Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 55

Tema: kojim putem u Val Gardenu?

  1. #1
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano kojim putem u Val Gardenu?


    Sledecu subotu idem sa porodicom u Ortisei i jos sam u nedoumici kojim putem da idem, na Sezanu ili na Karavanke? Na forumu sam procitao da nije bas preporucljivo ici preko Cortine, da je mnogo bolja opcija Belluno, Agordo, Moena... Neki opet kazu da je najbolje ici preko Austrije.. Molio bih nekoga ko je isao i ko poznaje oba pravca da mi pomogne jer idem sa klincem od 3,5god i ne bih hteo rizikovati, tjs. hteo bih skratiti vreme putovanja sto je vise moguce..Hvala!!

  2. #2
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Evo ovako, pošto neću više da budem na skijanje.hr (mrzim kojekakve nacionalizme iz dna duše), ja bih ti predložio put kojim idem sam: MB-Dravograd-Klegenfurt-Lienz-Sillian-Toblach-Cortina-Passo Falzarego-La Villa-Corvara-Colfosco-Passo Gardena- St.Urlich (Ortisei).....Passo Falzarego i Passo Gardena su prevozni, osim ako si sreče, da baš taj dan pada veliki sneg.... Rezervna varianta ti je preko Brunecka i Alta Badie ali su velike gužve u toj uzkoj dolini.....Toliko

  3. #3
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Evo ovako, pošto neću više da budem na skijanje.hr (mrzim kojekakve nacionalizme iz dna duše), ja bih ti predložio put kojim idem sam: MB-Dravograd-Klegenfurt-Lienz-Sillian-Toblach-Cortina-Passo Falzarego-La Villa-Corvara-Colfosco-Passo Gardena- St.Urlich (Ortisei).....Passo Falzarego i Passo Gardena su prevozni, osim ako si sreče, da baš taj dan pada veliki sneg.... Rezervna varianta ti je preko Brunecka i Alta Badie ali su velike gužve u toj uzkoj dolini.....Toliko
    Šta bi pa si odustao od skijanje.hr?

  4. #4
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Nije mi se više sviđala klima na tom forumu... Skiman

  5. #5
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    A ja mislio neki post na forumu te isprovocirao!

    A valjda će i to nekad proći, mada uvek će biti usijanih glava


  6. #6
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Hmmm.....da.....pa nadam se

  7. #7
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    Hvala Skiman
    Posto dolazim iz pravca Zg, logicnije mi je na Ljubljanu i Karavanke nego na Dravograd, a i blize je.. jesam u pravu?? I molim te, reci mi zasto posle Toblach-a za Cortinu a ne na autoput A22 Brassanone..Ista je daljina a nesto se pribojavam tih prevoja-Passo Falzarego-Passo Gardena..

    Pomozi, ako su moji strahovi opravdani onda cu definitivno tamo da idem Karavanke-Spittal-Lienz-Sillian-Toblach-Bressanone-Ortisei.

    Na kraju smo planirali u povratku na par sati do Venecije pa te molim da mi kazes kojom cestom od Ortiseia do Belluna, tjs. autoputa A27..Jel dobra ona gore pomenuta opcija-Moena-Agordo-Belluno?!

    Mi smo dve porodice sa cetvoro dece, odrasli smo skijasi 2 god u nazad, dakle tek malko bolji od pocetnika a deca nam ne skijaju.. posto su nam decaci od po 3 i 3,5 god nesto se pitam jeli to rano da pocnu ove godine?!
    I na kraju sta kazes, je li Ortisei dobar izbor za nas?Mi da skijamo unaokolo, osim na Selli, zbog guzvi a sa decom na Alpe di siusi, tako smo bar zamislili..

    Puno hvala unapred, nadam se da te nisam bas previse udavio i da ces imati vremena da odgovoris..Pozdrav

  8. #8
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jovicki Pogledati poruku
    Hvala Skiman
    Posto dolazim iz pravca Zg, logicnije mi je na Ljubljanu i Karavanke nego na Dravograd, a i blize je.. jesam u pravu?? I molim te, reci mi zasto posle Toblach-a za Cortinu a ne na autoput A22 Brassanone..Ista je daljina a nesto se pribojavam tih prevoja-Passo Falzarego-Passo Gardena..

    Pomozi, ako su moji strahovi opravdani onda cu definitivno tamo da idem Karavanke-Spittal-Lienz-Sillian-Toblach-Bressanone-Ortisei.

    Na kraju smo planirali u povratku na par sati do Venecije pa te molim da mi kazes kojom cestom od Ortiseia do Belluna, tjs. autoputa A27..Jel dobra ona gore pomenuta opcija-Moena-Agordo-Belluno?!

    Mi smo dve porodice sa cetvoro dece, odrasli smo skijasi 2 god u nazad, dakle tek malko bolji od pocetnika a deca nam ne skijaju.. posto su nam decaci od po 3 i 3,5 god nesto se pitam jeli to rano da pocnu ove godine?!
    I na kraju sta kazes, je li Ortisei dobar izbor za nas?Mi da skijamo unaokolo, osim na Selli, zbog guzvi a sa decom na Alpe di siusi, tako smo bar zamislili..

    Puno hvala unapred, nadam se da te nisam bas previse udavio i da ces imati vremena da odgovoris..Pozdrav
    Možeš preko Karavanki bez problema. Zašto ja odaberem taj put? E, pa zato jer je to najbrže a i gužve su najmanje, a i malo ljudi zna za ovaj put (boje se Falzarega i Passo Gardene (gorska cesta, dovoljno široka) koji su uvek kako ja idem tamo prevozni). Ova tvoja varianta jeste verovatno komotna, ali je meni, da oprostiš, kao da ideš oko guzice u džep. Za taj put prema Veneciji ne znam, jer nikad nisam tamo vozio. Ortisei je sasvim OK, Sella Ronda je za jednu godinu (da je prevoziš u oba smjera, inače su tamo uvek gužve, zato ju ne volim). Alpe de Suisi su tipično porodično skijalište. Ovako, moja iskustva sa decom: moj sin je sa nepunih 4 godine prevozio Sella Rondu bez problema, tako da sa 3-3,5 godine možeš početi sa učenjem skijanja- ali to je moje mišljenje, na kraju si ti roditelj i ti odlučuješ kad i kako. Lep pozdrav Skiman P.S. Želim vam ugodno skijanje i lepo proveden odmor...

  9. #9
    traveller
    Datum registracije
    28.03.2008
    Godina
    47
    Poruke
    70

    Podrazumevano

    Hvala, jos jedan put!! Pravi si!

    pozdrav

  10. #10
    ski još
    Datum registracije
    10.08.2006
    Lokacija
    Bgd
    Skije / Bord
    Atomic s9
    Godina
    63
    Poruke
    375

    Podrazumevano

    Mi smo prosle godine iz beograda isli u Selvu u dolasku iz pravca sezane, Trsta, Venecije, Verone, Bolcana, pa u Selvu. U povratku kao ajde malo da vidimo Cotinu, pa smo se vracali drugim putem pa u Austriju, Karavanke, u SLoveniju pa kuci u Beograd.
    Ovaj prvi je brz sa voznjom po autoputevima, Ovaj drugi je cela Italija i deo Austrije putevima uskim i malo sirim sporije ali zivopisnije.
    I jedan i drugi pravac za distancu iz Beograda mogu se lako provozati u danu. Mi volimo malo laksu voznju, lepo je stati prespavati u Veneciji ili Veroni, cisto malo da se covek podseti. Onaj drugi pravac, preko Cortine ucinio nam se manje interesantnim za prekid u putovanju osim dvosatnog zadrzavanja u Cortini.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •