Strana 37 od 45 PrvaPrva ... 273536373839 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 361 do 370 od 442

Tema: Tignes

  1. #361
    Super Member
    Datum registracije
    02.02.2007
    Poruke
    203

    Podrazumevano

    vidi nesto,suvise malo godina imas u skijanju da bih raspravljao ne o nekim nego o mnogim stvarima vezanim za skijanje.ja postujem tvoje divljernje Tignes-u,ali upravo zato i postoje "opste prihvacena pravila" da ne bi svako tumacio sve na svoj nacin.pa ti sad tvrdi da je FORD bolji od PORSCHE-a.ja jesam za toleranciju i za konstruktivnu raspravu,ali nisam za prihvatanje gluposti i povrsnosti.

  2. #362
    brdjanin alexa avatar
    Datum registracije
    25.01.2008
    Lokacija
    19°53'N - 44°16'E
    Poruke
    173

    Podrazumevano

    E sad ga pretera! Jesi li vidovit pa znas koliko godina skijam? Ako si vidovit reci mi sutrasnje brojeve koji ce biti izvuceni na lotou. Ne verujem da si vidovit ali da si nevaspitan to jesi (....malo godina imas da bi raspravljao o mnogim stvarima... !??!!).
    "..Opste prihvacena pravila.." u mom zatvorenom svetu odredjujem ja i naravno da cu na svoj nacin da tumacim ono sto vidim (uprotivnom smatrao bih sebe blesavim). Izneo sam i iznosim na ovom forumu svoje impresije i zapazanja iz mog zivota vezanog za skijanje. Takodje citam i tudje tekstove i misljenja drugih ali im ne solim pamet, ne cenzurisem i ispravljam zato sto ne misle kao ja.
    Nikakvu "konstruktivnu raspravu" ne podrzavam ako ide ka tome da se ubedi neko da odustane od svog misljenja. Napisi svoje misljenje, vidjenje bilo cega i ja ga necu korigovati, nemam na to pravo. Reci da je Karleusa lepa i je te necu demantovati. Imas pravo da smatras da je lepa, da je najlepsa. A ako mislis da je tudje misljenje "..glupost i povrsnost.." jer se kosi sa tvojim vidjenjem, onda to govori o tebi. Dobro je da nas ima raznih i to daje kvalitet nacinu zivljenja.

  3. #363
    Super Member
    Datum registracije
    02.02.2007
    Poruke
    203

    Podrazumevano

    demokratija NIKAD ne podarazumeva anarhiju!citiram tvoje reci:ko ima zamerke na Tignes...ja ne videh bolje.. nije stvar ukusa..
    ti ili nisi video nista bolje i ne demagogisi sa tolerancijom.slazem se da je to tvoje vidjenje i sreca da je samo tvoje.inace primeri koje si dao, koje ti tolerises, su vrlo primitivni i okruzenje ti je zaista zabrinjavajuce.pozdravi Karleusu(ali ne od mene) i necu vise da smaramo ove ljude(skijase I bordere).

  4. #364
    brdjanin alexa avatar
    Datum registracije
    25.01.2008
    Lokacija
    19°53'N - 44°16'E
    Poruke
    173

    Podrazumevano

    Ako ja ne videh bolje to znaci da ja ne videh bolje. Otkud ti pravo da kazes: nisi video dobro, nije ti to najbolje, pogresno gledas, ja cu da ti kazem sta je najbolje!?!? Ja na ovom forumu iznosim samo svoja misljenja a nisam umobolan da virim iza coska i zaskacem ljude koji idu svojim putem i druge ne diraju. Opet govoris sam o sebi kad kazes da sam primitivan i da mi je okruzenje zabrinjavajuce. Drago mi je zbog toga, jer zamisli da nemas primedbe na mene. To bi bio znak da smo isti, a to bi mi bio dovoljan povod za samoubistvo. Koje ti probleme imas da zaskaces ljude koji te nisu prozvali? Jesu te zlostavljali kad si bio mali? Sta ti rade ukucani, kolege...? Voleo bih te da te vidim da li si bas onakav kakvim te zamisljam. Okani me se na obostrano zadovoljstvo.
    Nije tebi lako. Molicu se za tebe i pokusati da te razumem. Ziv mi bio i drzi se!

  5. #365
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Ima nas još koji smo malo proskijali u životu, te takođe smatramo da je Tignes najbolje skijalište, usudiću se da kažem samo od onih na kojima sam ja skijao. Raznovrsnost staza, visinska razlika, relativno nova infrastruktura, pristupačnost offpiste skijanja, dužina skijaške sezone... Mogao bih da nabrajam još, ali da ne smorim. Ne postoji mnogo skijališta u Evropi koje imaju toliko staza na 2000+ m, te da je kvalitet snega vrhunski i u aprilu. Da ne govorim da imaju možda i jedan od najboljih glečera u Evropi... Bla bla bla...

    Za one koji smatraju da treba bilo koga da prevaspitavaju ovde na forumu, prijatelju, otvori sebi forum pa postavljaj pravila!

  6. #366
    Member
    Datum registracije
    22.11.2006
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    elan SLrace
    Godina
    37
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    Potpuno se slazem, umesto prazne price moglo bi da napisete prednosti i mane Espace Killy-a i poredjenje sa drugim centrima! poz

  7. #367
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Ogromna je tema, možda je već neko o tome pisao, ali mana je zaista malo. Možda je jedna od mana to što nema baš previše "plavih staza". Skijalište bi se moglo svrstati u ona za ipak malo iskusnije skijaše. Na primer, na povratku iz Val d'Isere-a u Le Lac ide samo jedna crna staza, koja je na jednom delu dosta uska. Isto tako, da bi se doguralo do gondole u Le Lac-u treba se pustiti u "jaje" na najcrnjem delu staze, ili sledi lang lauf od 100-nak m .

    Koliko god razmišljao, ne znam šta da izdvojim kao realnu manu, možda što se tiče smeštaja, možete naleteti na studio za tri osobe, koji je bukvalno kao kokošinjac, mada toga ima po svim francuskim skijalištima...

  8. #368
    Super Member
    Datum registracije
    02.02.2007
    Poruke
    203

    Podrazumevano

    momci,ja sam i rekao da je i meni Tignes u samom vrhu svih centara(ne samo u FR)koje sam obisao.bio sam smesten iza Club MED u Val Claret-u,znaci na samoj stazi.ipak mnogo vece impresije su na mene ostavili 3D i Paradiski.L2A ne bih poredio kao skijaliste,ali kao mesto je nuporedivo bolje,nego oba dela Tignes-a.(za mene)kad se tome doda da imam u razgovoru sa ostalim skijasima koje poznajem i koje sam upoznao,potvrdu identicnog misljenja,i pritom dodam razne recenzije svetskih medija,sta ja imam tu da dodajem i da pametujem.normalno da prvenstveno imam svoje misljenje,a ako se to jos poklopi sa relevantnim ciniocima,imam potvrdu da mi ukusa u skijanju ne manjka.

  9. #369
    Senior Member
    Datum registracije
    28.05.2009
    Poruke
    136

    Podrazumevano

    Cekajte ljudi meni sad nije bas najjasnije, da li to i Karleusa voli da skija?

  10. #370
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nemanjus Pogledati poruku
    Ogromna je tema, možda je već neko o tome pisao, ali mana je zaista malo. Možda je jedna od mana to što nema baš previše "plavih staza". Skijalište bi se moglo svrstati u ona za ipak malo iskusnije skijaše. Na primer, na povratku iz Val d'Isere-a u Le Lac ide samo jedna crna staza, koja je na jednom delu dosta uska. Isto tako, da bi se doguralo do gondole u Le Lac-u treba se pustiti u "jaje" na najcrnjem delu staze, ili sledi lang lauf od 100-nak m .

    Koliko god razmišljao, ne znam šta da izdvojim kao realnu manu, možda što se tiče smeštaja, možete naleteti na studio za tri osobe, koji je bukvalno kao kokošinjac, mada toga ima po svim francuskim skijalištima...

    Ih sad na najcrnjem delu staze, dovoljno je bilo samo do pred kraj da kazemo strmog dela staze da krenem spustic i dodjem do stepenica za gondolu.
    Inace najcrnji deo te staze je gore gde izvlaci gondola pa ispod zice, tu pored i helikopter slece.

    Poz

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •