Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 13 od 13

Tema: Kako resiti problem pritiska cipela na cevanicu

  1. #11
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Mogu da preporučim nadasve banalno ali dosta delotvorno rešenje. Kupe se gumirani steznici (mislim da im je originalna namena da se navlače na povređeni butni mišić) i navuku se na potkolenicu preko čarapa. U težim slučajevima moguće je predvojiti steznik i tako udvostručiti efekat.
    Treba voditi računa da se na stezniku ne stvaraju nabori.
    Inače je apsolutna preporuka da se cipele nabave sopstvene. To istina nije garancija da neće žuljati cevanicu, ali da iznajmljena pancerica žulja, to je jos malo pa sigurno.
    Viđao sam čarape sa jastučićem na cevanici, ali mislim je steznik efikasniji, a u svakom slučaju jeftiniji, jer je dosta par steznika, a čarapa moraš da imaš više.
    U svakom slučaju, neka te ovi žuljevi ne obeshrabre. Meni svakog proleća treba po mesec dana da zarastu rane zato što ne slušam svoje sopstvene savete. Žulj boli prvih na snegu pola sata (što reče Stekan), a onda prestane, ali je rana zato sve veća i veća.

    @Stekan. Racunam da svaka cipela ima zadatak da te drzi u nagibu, ali imas li neku spacijalnu preporuku? Ja licno imam utisak da bi mi odgovarala i neka malo dublja cipela, mozda zato sto sam visok?

  2. #12
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    I da, za mikroregulaciju mislim da je to sminka i foliranje. Ako na cipeli nije dovoljna regulacija, ni mikroregulacija nece da pomogne. Kazem to kao neko ko ima cipelu sa mikroregulacioom.

  3. #13
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    @Stekan. Racunam da svaka cipela ima zadatak da te drzi u nagibu, ali imas li neku spacijalnu preporuku? Ja licno imam utisak da bi mi odgovarala i neka malo dublja cipela, mozda zato sto sam visok?
    Ima cipela sa neznatnim nagibom. Gledao sam hrpu ljudi na skijama kojima je težište nad repom skije, tj. kad pokušaju da se spuste u niži stav, gornji dio tijela saviju, a potkoljenica i dalje ostaje uspravna. Kao da skijaju sjedeći. A "sjede" jer ne mogu da "čučnu" zbog uspravnih pancerica.

    Po pitanju visine tj. dubine pancerica, iz vlastitog iskustva ti mogu toplo preporučiti Salomon, jer su modeli duboki. U opisu X-Wave 10 na http://www.bootfitters.com/07_reviews.htm piše "Beware: Cuff rises high on leg. Short skiers could have stance issues.", tj. niski skijaši mogu imati problema sa tim i sličnim modelima.
    Oni koji vole niske cipele, ili su niski rastom, treba da pogledaju šta nudi Tecnica (iz opisa modela Diablo Magma Hyperfit 07/08: "Con: Cuff is low. Taller skiers may feel a need to work foot steering hard.").

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    I da, za mikroregulaciju mislim da je to sminka i foliranje.
    S obzirom da osim svojih zakopčavam i dječije pancerice (modeli su za odrasle), mogu samo reći da mi je mikroregulacija spas. Može se bez nje, ali je sa njom mnogo lakše.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •