Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 18

Tema: Skijalište i u Bijelom Polju

  1. #1
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Lightbulb Skijalište i u Bijelom Polju

    Svečanost na padinama Bjelasice u Majstorovini

    Skijalište i u Bijelom Polju

    Bijelo Polje - Na padini Zavratica - Majstorovina, na obroncima sjeverne strane Bjelasice, juče je počeo da radi prvi ski-lift, a ujedno i prvo skijalište na području bjelopoljske opštine.

    http://bjelasica.org/info/

  2. #2
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Extra.. Samo, da li zna neko kojeg je tipa lift(konop, sidro, tanjir? ) i cime sredjuju stazu?

  3. #3
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Mislim da je to ski lift kojeg je Stit slikao pre godinu dana u Majstorovini, pogledaj u "arhivi" foruma, Stit-ove postove pa ćeš naći kako izgleda (mislim da je to konop - ako se dobro sećam). Ako već nađeš sliku - linkuj na ovu temu .

  4. #4
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Na Bjelasici simbolično obilježen Međunarodni dan čistih planina

    MBC, HRONIKA BIJELOG POLJA, OCTOBER 05, 2009

    Pohodom planinara od ski lifta Majstorovina do planinarskog doma na Cmiljači na 1760 metara nadmorske visine organizovano je predavanje o zaštiti i očuvanju životne sredine, te sadnjom oko hiljadu sadnica četinara od strame mladih gorana, na Bjelasici je simbolično obilježen Međunarodni dan čistih planina.

  5. #5
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano Startovala ski sezona na bjelopoljskoj strani bjelasice

    Startovala ski sezona na bjelopoljskoj strani bjelasice

    Majstorovina otvorila kapije

    Dan, Regioni, February 08, 2010

    BIJELO POLjE - Svečano otvaranje zimske sezone na Bjelasici, na dijelu koji pripada bjelopoljskoj opštini , upriličeno je u ski- centru „MajstorovinaĆ gdje je zahvaljujući postavljanju ski lifta prošlog vikenda počelo druženje zaljubljenika u bijeli sport.

    - Pripreme su obuhvatale nabavljanje nove ski opreme koju je finansirao gradonačelnik Tarzan Milošević. Obezbijeđena su sredstva za završetak izgradnje parking prostora za sve posjetioce ski centra. I taj posao je finansirala lokalna samouprava. Odradili smo i posao na čišćenju dolaznog i odlaznog puta do ski centra „MajstorovinaĆ, gdje radi sigurnijeg odvijanja saobraćaja imamo osposobljena dva puta. A organizovali smo se i oko funkcionisanja škole skijanja- navodi Pavle Orović, menadžer ski - centra.

    Na dan otvaranja ski sezone sva dobijena oprema izdavala se besplatno, ski pas je takođe bio besplatan, kao i sve instrukcije instruktora skijanja Moma Drobnjaka.

    - Za sve zainteresovane koji slabo ili nikako ne znaju da skijaju bio je organizovan kolektivni početni čas škole skijanja. Bilo je dosta zainteresovanih , tako da ćemo na skijalištu za svo vrijeme skijanja po veoma pristupačnim cijenama imati školu skijanja- naglašava Orović, dodajući da će cijene u ski centru biti najmanje u okruženju.

    - Jedan čas je dva i po eura, a iznajmljivanje opreme staje samo jedan euro. Za sve one koji nauče da skijaju ski centar „MajstorovinaĆ kao nagradu obezbijeđuje tri besplatna dnevna ski pasa. Za naredni vikend ski centar „MajstorovinaĆ planira i prezentaciju prvog sniježnog pokretnog topa što daje nadu da će se na bjelopoljskoj Bjelasici malo duže skijati u odnosu na ostale centre - kaže Orović.

    M.N.

  6. #6
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Da je Tarzan egzoticno ime to je jasno , ali zasto se centitar zove MajstorovinaCH ?

    PS
    Kakva je sansa da se taj centar u nekoj blizoj buducnosti poveze sa onim u opstini Kolasin??

  7. #7
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.11.2006
    Poruke
    138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Da je Tarzan egzoticno ime to je jasno , ali zasto se centitar zove MajstorovinaCH ?

    PS
    Kakva je sansa da se taj centar u nekoj blizoj buducnosti poveze sa onim u opstini Kolasin??
    ''Ski centar'' se zove Majstorovina po istoimenom selu u kome se i nalazi, a zašto se selo tako zove nemam pojma
    Pažljivim pregledanjem slika od kraja marta prošle godine kada sam posjetio ovaj dio Bjelasice, primijetio sam da imam i slike skijališta Majstorovina.

    Pa, evo ih. Jedna livada = ski centar:





    Još pažljivijim pregledanjem slika primijetio sam da je pored najbliže kuće bio parkiran i jedan sniježni top. Vidjećete ga u lijevom dijelu slike po sredini, obojen u žuto



    Inače, ovi tereni se nalaze na nekih 900mnm, prava planina sa fantastičnim potencijalom za skijanje počinje tek iznad sela, mislim da sam ja dio tih potencijala prikazao svojim fotografijama od prošlih par godina.

  8. #8
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.11.2006
    Poruke
    138

    Podrazumevano

    Ali, kako nikad nije loše obnoviti pređeno gradivo, evo još malo slika Bjelasice iznad navedenog sela, u opštini Bijelo Polje. Sve su uslikane 28.03.2009.

    Kako izgleda šuma pod 2m snijega:



    Zatrpane padine Turjaka (1912m), vrha gdje je bila predviđena izgradnja skijališta:



    Nagradno pitanje: ''Koliko je debeo smet na Turjaku?'':



    Turjak sa jugoistočne strane:




  9. #9
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.11.2006
    Poruke
    138

    Podrazumevano

    Pa još malo...

    Preravnjene padine Smetina i Bjelogrivca (1970m):



    Strmenica (2122m), najviši vrh u ovom dijelu Bjelasice:





    Freeride paradise na Ogorelici (1986m):



    Moj omiljeni motiv, zatrpane kolibe:


  10. #10
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.11.2006
    Poruke
    138

    Podrazumevano

    'Ajde još jedan post u ove kasnonoćne ili ranojutarnje sate .

    Malo joj fali da bude zatrpana:



    Ova ipak nije izbjegla takvu sudbinu, bar je dobra za poziranje:



    Duboki snjegovi Smetina:



    Katun Gudžaljine ima 10-15 koliba, nije baš da se sve vide:



    Ovdje se nalaze tri kolibe jedna pored druge na skoro 1800m, neko bi poslije eventualnog pada mogao da se žali: ''Jbg, pa nisam vidio kolibu'':



    Toliko...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •