Strana 3 od 154 PrvaPrva 123451353103 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 1539

Tema: Aktuelnosti sa Jahorine (ARHIVA)

  1. #21
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    A posebno je skup sezonski pass. Za Gerlitzen ja, supruga i dvoje djece platimo sezonski 765 eura, tj. 145 eura manje nego za Jahorinu. Pass za Korušku i Južni Tirol (ukupno 36 skijališta uključeno) košta za nas četvoro 945 eura, tj 35 eura više od Jahorine.

  2. #22
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Da, prosle godine je koliko se sjecam bio 450... i ja platio. Al ovo... mnogo je, kume.

  3. #23
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Ljudi, samo je pitanje ponude i potražnje! Većina naših ljudi ima naviku da ide na Kopaonik ili Jahorinu, 7 dana u toku sezone i to je to.

    S druge strane, kad se uzme u obzir da je Jahorina na 30 km od Sarajeva, jasno je da će uvek biti ljudi koji će skijati gore. Matematika je jasna, ako većina Sarajlija ima 300€ (i to da se nategne), radije će kupiti sezonski skipass za Jahorinu i skoknuti gore kad god nađe slobodan dan, nego uzimati kredit da ode 6 dana u Austriju.

    Isto tako, meni se više isplati da planiram neki vikend na Jahorini, koji će me koštati cca 100€, nego da planiram isti takav vikend u Austriji, gde ne mogu da računam da ću proći ispod 150€!

    Kad su u pitanju 7-dnevna skijanja, naravno da ću uvek odabrati Alpe .

    Npr, ljudi na Sljemenu plaćaju 15€ dnevni ski pass za jednu stazu i jedan spori trosed, ali Sljeme nikad neće propasti dok je Zagreba u blizini.


  4. #24
    Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    55

    Podrazumevano

    Sa ovakvim cenama će samo lokalci dolaziti, pa me baš interesuje kome će uzimati pare za smeštaj. Eventualno subotom noćenje, a preko nedelje pustahija.

    Mislim da im je bolje da sa manjom cenom ski-passa privuku više ljudi koji će dolaziti na 7-10 dana, nego da deru ovako, jer će retko ko izdvojiti iste pare za Jaorinu i nešto u Alpima (naročiti sad kad skinu vize).

  5. #25
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od barda Pogledati poruku
    Sa ovakvim cenama će samo lokalci dolaziti, pa me baš interesuje kome će uzimati pare za smeštaj. Eventualno subotom noćenje, a preko nedelje pustahija.

    Mislim da im je bolje da sa manjom cenom ski-passa privuku više ljudi koji će dolaziti na 7-10 dana, nego da deru ovako, jer će retko ko izdvojiti iste pare za Jaorinu i nešto u Alpima (naročiti sad kad skinu vize).
    Potpuno si u pravu, ali ima još jedna caka! Postoji mogućnost da će morati da spuste cene smeštaja, zbog relativno visoke cene skipass-a !

    Takođe, ima puno ljudi koji su jednostavno navikli na Jahorinu ili Kop! Možda nisu informisani o nekim low cost aranžmanima i manje poznatim skijalištima u Alpima ili ih jednostavno ne privlači samo skijanje, nego idu da budu viđeni !

  6. #26
    Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    55

    Podrazumevano

    I tu se može desiti da puknu.
    Dosta planinarskih i drugih društava organizuje skijanje za svoje članove po smešnim cenama i onu su čini mi se većina koja je navikla na Jaorinu jer idu za male pare. Jedino ako izmisle neke promotivne nedelje u kojim je ski-pass za goste hotela dž inače ništa od toga.
    Ta ekipa da im da 100€ za ski-pass, nema šanse.

    Jedini sigurni gosti su im ljudi sa malom decom koja uče da skijaju, pa im je zbog jezika lakše na Kopu, Jaorini... Ostali kad sve saberu, nisam siguran.

    Ovi što idu da budu viđeni, paaa, baš me briga, za njih može i 200€.


  7. #27
    ^ ^ ^ stanislaw avatar
    Datum registracije
    23.08.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Custom flying V 156
    Godina
    46
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    - Jahorina 20-30 km staza - ski pass 100 eura + smestaj minimum 140 + prevoz 15 = 265 eura
    - Livigno 110 km staza i garantovani sneg + 2 snow parka - smestaj sa ski pass-om 160 + prevoz 80 = 240 eura

    Mislim da je ovim sve receno uz par napomena:
    - cene u Livigno u radnji su sigurno povoljnije nego na Jahorini, a u restoranima su priblizne u korist Livigno-a
    - smestaj ne moze da se poredi kao ni uredjenost i ponuda na stazama
    - u Livigno sezona traje oko 300 dana (zimska + letnja) i oni ne zele da se obogate tokom noci i trude sa ponude za dz stvari gostu o kojima na ovim podnevljima i ne moze da se razmislja tj nisu ni dosle dovde, pa sada zbog cega ce neko da ide ? zbog nostalgije, klope, udaljenosti, viza ??
    - Livigno nije jedini ski centar u Alpima koji pruza po navedenim cenama boravak i ski pass, ima ih jos dosta, neki su blizi, neki dalji, dosta ih ima i skupljih, ali treba otvoriti oci i pogledati malo dalje, jer ipak svako za svoj novac ocekuje vise.

  8. #28
    ^ ^ ^ stanislaw avatar
    Datum registracije
    23.08.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Custom flying V 156
    Godina
    46
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    kada smo kod toga ko ce biti vidjen, u madoni skija sumaher, a kraj livinja je sent moric je svetski dzet set, pa kome je vec do drustva tamo bi trebalo da je vidjenije ?!!

  9. #29
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Stanislawe, nisi baš u pravu, skipass u Livignu je 130€ za 7 dana, a cene i u prodavnicama i u restoranima su dosta skuplje nego na Jahorini. Smeštaj u Livignu je takođe prilično skup, odnosno ne verujem da se može naći ispod 20€/dan. Na Jahorini uvek može za 15€/dan.

    Što se tiče staza i kvaliteta skijanja, apsolutno si u pravu, besmisleno je i porediti.

    Ne želim da me se pogrešno shvati, uvek ću pre otići u Livigno na 7 dana, nego bilo gde kod nas, ali ima ljudi koji više vremena provode u kafani i restoranu, nego na snegu. Ja ću otići da skijam, a mogu i da ne privirim u kafanu!

    P.S. U Madonni pivo u kafiću nema ispod 5€

    Izmenio/la Nemanjus; 06.11.2009 u 14:55.

  10. #30
    Ski legenda alpinista avatar
    Datum registracije
    24.03.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SL Racing
    Godina
    39
    Poruke
    286

    Podrazumevano

    @stekan
    Stevo,mislim da si pomijesao valutu . . . sezonski ski-pas na Jahorini nije 550 eura,vec 550 KM,odnosno nekih 280 eura.

    @barda
    Uz ovakve cijene ce lokalci NAJMANJE da vide Jahorinu,jer je to preskupo za vecinu njih . . . vjeruj mi da znam. Tuzno je sto bar za njih nisu obezbijedili neki popust.
    E sad sto se tice nocenja,po nekim pansionima moze da se nadje vrlo jeftino i da bude sasvim pristojan smjestaj.

    E sad moj komentar na sve ovo: Naravno da mi se ne svidja kad podizu cijenu ski-pasa . . . dosad nisam placao isti,ali ove godine cu izgleda morati,ali u svemu tome me raduje jedna stvar. Sto ce ove godine biti dva nova sestosjeda,a iduce ce konacno i staza Praca (po mnogima najbolja staza na Jahorini) moci da radi tokom citave sezone jer ce imati vjestacko osnjezavanje. E zbog toga mislim da povecanje cijen dnevnog ski-pasa od 2 eura i nije strasno.

    I jos jedna vijest sto se tice naplatnih rampi na ulazu u Jahorinu je da to jos nije sigurno. Opstina Pale je donijela odluku,ali sad zasad je sve to klimavo jer ne mogu tek-tako da postave rampu na magistralnom putu.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •