Strana 7 od 9 PrvaPrva ... 56789 PoslednjaPoslednja
Rezultati 61 do 70 od 82

Tema: Utisci iz Sladminga

  1. #61
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    U nedelju sam skijao Sladming, odnosno 3 brda: Hauser Kaibling, Planai i Hochwurzen. Najzapadnije brdo Reiteralm sam ostavio za neki drugi put.
    Vreme nije moglo biti bolje, sunce bez vetra, snega zvanicno preko 1,5m , poslednje padavine pre oko 7 dana, temperaturna inverzija (na parkingu ujutru -14c, a na vrhu -5). Staze urađene na top nivou, a vremenske prilike su dozvolile da budu na nivou do samog kraja skijaškog dana. Vrlo ozbiljna infrastruktura, puno sedešnica (volim ih vise od gondola). Svako brdo ima barem 2 staze koje idu od vrha do dna, tako da tu imate oko 1.200 m visinske razlike. Puno restorana pored staza, wifi na svakoj međustanici, puno sadržaja za decu, nekoliko fun parkova... Slušao sam hvalospeve o Šladmingu, slobodno mogu reći da je prevazišao očekivanja. Nadam se da ćemo se viđati često.
    Subotu sam skijao Flachau-Wagrain, Alpendorf sam zakačio deo, o tome na drugoj temi...
    Malo info o putu: krenuo iz BG u petak tačno u 18h (izlaz na autoput kod Tošinog bunara), u apartman koji je bio oko 20 km od Flahaua (750 km od BGD) u tačno 00.50h. Na granicama 3-4 vozila ispred mene, da nije bilo paklene megle skoro sve do Slav. Broda, stigao bih verovatno i u 00.30h. Slede slike
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  2. #62
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  3. #63
    Member
    Datum registracije
    19.11.2009
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Najbolje si ostavio za drugi put. Schladming je vrhunsko skijaliste za bolje skijase koji vole malo strmije staze. Nadmorska visina moze biti problem, ali ako postoji i minimalna sansa da pripreme staze, sigurno ce biti skijanja.

  4. #64
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Eh, od kada nisam nešto napisao na forumu...
    Mjerkamo ovaj Scladming za otvaranje sezone. To bi bila 2 ili 3 dana skijanja - vidimo da je napado snijeg, samo se nadamo minusu i decembar bi mogao biti OK.
    Pitanje - skoro sve staze su okrenute sjeverno, kolko vidim. Kako se drže ako je plus u dolini, s obzirom da je dosta nisko?
    Poređenje sa ostalim skijalištima okolo - ako je vrijeme malo toplije (obertauern, flachau, saalbach...)?

  5. #65
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Po meni je za uslove malo toplijeg vremena Obertauern najbolji od pomenutih.

  6. #66
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Bili smo u Oberu prošle godine,OK je skijalište, ali po nama ipak Saalbach je daleko ispred. O ukusima nema smisla raspravljati, a našem stilu i energiji više odgovaraju duže staze, pretežno crvenije. Ober ima dosta kraće staze od ostalih skijališta, a što se tiče klime,takvog ga rijetko ima. U vrijeme kad smo tamobili potrefila su se 2 gotovo idealna dana.
    Ideja za otvaranje sezone je Šlqdming zbog relativne "blizine" (iako je nama iz Pg ionako sve preko 10 sati puta), pa smo mislili udariti recku i ovdje. Druga opcija je ili SHLeogang ili Kronplatz.
    Elderly

  7. #67
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    Obertauern zbog svoje idealne mikroklime, sigurnog snega i smeštaja koji su svi gotovo na samoj stazi, ima značajno skuplji smeštaj od svih ostalih skijališta u okolini a realno ni po čemu nije bolji od njih. Schladming, Flachau/wagrain, Hochkönig, Saalbach pa i Nassfeld su vrhunska skijalista, sa sjajnom infrastrukturom, sredjenim stazama i velikim brojem smeštaja za svaki džep.
    Kada se ide iz naših krajeva samo na vikend, za mene je blizina odlučujući faktor, jer je bitno što više biti na slikama a što manje u autu. Dakle, Nassfeld, nema greške, Schladming takodje a ipak moja preporuka smeštaj u Flachau ili Wagrainu. puno pozdrava

  8. #68
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano

    Jedva nadjoh lozinku za ulaz na moj profil i vidim post clana koji me je motivisao da idem na skijanje ove godine u Cervinia ali sam na kraju odustao zbog : puta od 12-13h i cene smestaja.
    Uplatih pre neki dan Flachau pocetak februara. Jednostavno, stignes za 7h . I ovde sam jedva naso apartman za nas 4 odrasle osobe za 1000 evra. Gledali smo da budemo ipak negde u civilizaciji, i nasli Altenmarkt in Pongau. Na 5 minuta Flachau, na 15 Schladmin a na 20 Ober. Sve smo ovo obisli prosle godine, ali na po 1 dan pa mislim da nam nece biti dosadno-Mada zal za Cervina ostaje.
    Jel neko u ovom kraju pocetkom februara, da skijamo zajedno. Do skoro smo organizovali skijanje za 15-20 ljudi, a sada eto, samo mi

  9. #69
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Pisao sam negde već o tome, za Ober predlažem smeštaj u Radštatu. Bukvalno 15min do parkinga ispod gondole, a i Šladming je na 30min... Cene smešne za AUS.

  10. #70
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano

    Pa bas i nisu smesne cene. Ja sam danima trazio smestaj i jedva sam nasao za 150 evra po danu apartman za nas 4. Naravno, gledao sam da smestaj nije negde izolovan na nekoj njivi . I problem je kad se ide u vereme raspusta skolskog u Austriji, a to je prva polovina februara
    I to ne u Radstatu nego mesto pored Altenmarkt https://www.booking.com/hotel/at/apa...s=1&#hotelTmpl

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •