Rezultati 1 do 3 od 3

Tema: Bjelasica pogodna za pocetnike?

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    15.02.2009
    Poruke
    2

    Podrazumevano Bjelasica pogodna za pocetnike?

    Pozdrav svima, gledao sam po netu ali bi bolje bile informacije iz prve ruke. Pa ko sto pise u naslovu zanima me da li je Bjelasica pogodna za pocetnike tj. koliko ima "plavih" staza i koja im je duzina? Bilo koja druga informacija u tom smislu je dobrodosla. Unapred hvala

  2. #2
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od rssole Pogledati poruku
    Pozdrav svima, gledao sam po netu ali bi bolje bile informacije iz prve ruke. Pa ko sto pise u naslovu zanima me da li je Bjelasica pogodna za pocetnike tj. koliko ima "plavih" staza i koja im je duzina? Bilo koja druga informacija u tom smislu je dobrodosla. Unapred hvala

    Pozdrav i tebi. Pa evo ovako, na skijalistu Jezerine postoji taj bebi lift i bebi staza to je ono, bas za pocetnike, duzine 100njak metara, veoma malog nagiba. Ko prvi put staje na skije ok je, i uz to za nju ti nije potreban skipass. Postoje i dva tanjira(plave staze) lijevi(manji 300-400m) i desni(veci 500-600m) koji ustvari idu paralelno sa osnovnom stazom(njenim donjim dijelom) i dobre su za pocetnike(kategorisane su kao plave staze). Medjutim od ove sezone desni(veci) tanjr nije u funkciji, jer se tuda probija nova staza. Tako da u opticaju imas taj jedan tanjir i bebi lift. U sustini je ok za pocetnike. Poz

  3. #3
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    568

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od rssole Pogledati poruku
    Pozdrav svima, gledao sam po netu ali bi bolje bile informacije iz prve ruke. Pa ko sto pise u naslovu zanima me da li je Bjelasica pogodna za pocetnike tj. koliko ima "plavih" staza i koja im je duzina? Bilo koja druga informacija u tom smislu je dobrodosla. Unapred hvala
    Kako sam vidio da si postavio slično pitanje vezano za Jahorinu, ovo je prilika da ti prenesem svoje utiske od nedavno sa obadvije lokacije (Bjelasica i Jahorina). Za početnike - Bjelasica je sasvim OK. Po težini, staze su slijedeće:
    1. Bebi lift
    2. Lijevi lift
    3. Desni lift (ponekad radi - danas je radio)
    4. Dvosjed - prva međustanica
    5. Sa vrha - pa nakon što se spustiš sa dvije teže strane ideš lijevo, "plavim" spustom.
    Staze su danas bile fenomenalne - sređene, označene i utabane, tako da je skijanje bilo VRH

    Što se tiče Jahorine - i ona je OK za početnike, ali ćeš prave staze jako teško nači. Nisu dovoljno označene, a nisu ni sređene. Znači, treba ti jedan dobar vodič, jer kada dođeš gore, može ti se desiti da se parkiraš autom na jedno mjesto, a odvezeš spust jedno kilometar dalje .

    Znači, moja preporuka je definitivno - BJELASICA. Još kada naprave šestosjed

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •