Strana 11 od 13 PrvaPrva ... 910111213 PoslednjaPoslednja
Rezultati 101 do 110 od 125

Tema: kolima u francusku?

  1. #101
    Member dachonije avatar
    Datum registracije
    01.03.2012
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Pokusaj da malo ozivimo temu, ipak se priblizava Januar i mislim da ima ljudi koji krecu svojim kolima do Francuske. Evo ja sam jedan od njih, pa mi pade na pamet da priupitam iskusnije kolege kakve su preporuke za nabavku hrane u supermarketima uz put. Jesam li u zabludi ako mislim da su jeftiniji Italijanski od Francuskih, i da je bolje svratiti negdje u Italiji uz autoput i nakupovati se potrebstina za sedmicu dana?
    Dajte neka iskustva a moze i konkretno lokacije
    Druga stvar, cuo sam da se nekad desi da se ceka ispred tunela Frejus. Ima li kakav raspored prolaska kroz tunel ili je to samo kako koga zadesi?
    Pozz.

  2. #102
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Grupe uglavnom kupuju namirnice u Abervilu (ako ideš u 3D ili EK), da li zbog toga što je jeftinije ili tako odgovara organizatorima, ne znam. Što se tiče tunela, pre 2 god smo čekali možda 10ak minuta, konkretno zbog nešto veće gužve na ulazu u tunel. Nije bilo radova, odnosno nije bilo naizmeničnog puštanja saobraćaja.
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  3. #103
    Member dachonije avatar
    Datum registracije
    01.03.2012
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Da, cuo sam za stajanja u Abervilu ali mislim da je to zbog toga sto tako najvise odgovara organizatorima. Ipak kad si svojim automobilom, mozda ima boljih i jeftinijih mjesta za svratiti. Ja sam ove godine "osudjen" da pronadje neki market uz Italijanski autoput zato sto idem u Valmeinier koji je maltene odmah posto se prodje kroz Frjeus.
    Hvala za Frejus info

  4. #104
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Ako ides u spicu (naredna 3 vikenda) moze se zadesiti da cekas po nekoliko sati na ulazu. Ja sam jednom cekao oko 3 sata. U drugim terminima je bilo mozda maksimalno pola sata.

  5. #105
    Member dachonije avatar
    Datum registracije
    01.03.2012
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od oggy Pogledati poruku
    Ako ides u spicu (naredna 3 vikenda) moze se zadesiti da cekas po nekoliko sati na ulazu. Ja sam jednom cekao oko 3 sata. U drugim terminima je bilo mozda maksimalno pola sata.
    Auuu. Toga sam se i pribojavao posto sam cuo od nekoga slican scenario koji si ti ovdje opisao. Idem 03.01 tako da sigurno upadam u spic. Nadam se da cu ubosti pravo vrijeme da ne cekam prepuno posto idem sa klincima.
    Zna li neko kad orijentaciono dolaze autobusi koji krecu iz Srbije i Hrvatske do Frejusa?

  6. #106
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dachonije Pogledati poruku
    Auuu. Toga sam se i pribojavao posto sam cuo od nekoga slican scenario koji si ti ovdje opisao. Idem 03.01 tako da sigurno upadam u spic. Nadam se da cu ubosti pravo vrijeme da ne cekam prepuno posto idem sa klincima.
    Zna li neko kad orijentaciono dolaze autobusi koji krecu iz Srbije i Hrvatske do Frejusa?
    Recimo da su oko podne ispred tunela. Ako dobro računam unazad.
    (U dva navrata su autobusi stizali u VT i Tinj oko 17h - 18h, ako su se zadržali u Abervilu sat - sat i po, onda su ispred tunela bili oko podne.)
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  7. #107
    Member dachonije avatar
    Datum registracije
    01.03.2012
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Rossignol 8s Pogledati poruku
    Recimo da su oko podne ispred tunela. Ako dobro računam unazad.
    (U dva navrata su autobusi stizali u VT i Tinj oko 17h - 18h, ako su se zadržali u Abervilu sat - sat i po, onda su ispred tunela bili oko podne.)
    Potvrdio si neke moje procjene dobivene isto racunanjem unazad. Ok za pocetak cu sigurno da izbjegnem podne kod Frejus tunela

  8. #108
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Jedna od prednosti kada putuješ kolima je da možeš da skijaš i prvi dan. Naravno ako putuješ 2 dana - tj. ako spavaš negde usput što je preporučljivo.

    Znači prvi dan raspališ do npr. Torina (ili Milana) a drugi dan onda ujutru obaviš šoping namirnica i možeš da dođeš mnogo ranije na skijalište od busa.

  9. #109
    Ski Magare Markoos avatar
    Datum registracije
    02.12.2005
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 800
    Godina
    43
    Poruke
    121

    Podrazumevano

    Upravo ovo sam i ja hteo da napisem i preporucim. Iz Beograda do Milana ti treba 10 sati, a posle do tunela oko 2 i po najvise pa tako i racunaj.

  10. #110
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Jedna od prednosti kada putuješ kolima je da možeš da skijaš i prvi dan. Naravno ako putuješ 2 dana - tj. ako spavaš negde usput što je preporučljivo.

    Znači prvi dan raspališ do npr. Torina (ili Milana) a drugi dan onda ujutru obaviš šoping namirnica i možeš da dođeš mnogo ranije na skijalište od
    busa.
    Čisto kao ideja, možda je bolje da posle spavanja u Italiji, sutradan se skija u Sestriereu pa se posle skijanja obavi kupovina. Zasto Sestriere a ne neko FR skijaliste: Blize je, pre ce se stici na stazu; meni je uvek bolje prepodnevno skijanje od popodnevnog.
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •