Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 21

Tema: Stoos CH Freeride

  1. #1
    SENJOR Member Chikoo avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Skije / Bord
    Amplid/Burton
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano Stoos CH Freeride

    Kao prvo zeleo bih da pozdravim sve clanova foruma a i one koju to nisu.Dosta dugo vremena lezim teko u krevetu i citm li ga citam i nikako da na pisem nesto,ali danas naprosto moram da prekinem tradiciju...
    Kao sto u naslovu stoji nadjem se ja danas na pomenutom mestu.Rec je o omanjem skijaskom centru u zentralnom delu CH cca 30 km staza.Par sesteroseda,par cetveroseda pokoje sidro i to je to.....ali kad sam stigao na samo skijaliste kez od uva do uva.Napado novi sneg u toku noci oko30 cm,a ja ko pravi obreo se medju prvima na stazi,da neverujes,svi pice na onu opeglanu stazu lete ko manijaci,a ja udri sve kontra i popreko,nema sreci kraja,....bilo je tu jos svega ...ali otom potom.Ima i slika i videooo cak...pa ceme i to da kacime...za sad toliko,jos jednom pozdrav svima....

  2. #2
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Super, kači slike & video da se naslađujemo .

  3. #3
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    [QUOTE=Chikoo;28603]
    Kao prvo zeleo bih da pozdravim sve clanova foruma a i one koju to nisu.Dosta dugo vremena lezim teko u krevetu i citm li ga citam i nikako da na pisem nesto,ali danas naprosto moram da prekinem tradiciju .....
    E neka si bashshshs, prekino tradiciju. Dobro doso!!!!

    ali kad sam stigao na samo skijaliste kez od uva do uva.Napado novi sneg u toku noci oko30 cm,a ja ko pravi obreo se medju prvima na stazi,da neverujes,svi pice na onu opeglanu stazu lete ko manijaci,a ja udri sve kontra i popreko,nema sreci kraja,
    Ih.
    Nemam komentara. Moj covjek.....sado-mazohista! Evo ja sad imam kez od uva do uva, znam o cemu pricas pa mi em milo em drago
    Stoos kazes ??? Jos jedno skijaliste u CH za koje nikad nisam cuo, cu sad pogledam na guglu, a ti nas molim te obraduj slikama iz te nedodzije.
    PS
    Je li tebi Pischa blizu (ne mislim na tu pischu nego onaj 'raj' nedaleko je od Davosa )??? Jesi mozda skijao tamo??

  4. #4
    SENJOR Member Chikoo avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Skije / Bord
    Amplid/Burton
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    @Sapa
    Nas kako,Stoos jeste manje skijaliste al ima svoju draz.Baz zbog toga kad uvatis ko ja ovakav dan i naravno poranis, mozes da odskijas lepo off-piste a da ne skreces mnogo sa staze.Znaci sve je tu sam biras,maaa odlicno...jos uvek mi ne silazi osmeh sa lica haha....A sto se Davosa tice do njeega mi treba neka dva sata a njega kontam da odvozam kad jos malo otopli,pa ce mo se onda penjemo na pravu visinu.Sreca sto je ova godina a pogotovo Mart obilovao sa snegom. Na svakih par dana padne po malo snega 15-20cm: ali to je to sto meni treba.

  5. #5
    SENJOR Member Chikoo avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Skije / Bord
    Amplid/Burton
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    @wlad

  6. #6
    SENJOR Member Chikoo avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Skije / Bord
    Amplid/Burton
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano




  7. #7
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Chikoo Pogledati poruku
    @Sapa
    Nas kako,Stoos jeste manje skijaliste al ima svoju draz.Baz zbog toga kad uvatis ko ja ovakav dan i naravno poranis, mozes da odskijas lepo off-piste a da ne skreces mnogo sa staze.Znaci sve je tu sam biras,maaa odlicno...jos uvek mi ne silazi osmeh sa lica haha....A sto se Davosa tice do njeega mi treba neka dva sata a njega kontam da odvozam kad jos malo otopli,pa ce mo se onda penjemo na pravu visinu.
    Ma sigurno da 'nam kako
    Pa naravno takvi centri su zakon!!, anonimno, penzijonerski, a pravi mali raj za offpiste skijanje. To su ona mjesta u kojima se red na liftu desi jednom godisnje, uglavnom 1og januara, kad je zhicar ima mamurluk poslje Nove godine, pa zakasni da startuje mashinu

    Ih taj Stoos je maayka, ova fotografija dovoljno govori. Pa to je da se covjek rastopi od miline.
    PS. Citam maloprije da je centar relativno nisko, jel snjega imate redovono i u velikim kolicnima?

    A Davos kao centar, ne me intersuje uopste ( znam da ima odlican freeride u okolini). Spomenuh ga zbog Pische. To planiram vec neko vrijeme da posjetim, pa sam mislijo da mozda nemas info iz prve ruke.
    Pischa ima jedna gondola i dva lifta, a centar je za malo otisao pod stecaj pa su izmedju ostalo smanjili troskove tako sto su ukinulu tabanje staza sa ratracima, ima valjda samo jos jedna jedina staza koju uredjuju, ostalo prostor za 'slobodno skijanje'. Otkad nema ratraka, kazu centar je procvao.
    Ako si vec nekad planiro put Davosa, onda zapamti Pischu. Kolko vidim ti si klasicni ovisnik-meraklija to ce garant da ti se svidi. Kazu da je ludnica za freeride.

    PS
    A joooj gledam sad i ove druge slike, pa to je raj, vidi shirokih padina odma ispod zice i jooj; bas je lijepo!!!
    Izmenio/la Sapa; 19.03.2008 u 23:13.

  8. #8
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    odlicne slike, izgleda prelepo...
    Chikoo dobrodosao na forum
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  9. #9
    SENJOR Member Chikoo avatar
    Datum registracije
    19.03.2008
    Skije / Bord
    Amplid/Burton
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku

    A Davos kao centar, ne me intersuje uopste ( znam da ima odlican freeride u okolini). Spomenuh ga zbog Pische. To planiram vec neko vrijeme da posjetim
    Nas kako Pischa je u sklopu Davos centra,tako da kad uzimas ski pas svejedno ti je kuda ces da vozis makar ne bih nikako zaobisao i terene na Davos-Klostersu pogotovo kad padne snezic,staze su duge....ma sta ja laprdam u takvom centru svatko nadje za sebe neko mesto gde mu je merak.

  10. #10
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Chikoo, hvala na super slikama Vidim da su tereni baš za uživanje

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •