Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 75

Tema: Samoservisiranje skija

  1. #11
    Senior Member
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Obrenovac
    Skije / Bord
    Atomic D2 SL, K2 outlow
    Poruke
    198

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Sve šta si napisao je tačno. Samo sam htio reći da ima mašina koje skidaju manje rubnika od ručnog oštrenja. U istom servisu sam gledao austrijanca kojem sam dao skije da ih naoštri, nadajući se da će uraditi isto šta i moj zemljak, kako je na drugoj mašini iz ruke provukao moje skije po brusnoj traci. Čovjeku je bilo brže i lakše, a izgleda i da ne zna rukovati ovom novom mašinom. Kasnije je zemljak morao 4 puta provući skije kroz "finu" mašinu da vrati uglove u prvobitno stanje.

    I ja isključivo ručno oštrim ako mi zemljak i mašina nisu pri ruci.
    U ski servisu kod Đoleta radi majstor Dule koji tvrdi da može oko 30 puta naoštriti rubove na istim skijama dok ne dođu u kritičnu situaciju.

  2. #12
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    58
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Sve šta si napisao je tačno. Samo sam htio reći da ima mašina koje skidaju manje rubnika od ručnog oštrenja. U istom servisu sam gledao austrijanca kojem sam dao skije da ih naoštri, nadajući se da će uraditi isto šta i moj zemljak, kako je na drugoj mašini iz ruke provukao moje skije po brusnoj traci. Čovjeku je bilo brže i lakše, a izgleda i da ne zna rukovati ovom novom mašinom. Kasnije je zemljak morao 4 puta provući skije kroz "finu" mašinu da vrati uglove u prvobitno stanje.

    I ja isključivo ručno oštrim ako mi zemljak i mašina nisu pri ruci.
    Ma nema frke, ako smo kome pomogli, onda je sve OK......Možda sam ja imao dobrog učitelja (što i nije na odmet ako se pomene, da je to bio moj drug i bivši YU reprezentativac i višestruki prvak države u spustu, član olimpijske reprezentacije u Sarajevu Janez PLETERŠEK). Zaboravio sam da kažem, da ako ti netko ne pokaže kako se to radi pravilno, možeš da uništiš skije (bolje uzeti neke stare sulice, pa na njima trenirati dok ne naučiš), a to može koštati puuuuno para. Ne znam kako je kod vas Stekane, ali kod nas nema ozbiljnijeg skijaša, koji nema kod kuče u podrumu ili garaži neki priručni servis za sebe...... Skiman

  3. #13
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    58
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od patak Pogledati poruku
    U ski servisu kod Đoleta radi majstor Dule koji tvrdi da može oko 30 puta naoštriti rubove na istim skijama dok ne dođu u kritičnu situaciju.
    Prilično tačno.....važi za rekreativca, a ne za takmičara...... Skiman PS. Ako mi se bude pospremalo u garaži, staviču ovde neke fotografije alata sa kojim se služim........

  4. #14
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Skije / Bord
    K2 Zeppelin
    Godina
    46
    Poruke
    231

    Podrazumevano

    Videh ovih da na http://www.chan-doo.com/catalog/index.php ima dosta alata za tjunnig opreme. Cene prilično povoljne i mogućnost naručivanja na kućnu adresu. Bez troškova isporuke. A vidim da imaju i poprilično razgranatu mrežu šopova po svim malo većim gradovima http://www.chan-doo.com/catalog/index.php
    Ja sam se za ovu sezonu obezbedio sa opremom za servisirane i raznim sitnicama.
    -= Craig Kelly is my copilot =-

  5. #15
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    58
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ThE_MaN Pogledati poruku
    Videh ovih da na http://www.chan-doo.com/catalog/index.php ima dosta alata za tjunnig opreme. Cene prilično povoljne i mogućnost naručivanja na kućnu adresu. Bez troškova isporuke. A vidim da imaju i poprilično razgranatu mrežu šopova po svim malo većim gradovima http://www.chan-doo.com/catalog/index.php
    Ja sam se za ovu sezonu obezbedio sa opremom za servisirane i raznim sitnicama.
    Valjda je za bordere to dovoljna oprema, za skijaše sigurno nije...... Skiman

  6. #16
    Member alex11 avatar
    Datum registracije
    27.12.2007
    Lokacija
    Los Angeles
    Skije / Bord
    Rossignol Z9
    Godina
    54
    Poruke
    60

    Podrazumevano

    Stekan je u pravu. Fora je da se skine sto manja kolicina materijala tako da se rubnici ne trose a u isto vreme da to bude ravnomerno. Ovo se uglavnom izvodi sa keramickim brusenjem gde se skida minimalna materijala i na masini kroz koju moze da se propusti skija od vrha do kraja. Slicno je i kao kada se daska sece rucno ili na stolarskoj masini koja ima nivelisanu podlogu i gde je sve mnogo preciznije.

  7. #17
    Member alex11 avatar
    Datum registracije
    27.12.2007
    Lokacija
    Los Angeles
    Skije / Bord
    Rossignol Z9
    Godina
    54
    Poruke
    60

    Podrazumevano Vosak

    Sto se peglanja i voskiranja tice, ja sam to radio ranijih dana. Mislim da masina moze mnogo ravnomernije da odradi voskiranje uz mnogo manje skarta voska, jer kod rucnog peglanja treba voditi racuna da se vosak ravnomerno rasporedi preko podloge, pre nego sto se pocne sa peglanjem.

  8. #18
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    58
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od alex11 Pogledati poruku
    Sto se peglanja i voskiranja tice, ja sam to radio ranijih dana. Mislim da masina moze mnogo ravnomernije da odradi voskiranje uz mnogo manje skarta voska, jer kod rucnog peglanja treba voditi racuna da se vosak ravnomerno rasporedi preko podloge, pre nego sto se pocne sa peglanjem.
    Sve je verovatno istina.....Ali kad mnogo skijaš (i čitava tvoja familija), e onda dragi moj, se meni najviše isplati da sve radim sam.....Jedan kompletan servis za jedne skije mene koštaju oko 20 eura. Servis (brušenje i peglanje), radim posle 4 skijanja, godišnje imam oko 60 dana na skijama. To mi za jedan par skija na mašini dođe 300 eura x 4 para skija=1200 eura.....Zanimljiva svota, zar ne??? Skiman
    Izmenio/la skiman; 06.01.2008 u 15:07.

  9. #19
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Sa zadovoljstvom bih tebi prepustio servisiranje mojih skija da si malo bliže. Pretpostavljam da to bolje radiš nego većina majstora ovde.

  10. #20
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    58
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nidza Pogledati poruku
    Sa zadovoljstvom bih tebi prepustio servisiranje mojih skija da si malo bliže. Pretpostavljam da to bolje radiš nego većina majstora ovde.
    Nije stvar u tome, kako ja radim servis........Stvar je u tome, šta se meni više isplati...... Suma od 1200 e po sezoni za četveročlanu familju nije mala, zar ne?? Ali za nekog, koji godišnje ide na skijanje 7 dana, svakako preporučujem, da radi servis kot majstora u radnji....... Skiman

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •