Strana 13 od 13 PrvaPrva ... 3111213
Rezultati 121 do 125 od 125

Tema: kolima u francusku?

  1. #121
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od DENiRO Pogledati poruku
    ...Imas li neki info oko parkinga? Da li je 75e? Da li nekako negde moze da se prevesla da ima free parking, nebitno ako je nesto udaljenije od smestaja...Ako imas jos neki koristan info, pls sheruj! Thnx.Pozdrav
    Parking u Tinju je 82eur. Plaćanje može on-line ili kupovina karte na licu mesta. Moguće je ući u bilo koji pokriveni parking na 2h za džabe.
    Međutim, u Tinj-1800 (LesBoisses) ima otvoreni parking koji je free. Istovarite stvari u app, spustite kola u Tinj-1800 i vratite se ski-busom u Lac/Claret. Ski-bus saobraća od oko 7h do oko 22h. Ako niste bili ranije, pri dolasku (odmah kada se pređe brana) nalazi se Tinj-1800, a odatle do LeLac-a ima 4-5km. O ovome je već neko pisao na forumu, a meni je to isto ispričao francuz koga sam upoznao gore i koji živi u Tinj-LeLac.

    Ja uvek na procenjeno vreme puta dodam 10% i uglavnom bude tako. Do Torina sam planirao 12-13h a stigli smo za 14h, zbog 45min na Slo granici i zastoja kod Padove zbog nekog udesa. Ili kao sto Stevo kaže, upadneš u gužvu kod Milana u radno vreme...takve stvari nikada ne možeš da isplaniraš.
    Takođe, planirano vreme penjanja na planinu može da utiče na prolazno vreme. Meni je ovo peti put da idem autom u Savojske alpe i nikada nisam izlazio gore pre 14h..svaki put je penjanje na planinu bilo skroz korektno i bez zastoja, pa i ovaj put 28.januara.
    Ono što sam video pri polasku nazad (04.februar oko 9-10h prepodne, sneg pada na planini a kiša u dolini) mi je bila novost. Deo auto puta ispred Moutiers-a, pre skretanja za 3doline, je periodično zatvaran i otvaran (semafori iznad autoputa pokazuju crveno) kako bi propuštali određenu količinu kola i sprečavali veće zastoje na isključenjima ka skijalištima i daljem penjanju. Inače, tada sam video mnogo auta (Fr, GB, NL) koji voze sa letnjim gumama, naprave zastoj na običnoj bljuzgavici i onda staju i stavljaju lance. Zbog takvih, mi smo se spuštali od Tinja do Bourg-Saint-Maurice (30km) skoro 1,5h, a uzbrdosam video da je još i gore.
    Putarine i gorivo, nas su izašle okruglo 500eur..i ovde dodajem 10%, tako da ti je dobra računica .

  2. #122
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.074

    Podrazumevano

    Često uzmu ljudi aute u rentakaru sa lenjim gumama - ne obrate pažnju, pa onda na planini ne mogu da izađu iz garaže ako je led
    (nađu najjeftiniju avio destinaciju + rentacar).

  3. #123
    Junior Member
    Datum registracije
    07.01.2017
    Godina
    46
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Hvala svima na korisnim informacijama!

    @Bratko, da li je za skibus iz Tinja-1800 do val clareta 2100 neophodan ski pass da bi te odvezao gore (ski pass dobijamo tek sutra ujutro) ili moze da se plati ta voznja?
    Uglavnom parkiracemo dole svakako kako god.

    U Tinju besne lavine i mecave trenutno, lanci su spremni za subotu, taman da lepo utabaju staze svezim snegom dok stignemo

    Pozdrav!

  4. #124
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    857

    Podrazumevano

    Bus je free tamo koliko se ja secam....ne treba ski pass da bi se vozio. Mi smo bili smesteni u Val Claretu prosle godine i cesto smo isli busem do Tinja.

  5. #125
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od DENiRO Pogledati poruku
    @Bratko, da li je za skibus iz Tinja-1800 do val clareta 2100 neophodan ski pass da bi te odvezao gore (ski pass dobijamo tek sutra ujutro) ili moze da se plati ta voznja?
    Uglavnom parkiracemo dole svakako kako god.
    Ne treba, niko ne proverava i nema "bus-plus" čekiranja. I mi smo ga prvo veče, bez ski-pasa, koristili po LeLac-u.
    Putevi se dosta dobro čiste, tako da sa dobrim zimskim gumama izlazite bez problema i bez lanaca.
    Uživajte..sutra bih opet išao

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •