Strana 55 od 205 PrvaPrva ... 545535455565765105155 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 541 do 550 od 2041

Tema: Ski centar Tornik

  1. #541
    Member
    Datum registracije
    25.01.2010
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    @wlad

    Svaka ti stoji...

  2. #542
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Čitam ovo danima i baš ste me napalili Toliko da uzeh slobodni dan u petak i palim sa klincem produženi vikend, po prvi put da probamo skijalište.

    Pa se javljam

  3. #543
    brdjanin alexa avatar
    Datum registracije
    25.01.2008
    Lokacija
    19°53'N - 44°16'E
    Poruke
    173

    Podrazumevano ???!

    Zamislite, ne htede redar da prti kroz sumu uzbrdo i nadje coveku rukavicu kojom je usput u korpi mlatio ?!? //// A ja mislio da sam razmazen!

  4. #544
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    E vala, bataljujem onaj besplatni sezonski u najavi i kazem: svi vi kojima Tornik nije dovoljan da li po tezini staza, njihovom broju, velicini parkinga i slicno, prosetajte do teme o Kopaoniku, poslednja slika je fantasticna zaista, a komentar jos bolji koji kaze da nema guzve na stazama. Mozda je pravo vreme da se mnogi za ovaj vikend ipak odluce da skrenu "desno kod Albukerkija" i pravac Kop, recimo? Taman da mi ostali koji za vikend ipak idemo na bezvezni i preskupi Tornik mozemo da se parkiramo na mali parking, skijamo po hupserima i ledenim plocama bez guzve i blagim stazama "Zlatiborskog okruga".

    Bilo kako bilo, vikend sam tamo sa cerkicom, opet saljem slike ako uFatim tudj wireless, pa se komentarisemo!

  5. #545
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    Čitam ovo danima i baš ste me napalili Toliko da uzeh slobodni dan u petak i palim sa klincem produženi vikend, po prvi put da probamo skijalište.

    Pa se javljam
    Ako mozete, uhvatite skijanje u petak ujutru, sigurno manja guzva nego za vikend, a po kamerama je super

    hint: parkirajte se vec u 8:30, nema nigde nikog, sa takvom pozicijom da uvek mozete da se izvucete, odnosno da niko ne moz' da vas zagradi jer ce biti ludnica od automobila, a taman imate vremena da se lepo spremite, odgegate do skipass kucice i lagano do sidra ili "Pome"

    Od centra Zlatibora do ski-centra ima nekih 7-8km, ali je polovina puta najcesce pokrivena snegom ako je bilo padavina prethodne noci, pa oprez - iz centra Zlatibora desno na magistralu na kruznom toku i samo prati znake ako vec niste bili, zatim se skrece desno sa magistrale, pa onda na jednom prevoju levo posle jezera koje je sa leve strane (zaledjeno bilo, prekriveno snegom), ski centar se vidi sa puta sa desne strane uglavnom svo vreme voznje...
    Izmenio/la macak011; 19.01.2012 u 11:21.

  6. #546
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Dobro skijanje na Torniku je radnim danima,ko moze tada da dodje nece pogresiti,petkom je vec drugacije jer dosta ljudi,kao ti Macak uzimaju produzeni vikend.

  7. #547
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    ja sam tek u subotu tamo, petak radim jbg. I ponedeljak radim. :(

  8. #548
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Ali da je Kopaonik i dan danas takav niko ne bi išao tamo da skija, to je napredak/progres nazovi ga kako hoćeš. U to vreme je to sve bilo normalno (kao što je SkiMan negde napisao u tim vremenima kada nisu postojali mali ski centri pored malih mesta tamo se skijalo tako što je traktor korišćen kao ski lift).

    I svi smo i tako uživali i lepo se skijali, ali smo uživali i na moru u CG a sada svi idu u Grčku i Tursku zato što je 5x bolje.

    Ne možeš očekivati da imaš*istu ponudu kao pre 20 godina, da drugi imaju 5x bolju ponudu i da ljudi i dalje dolaze - može ali za 2-3x manje pare.

    Tornik je daleko dogurao, nisam bio, ali ako se setimo da nije ni radio do pre par godina (zbog bombardovanja) sada je sjajan. Kada je napravljen 6sed prvih 1-2 sezone su bile kao "uklete", nema snega ni za leka, sunčaju se korpe. A sada i veštački sneg (i beskonačna akomulacija) i prirodan sneg, i sređivanje majstori naučili kako se koristi ratrag i rade žice svaki dan - sve za respekt

    Ne bi sada da poredim - ali slične dečije bolesti treba da preboli i Stara Planina (da taj nesrećni hotel proradi bez incidenata hotela sa 1*, da imaju stabilno napajanje, normalan prilazni put i sl.).

    Ali to je i odgovornost da isti ti centri (i Kopaonik) moraju za 10 godina da budu najmanje 2x bolji - zato što drugi neće čekati!
    Slazem se umnogome sa tobom, ali neka distinkcija ipak mora da se napravi - Tornik je, da ne preteram, ipak maleni ski centar, Kopaonik je vec ozbiljniji, veci centar, dok je Stara Planina jos uvek u rangu Zlatibora sa daleko manjim smestajnim kapacitetima i veeeelikim potencijalom, na zalost nikako ili lose iskoriscenim. U nasem okruzenju ima dosta ski centara, ali nisu blizu. Ni najmanje. Bez 800 -1000+ km ne moze dobro da se skija. Fakat. To je sve odlican teren da domaci ski centri od konkurencije imaju samo sami sebe, sto je ravno ili ajde, tezi nuli kada je u pitanju zdrava konkurencija - pre je to neki mini-monopol, odnosno preskupa usluga za malo kvaliteta. Opet, fakat. Otuda je potpuno jasno da u SS nema ili uglavnom nema kvalitetnog kadra, da staze ne izdrze ceo dan, da ne radi hotel, zica, mali parking ili vec "sta-ti-ja-znam". No, to nije razlog da ne odemo na strano skijaliste i vidimo kako bi trebalo da se radi i istovremeno uzivamo u fenomenalnim stazama i odlicnom smestaju, ali ipak malo skuplje. Dakle, jedini razlog je novac i slobodno vreme, koga u Srbiji sve vise ima ali samo za one koji vec imaju dosta i sve manje ima za one koji ga inace sve manje imaju (ili nemaju). Raslojavanje je sve vece, a nasa zemlja, na zalost svih nas, ipak siromasna i prilicno korumpirana.Opet, fakat. U celoj toj prici je bitno makar malo uzivati, pa neka je i to taj mali, mini ski centar Tornik, sa sve svojim rasturenim stazama oko 11h i sestosedom u 2. ili 3. brzini i malom nadmorskom visinom, itd...

    Daleko je nas ski-konzum od razmazenog evropskog ili svetskog, a opet je i standard daleko od istog tog. Mislim da razmazenim, a opet materijelno dobrostojecim skijasima- bilo pocetnicima ili ne, nebitno - na raspolaganju stoji bilo koji od ski-centara u okruzenju, kako na istoku preko Bugarske i Rumunije, tako i na zapadu preko AUT, ITA, SLO, CH, FRA i slicno.

    Mnogima u Srbiji i dalje zbog raznoraznih razloga na raspolaganju stoje samo Kop, Tornik, SP, Crni Vrh, Kraljevica, Zlatar i Divcibare kao solucija. I svi ti centri, listom, odavno nemaju traktor ili konopac kao ski lift i svi oni, ipak, uzimajuci u obzir sve parametre, krupnim koracima grabe ka slavi koju vec ima jedan mini ski centar kakav je Tornik, a to je (ponovo) postao za vrlo kratko vreme.

    Prvi sam bio medju skijasima kad je proradio sestosed, i prvi pocepao obe kantne na jednoj skiji na kamencinama Zmajevca i Cigote. I pao zestoko. i nisu vracali pare za celodnevni skipass iako je skijanje bilo nemoguce. I prvi napljuvao i Tornik i Zlatibor i SS i sve u pm. Ali, to je proslo vreme, sada je Tornik ne 5x, nego 10x bolji od tada. Malo li je za tako kratko vreme?!?

  9. #549
    Senior Member
    Datum registracije
    28.05.2009
    Poruke
    136

    Podrazumevano

    I ovog vikenda na Torniku se organizuje takmicenje.

  10. #550
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Da,cuo sam da je za vikend takmicenje,nemam nista protiv takmicenja,ali kako je krenulo,pocece da organizuju takmicenja svakog vikenda u sezoni,dobro je to za klince i promociju skijanja,ali se ne uzima u obzir da je Tornik malo skijaliste, i da mnogi skijasi mogu da uzivaju na njemu samo vikendom,a takmicenje samo napravi jos vecu guzvu,tako da mnogi vikendasi ostanu uskraceni za kvalitetno skijanje.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 15 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 15)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •