Strana 11 od 16 PrvaPrva ... 910111213 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 101 do 110 od 154

Tema: Ski vikend na Jahorini 23.11-27.11

  1. #101
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Ajd jedno pitanje, posto ste malo subjektivni, da li biste vi pustili zice da ste vlasnici/nadlezni (da ide iz vaseg dzepa) za 20-30 ljudi?

    p.s. ovo moje pada u vodu ako drzava ili neko treci placa, ali ako neko ko je vlasnik necega sam o tome vodi racuna onda pitanje i dalje stoji
    Space Shuttle Ski

  2. #102
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Problem i jeste što staze i žičare nisu privatizovane. Gradi se na Jahorini hrpa hotela i apartmana, a nikog nije briga gdje će oni skijati. Shvatam ja ljude koji grade. Odvajali su od usta (ne svojih) i uštedjeli, pa moraju negdje ulagati.

    Ja sam negdje 1987 ili 1988 doživio na Jahorini da nakon pola sata čekanja da žica krene, čujem sljedeći citat od čovjeka koji je trebao žicu pustiti: "Hajde skupite se da vas bude bar dvadesetak. Ne vrijedi mi žičaru paliti zbog vas 5 - 6!". To je bilo samo nekoliko sezona nakon olimpijade. Nema šanse da je danas bolja situacija.

    U pravom capitalism-u ako je jedan skijaš kupio pass, sve žice rade, jer je njegov izbor na koju će stranu. Ako nije tako, ode čovjek gdje jeste.

    Konkurencija gradi kapitalizam. Kod nas ni jednog ni drugog, već "deri dok možeš, a poslije ćemo vidjeti".

  3. #103
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    Problem i jeste što staze i žičare nisu privatizovane. Gradi se na Jahorini hrpa hotela i apartmana, a nikog nije briga gdje će oni skijati. Shvatam ja ljude koji grade. Odvajali su od usta (ne svojih) i uštedjeli, pa moraju negdje ulagati.

    Ja sam negdje 1987 ili 1988 doživio na Jahorini da nakon pola sata čekanja da žica krene, čujem sljedeći citat od čovjeka koji je trebao žicu pustiti: "Hajde skupite se da vas bude bar dvadesetak. Ne vrijedi mi žičaru paliti zbog vas 5 - 6!". To je bilo samo nekoliko sezona nakon olimpijade. Nema šanse da je danas bolja situacija.

    U pravom capitalism-u ako je jedan skijaš kupio pass, sve žice rade, jer je njegov izbor na koju će stranu. Ako nije tako, ode čovjek gdje jeste.

    Konkurencija gradi kapitalizam. Kod nas ni jednog ni drugog, već "deri dok možeš, a poslije ćemo vidjeti".
    Bravo Stekane druze,sve ovo sto si napisao je potpuno tacno i pokazuje da o ovakvim temama mogu pisati iskusni skijasi koji imaju ski iskustva ne 1 ili 2 godine vec 1 ili 2 decenije!

    Pozdrav<POP

  4. #104
    fruitcake donkey oddball avatar
    Datum registracije
    03.10.2005
    Lokacija
    eastern gates
    Skije / Bord
    goltes space
    Godina
    44
    Poruke
    760

    Podrazumevano

    niste skapirali o cemu sam pricao, ali nema veze...
    da ne bude off topic, zaboravite moj komentar
    who is afraid of death - better not live...
    ان شاء الله

  5. #105
    Member
    Datum registracije
    29.11.2005
    Lokacija
    Obrenovac
    Poruke
    37

    Podrazumevano

    Vjerovatno stoji to da nema uslova da urade staze, ali su definitivno MORALI pripremiti rajsku dolinu i pustiti Zelju. Tu ima dovoljno snijega. Ljudi bi se vozili do pola, a na jedinom prevoju su mogli i lopatama nabacati snijeg. Mislim da nije u pitanju masina za novac, nego nedostatak sluha za turizam i nedostatak dobre volje. Uvijek je tako bilo.

  6. #106
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Naravno da bi trebali da puste liftove ako ima 20-30 skijasa, tim pre ako su privatnici. Verujem da bi kod nas pocinjala mnogo ranije sezona da ski centri nisu u vlasnistvu drzave.

    Pale se sedecnice za > 10 skijasa (u sezoni), zasto ne bi i van sezone ako ima 20tak skijasa.

    U krajnjem slucaju moze da se upali i po koji tanjir/sidro i svi bi bili zadovoljni van sezone.

    Al' dobro, ocigledno cemo se mi nacekati toga (da rade zicare i pre NG).

    Ja licno nisam sada pogodjen posto imam puno licnih obaveza trenutno, ali me nervira taj princip nasih ski centara, izgleda da ce jos Kop prvi poceti .

  7. #107
    fruitcake donkey oddball avatar
    Datum registracije
    03.10.2005
    Lokacija
    eastern gates
    Skije / Bord
    goltes space
    Godina
    44
    Poruke
    760

    Podrazumevano

    moje misljenje je da je wlad u pravu. nazalost, mnogi ljudi su lenji da urade nesto sto bi im donelo novac, lakse im je da kukaju kako je lose. znam, i ja sam ponekad takav, s' razlikom sto ne kukam . i to kamenje po stazi, siguran sam da postoji neki nacin da se to sredi. verovatno je skupo, ali to bi trebala da bude dugorocna investicija koju ti ljudi ne prave iz nekog razloga. da li zbog zelje da samo ucare sto vise mogu dok su na funkcijama ili zbog toga sto ovi prostori nisu podobni za pravljenje tih dugorocnih investicija (malo - malo pa neko sranje)
    who is afraid of death - better not live...
    ان شاء الله

  8. #108
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad
    Naravno da bi trebali da puste liftove ako ima 20-30 skijasa, tim pre ako su privatnici. Verujem da bi kod nas pocinjala mnogo ranije sezona da ski centri nisu u vlasnistvu drzave.

    Pale se sedecnice za > 10 skijasa (u sezoni), zasto ne bi i van sezone ako ima 20tak skijasa.

    U krajnjem slucaju moze da se upali i po koji tanjir/sidro i svi bi bili zadovoljni van sezone.

    Al' dobro, ocigledno cemo se mi nacekati toga (da rade zicare i pre NG).

    Ja licno nisam sada pogodjen posto imam puno licnih obaveza trenutno, ali me nervira taj princip nasih ski centara, izgleda da ce jos Kop prvi poceti .
    Wlad druze sta mislis koliko skijasa postoji koji razmisljaju kao mi a ne pisu o tome,ja mislim mnogo ali hajde da uzmemo brojku od 100(sto je malo) pa da je pomnozimo sa cenom1nocenja od 5 E,dakle 500E,pa to puta 4 vikenda,to je 2000,pa dodamo na to4x20E ski pass,to je 80E po osobi za 4 vikenda,pa 80E pomnozimo sa 100,dobijemo cifru od 8000E+2000=10000E+hrana(10Epo danu) 8000=18000E dalje necu da pisem,ali ove pare ili idu u drugu zemlju ili ostaju kod nezadovoljnih skijasa u dzepu,a sve zbog razmisljanja "vi ste subjektivni meni se objektivno ne isplati da upalim zicu za 5-6 skijasa!Ti si sto posto u pravu kada prilicno uzdrzano pises o svojim nezadovoljstvima,ali bre brate treba neko ove NERADNIKE i NESPOSOBNJAKOVICE po ski centrima vec jednom da dobro zakaci i da pocnu da brinu o svome radnom mestu!

    pozdrav,POP
    Izmenio/la pop67; 03.12.2005 u 18:42.

  9. #109
    fruitcake donkey oddball avatar
    Datum registracije
    03.10.2005
    Lokacija
    eastern gates
    Skije / Bord
    goltes space
    Godina
    44
    Poruke
    760

    Podrazumevano

    tu je pop u pravu, dokle god se tako radnici ophode prema svom poslu, mi samo mozemo da se cimamo oko tih ski vikenda...
    who is afraid of death - better not live...
    ان شاء الله

  10. #110
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    Problem i jeste što staze i žičare nisu privatizovane. Gradi se na Jahorini hrpa hotela i apartmana, a nikog nije briga gdje će oni skijati. Shvatam ja ljude koji grade. Odvajali su od usta (ne svojih) i uštedjeli, pa moraju negdje ulagati.

    Ja sam negdje 1987 ili 1988 doživio na Jahorini da nakon pola sata čekanja da žica krene, čujem sljedeći citat od čovjeka koji je trebao žicu pustiti: "Hajde skupite se da vas bude bar dvadesetak. Ne vrijedi mi žičaru paliti zbog vas 5 - 6!". To je bilo samo nekoliko sezona nakon olimpijade. Nema šanse da je danas bolja situacija.

    U pravom capitalism-u ako je jedan skijaš kupio pass, sve žice rade, jer je njegov izbor na koju će stranu. Ako nije tako, ode čovjek gdje jeste.

    Konkurencija gradi kapitalizam. Kod nas ni jednog ni drugog, već "deri dok možeš, a poslije ćemo vidjeti".
    Ovde mi vec neke stvari nisu jasne, kako se isplati (pricamo o kapitalizmu) da neko pusti 2-3-5 zicara za jednog skijasa, on je u debelom minusu onda ili napolju zice rade na vazduh?

    Ajd da razumem ako je drzava vlasnik, pa se zbog nocenja i ostalog propratnog isplati za 20 ljudi jer drzava dobija kesm ali za kako se isplati privatniku da pusti 5-10 zicara za 2-3-5 skijasa?
    Space Shuttle Ski

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •