Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 54

Tema: Gde je najbolje skijanje u Italiji?

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    03.01.2005
    Poruke
    2

    Podrazumevano Gde je najbolje skijanje u Italiji?

    Trenutno imam tu srecu da zivim u Severnom delu Italije. Veliki sam fan skijanja i razmisljam o tome da posetim neko od skijalista na Severu Italije. Ovde na sajtu sam video 5-6 skijaskih centara, Livigno mi deluje najprivlacnije. Da li je neko bio u nekom ski centu, koji je nabolji za odlicne skijase? Kakve su cene u kaficima, sendvic na stazi i tako to?

  2. #2
    Junior Member
    Datum registracije
    11.03.2004
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Ma kakav Livigno, aki si odlican skijas. Najbolje je u Dolomitima - Val Gardena, Alta Badia ( Dolomiti superski sistem ) na istoku ili Sestriere ( Milky way sistem ) na zapadu. Cortina i Madona su takodje OK.
    Sto se tice cena - sta te briga ako zivis u Italiji, otprilike je isto kao u tvom gradu. Pozdrav.

  3. #3
    Barraberson laki avatar
    Datum registracije
    02.03.2004
    Lokacija
    Whitecity
    Skije / Bord
    Burton Custom
    Poruke
    106

    Podrazumevano

    Definitivno se slazhem sa kecom, dodao bih eventualno, ako si prosechan skijash (i malo vishe prosechan), mozhesh probati i Val Zoldana-u, interesantno mesto, a znachajno jeftinije od Cortine itd... Generalno skijanje u Italiji nema greshke.

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    06.01.2005
    Poruke
    23

    Podrazumevano

    Čula sam od prijatelja da je Arabba-Marmolada ludilo.Da ima prekrasne staze i dosta zahtjevne.Na nadmorskoj visini je od 1600-2478 m.A za cijene se moraš sam raspitat.

  5. #5
    yejo
    Guest

    Podrazumevano

    Prosle godine sam bila u Pedraces-u (Alta Badia), tu smo imali apartman, ali posto smo imali kola skijali smo Cortinu, Kronplatz, Alta Badiu, Val Gardenu, Marmoladu,Arrabu......... Neverovatno, neprevazidjeno, naucno-fantasticno iskustvo koje bih preporucila svim ljudima koji su zaljubljenici u skijanje bez obzira na vrstu skijasa posto ima bukvalno ali bukvalno za svakog sve!!!!!!

  6. #6
    matevz
    Guest

    Podrazumevano

    Za mene je najbolje v Val Senalesu to je ledenik na meji z Avstrijo. Najdaljša proga ima 1400m nadmorske višine in 8 km. In ni tako drago kot drugod.

  7. #7
    Jahorina
    Guest

    Podrazumevano

    Dal je moguće da niko ne pominje Breuil-Cervinia, Valtournenche (Aosta)? Kao da postoje samo Dolomoti i Livigno! Po meni je Cervinia jedno od boljih italijanskih skijališa, još ako se uzme u vid i švajcerski dio skijališa Zermatt..

    Cervinia
    Plave: 41km Crvene: 97km Crne: 8km Ukupno: 146km

    Zermat
    Plave: 34 Crvene: 118 Crne: 48km Ukupno: 200km

    www.cervinia.it & MAPA

  8. #8
    ^ ^ ^ stanislaw avatar
    Datum registracije
    23.08.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Custom flying V 156
    Godina
    46
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    koja su italijanska skijalista dobra za freeride i bordere, a koja imaju promotivne cene kao livigno na pocetku i kraju sezone ?
    meni je livigno takodje odličan, ali sada bi nesto novo...
    Izmenio/la stanislaw; 04.06.2010 u 15:57.

  9. #9
    Member
    Datum registracije
    05.05.2008
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Probaj Passo Tonale. Mislim da mozes da nadjes hotel sa polupansionom i skipasom za Adamello Brenta regiju tj. prakticno Tonale, Madonna di Campiglio, Marilleva, Paganela.... za recimo oko 400 evra. Mislim da su promo nedelje u decembru ili januaru kako koje godine.

    Poslednji put kada sam bio tamo u samom Tonaleu je bilo preko 3m snega. Po vrhovima jos i vise...

    Sjajan odnos cena kvalitet
    www.adamelloski.com

  10. #10
    ^ ^ ^ stanislaw avatar
    Datum registracije
    23.08.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Custom flying V 156
    Godina
    46
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    400 eur kažeš... ipak mislim na prave promo nedelje, jer npr u livigno kada imaš smeštaj u odličnom apartmanu i 6-dnevni ski pass za 150 eura bez dodatnih i skrivenih troskova... ista prica postoji i u francuskoj npr vaujany, ali mene sada zanima italija...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •