, dok na samoj stazi ima par simpaticnih hotelcica (pansion ili polupansion)!

    Pozdrav
    Znam da su sanse male da dobijem odgovor na 6 godina stari post, ali ne kosta nista . Koja je to skola u pitanju? Rezervisao sam smestaj 4 dana pred nas Bozic blizu Faninberga, ali danas dobijem odgovor da ta skola tamo prima decu smao u nedelju i da subotom nema kursa 🤦 pa sad trazim alternative u okolini. U Mauterndorfu ima dobra skolica, ali mi skijaliste deluje bas tanko.

  6. #26
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od tdusko Pogledati poruku
    Znam da su sanse male da dobijem odgovor na 6 godina stari post, ali ne kosta nista . Koja je to skola u pitanju? Rezervisao sam smestaj 4 dana pred nas Bozic blizu Faninberga, ali danas dobijem odgovor da ta skola tamo prima decu smao u nedelju i da subotom nema kursa �� pa sad trazim alternative u okolini. U Mauterndorfu ima dobra skolica, ali mi skijaliste deluje bas tanko.
    Shush će ti vjerovatno odgovoriti, ali primjećujem da je pisao taj komentar sredinom februaru pišući u futuru, tj. vjerovatno je išao tamo u martu kad su uslovi savršeni i nema gužve. Ti ideš u sedmici kad Njemačka, Austrija i Hrvatska imaju školski raspust, pa računaj na gužvu uključujući i ski škole.
    U vezi skijališta koje ti djeluje tanko, nisam tamo skijao, ali evo opisa od prije skoro 10 godina: https://www.skijanje.hr/skijalista/a...ereck?id=25303

  7. #27
    Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Lokacija
    München
    Godina
    39
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Svestan sam termina, ali kad imas skolsku decu u nemackoj onda nemas puno izbora. Prosle godine smo isto tako u povratku iz Srbije svratili 4 dana na skijanje u Kranjsku Goru, sada cemo jos malo blize kuci. Fanningberg je bio prvi izbor jer to skijaliste stiklira bukvalno sve nase (specificne)kriterijume, ali nas je ovo sa skolom totalno poremetilo. U odnosu na Fanningberg koji ima jako lepe, siroke, zivopisne, sa umerenim nagibom staze gde izuzev jedne ili dve crne staze sve mogu da skijaju svi skijasi u kuci, Grosseck je malo nepovoljnije(po nas) strukture. Ta najveca plava staza sa desne strane mape je vise staza za sankanje nego za skijanje, a na nju otpada vecina plave kilometraze skijalista. Obican put sirine svega par metara sa jako malim nagibom. Ona na levoj strani jeste bolja, ali ostale na vrhu su ili jako kratke ili crne.

    Mada, kakva je situacija sa skolama, skijacemo tamo gde budemo nasli mesto za cerkicu. Tako sam izgleda i smestaj trebao da trazim, tek nakon sto nadjem mesto u skolici. Nasao sam sinoc jednu skolu u St. Margarethen(Aineck), taj deo Katschberg skijalista nam isto odgovara, sad cekamo odgovor.
    Izmenio/la tdusko; 01.12.2023 u 11:29.

  8. #28
    Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Lokacija
    München
    Godina
    39
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Mozda i gresim, treba sve probati. Vise sam se bio zaljubio u Fanningberg pa sam malo potonuo kada mi se plan izjalovio. Ovo recimo izgleda sjajno!
    https://www.youtube.com/watch?v=_lmJYcd4VLw

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •