Strana 7 od 12 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 61 do 70 od 111

Tema: Saalbach

  1. #61
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bata Bane Pogledati poruku
    Lepo lepo, bio sam tamo pre 3 godine, i bas sam se naskijao
    Citali smo mi tvoje postove, bez brige...
    Za Leogang smo te pominjali...

  2. #62
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Imam pitanje u vezi ski opena od 11-15 decembra. Da li je neko bio u tom terminu ili u blizini jer me interesuje kakva je situacija sa snegom. Ima ponuda preko Skifun-a ali nisam siguran kakva je situacija sto se tice broja otvorenih staza i kvalitetom snega zbog visine skijalista. Znam da je ne moguce predvideti vreme kakvo ce biti u decembru ali aranzman treba da se uplati do polovine novembra (mozda i ranije) pa je svaka informacija je dobro dosla jer nebih bas da bacim pare ako ne moram

  3. #63
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    E tu ti Bog samo moze pomoci oko snijega. Mi smo kao sto vidis bili sredinom januara i imali smo relativno srece, jer je na samo 2 dana pred nas dolazak padala kisa! Skijaliste je na za Austrijske prilike nizoj nadmorskoj visini i mogle bi vremenske prilike da ti zeznu ugodjaj. Kaprun, Zell em See je tu, tako da ako je povoljna varijanta ne razmisljaj.

  4. #64
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Ja sam zvao SkiFun pocetkom nedelje ali su mi rekli da je svih 300 mesta rasprodato, ostali samo neki krs apartmani koji veze nemaju sa inace dobrom ponudom
    Solden, Hochgurgl - Obergurgl, Serfaus - Fiss - Ladis, Ischgl, St.Anton - Lech - Zurs, Pitztal, Hintertux, Kitzsteinhorn, Pressena, Molltaler, Mayrhofen, Katschberg, Obertauern, Val Thorens, Meribel, Courchevel, Les Menuires, Cervinia, Val Touranche, Courmayer, Bormio, Livigno, Kronplatz, Folgarida - Marileva, Madonna di Campiglio, Passo Tonnale, St Moritz, La Thuile, La Rosserie, Arabba - Marmolada, Canazei, Corvara, Alta Badia, Val Gardena, Sella Ronda, Pohorje, Kop, Jahorina...

  5. #65
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Najbolje naci webcam i vremenske podatke u prethodnim godinama u tom periodu pa onda izvuci neku logiku. Al ostaje da je to cista kocka, pogotovo na toj visini. Zato je i cena takva.

  6. #66
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Hvala momci na savetima. Malo cu jos prouciti pa cu videti sta mi je ciniti, dosta je ne zgodna situacija ali resicemo nekako

  7. #67
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Prošlu sezonu Saalbach je otvorio 7 decembra:
    http://www.skijanje.hr/skijalista/au...lista?id=24239

    Ipak, ja ne bi išao na nesigurno - 11 - 15 dec može biti rano.
    Osim toga, ako nisi nikad bio gore trebaće ti dobri uslovi da prvo upoznaš skijalište - makar prvi ili drugi dan...
    Sjećam se jednog openinga u Nassfeldu - 4 decembar, napadalo je masu snijega ali je samo pola staza radilo (što je nama bilo i više nego dovoljno za početak sezone). Ski pas u pola cijene, sve jeftino, smještaj itd... Ali da nisam već poznavao skijalište bilo bi mi puno teže da se snađem (nailaziš na zatvorene staze, sve je još "nesređeno", neki kafei i restorani na stazi još ne rade, itd...) - sve se to tek uhodava. Ko dobro zna skijalište - ok, ko ne zna - može imati problema.
    Na njihovom sajtu još nema datuma otvaranja, ovo 11-15 je "očekivano". Mislim, može to ispasti sve ok, ali ima rizika...

  8. #68
    SKINAUT Ikar avatar
    Datum registracije
    21.12.2011
    Lokacija
    NBGD
    Skije / Bord
    Nordica FireArrow 80 Pro; Nordica Enforcer 110 Volkl Racetiger Sl UVO
    Godina
    46
    Poruke
    159

    Podrazumevano

    Bilo je odlično u saalbachu od 11.-15.12. Prvi dan skijanje u zell am see. Staze sredjene. Guzve nema. Kafane na stazi otvorene. Suncano bez oblacka sva 4 dana. Saalbach, Hinterglem i Leogang odlična ponuda staza za sve skijase. Staze u saalbachu na strani koja je od jutra osuncana su već popustile oko 11h. Temperatura je sve vreme bila oko 0. Međutim bilo je još mnogo staza koje su drzale celi dan tako da je uzivanje bilo potpuno na ispeglanim stazama po suncanom danu bez vetra. Za vikend dosli skijasi iz Slo i osetila se blaga guzva na stazi i u kafanama.
    Staze se svake veceri osnezavaju, peglaju i ujutro je prava milina biti prvi na snegu.

  9. #69
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Posle duze vremena opet ce biti domacini svjetskog kupa sledece godine.
    http://www.saalbach.com/en/winter/ev...cuprennen.html
    Bas me zanima koju ce stazu za spust.

  10. #70
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Prvobitni plan je bio da se ode u Nassfeld, medjutim zbog nevremena koje je zadesilo celu juznu Austriju, sat vremena pre polaska promenili smo plan i otisli u Saalbach/Hinterglemm. Uglavnom smo za Salzburg regiju isli preko Karavanki i kroz Kerten, ali ovaj put smo zbog mećave u Slo u AU isli preko Maribora, Graca , Leoben, Šladming, Bišofshofen- Zell am See. Usput smo imali samo kišu na potezu Maribor-Grac, ostatak puta savrseni uslovi. Uz nesto dinamičniju voznju , sa jednom pauzom kod Ptuj-a u Slo, stigli smo za 7,5 sati (cca 830 km).
    Takozvani Ski Cirkus se sastoji od 3 mesta: Leogang-Saalbach-Hinterglemm. Poučeni savetima, skijali smo samo Hinterglem i Zalbah. Odlicno skijaliste sa raznovrsnim stazama, odlicno povezano i sa dosta velikim procentom strmih i dugačkih staza, visinske razlike nekih staza su 1000 m. Staze koje su severno orijentisane (kada gledate mapu – levo) su nesto strmije i u slucaju toplijeg vremena i/ili juga, treba tamo ici. Staze sa desne strane mape su savrsene za učenje / vežbanje tehnike, uglavnom plave i crvene, široke i solidne duzine. Infrastruktura na najvisem nivou, besplatni otvoreni parkinzi, besplatna podzemna garaza, jedino bih zamerio da bi moglo da bude manje gondola, a vise x-seda na stazama severne orijentacije (na mapi levo). S obzirom da se radi o relativno niskom skijalistu, treba voditi racuna oko temperature vazduha i smera vetra, mada ako baš ojuži, u blizini je Kaprun.
    Uvece smo otišli u Tauern Spa, što je posebna priča.
    U povratku smo išli Tauern Autobahn-om (A10) što se pokazalo greškom, mećava, vožnja iza čistača sa 50kmh, čekanje na Karavankama od 30 min zbog radova u tunelu (radovi do aprila, pa valjda od jeseni ponovo), sve do Ljubljane sneg ... videcete na slikama...
    Sve u svemu, Saalbach/Hinterglemm bih svakome preporucio. Ozbiljne staze, ozbiljno upeglane, svih konfiguracija, dosta kafanica, samo mesto Saalbach je prelepo, pravi alpski ambijent, odlicna kombinacija skijanja i apres-ski aktivnosti. Fotke uskoro...
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •