Strana 226 od 231 PrvaPrva ... 126176216224225226227228 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 2.251 do 2.260 od 2308

Tema: Kolašin 1450 (Jezerine)

  1. #2251
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Ponovo pada

  2. #2252
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Ako puste ,,Ključ" za vikend, odoh gore. Mislim da ina snijega na toj stazi dovoljno.

  3. #2253
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Na Bjelasici je palo metar snijega, I nece za vikend da puste makar jednu zicu, onu od 450m..
    Danas ih zovem I pitam, a oni odgovaraju ,, sezona je zavrsena "
    E pa mene vise nece gledati tamo ni u sezoni !!!

  4. #2254
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    E nema i jare i pare, ko hoće na skijanje ne može u "Bjanku"
    http://www.standard.co.me/index.php/...ina-ski-pasova

  5. #2255
    Senior Member
    Datum registracije
    18.12.2008
    Lokacija
    Bliski istok
    Skije / Bord
    Fire Arrow 74
    Godina
    49
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Posto je u Botswani poslovican mrak sto se bilo kakvih korisnih informacija tice, da vas pitam: imate li informacije ima li skijanja na Kolasinu i rade li sve zice? Cena ski pasa? Postoji li neki organizovani transport iz Podgorice do skijalista i nazad? Ako nema, zna li neko neki optimalan nacin da se iz Podgorice ode na skijanje a da me to ne kosta vise nego na Kopaoniku?

  6. #2256
    Member
    Datum registracije
    06.12.2005
    Poruke
    55

    Podrazumevano

    Snijega ima dovoljno za dobro skijanje i ovih dana je odličnog kvaliteta. Staze se pripremaju kvalitetno i široko. Rade sve žice, osim lifta na Ključu. Cijena dnevnog ski pasa je 15€. Za organizovan prevoz iz Podgorice ne znam ništa.

  7. #2257
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Danas moje prvo skijanje na Bjelasici ove godine.
    Uhvatili smo bukvalno prvu zicu i uzeli nevinost rebarcima Carevog dola. Dan suncan, jutarnja bila u minusu 6 stepeni, dnevna kad smo krenuli oko 13i30 u plusu 11. Staze su korektno drzale citavo vrijeme, vrlo malo hupsera. Guzve je bilo na sestosjedu prilicno, ne toliko zbog skijasa koliko zbog Albanaca koji naprave jednu voznju da se slikaju na vrhu. U jednom trenutku mislim da ih je bilo preko 80 sa sve lakovanim cipelicama i patikama na 1800mnv. Nisam mogao odoljeti da se ne slikam pored jedne dedamrazice posto tako jarkocrvenu bundicu nisam nikad vidio.

    Raduju stubovi nove zicare a kad ce se skijati na drugom dijelu jos ne znam. U suncu je citava padina pa ce svakako vjestacko osnjeznjavanje biti neophodno. Sa lijeve strane zice dvosjeda ispod Cupoba su krcili sumu za novu stazu.

    Sve u svemu danas se korektno odradilo 17 zica. Za pohvalu dosta mladih skijasa i djece. Za kritiku nebriga oko organizacije. Parking je bio pun, lose rasporedjena auta, od rampe pa nize prema gradu sa obje strane parkirana auta u duzini 2km. Ako vec nisu staze nove pravili mogli su taj parking siriti. Bila je najavljena neka jeger zurka u restoranu ali koliko vidjeh nije je bilo. Mi nismo svracali jer smo zeljeli da izbjegnemo guzvu i ko ljudi izadjemo sa parkinga.

    I da ne zaboravim, snijega ima preko metar, utabanog sigurno preko 60cm.

    Elderly

  8. #2258
    Junior Member
    Datum registracije
    07.08.2014
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Slike je već postavio @ExBaker. To je to, predivna Bjelasica sa velikim potencijalom.
    Ove godine sam prvi put skijao na Bjelasici, iako u Kolašin redovno dolazim. Generalno, kome god sam iz Crne Gore pričao da ću ići u Kolašin na skijanje, svi su reagovali slično: "A brate đe ćeš tamo, prvo će te odrat' za parking, ski pass je preskup, u restoran bolje da ne ulaziš, skijalište jako malo...". Dolazim u Kolašin, pričam sa ljudima koji žive tamo, slična priča. E je*i ga, kad sam već tu ajd da odem na to skijalište pa šta bude.

    I tako, od 16-tog do 18-tog februara provedoh tri sjajna skijaška dana, stim što je 18-ti bio baš baš dobar. Lijepo vrijeme, dosta snijega, sve potaman. Kao sa ovih slika gore


    Pozitivne stvari:
    - Velika prostrana skijašnica sa svim neophodnim uslugama. Skije iz rente fino podmazane, naoštrene. Moderan ski depo, moj favorit su boksovi za pancerice sa sušačima, cijena 1,5 EUR za noć.
    - Ski lift "Vilina Voda", brzi šestosjed koji pokriva jednu uglavnom plavu stazu i dvije crvene. Sve staze su nekako isprepletane tako da možete kombinovati malo crvenu, malo plavu itd...
    - Ski lift "Ćupovi". Neko ga ne voli zbog sporosti (oko 13 min. do vrha), meni nije smetalo. Pokriva dvije plave staze, najljepše koje sam do sad vozio. Okolna priroda je pravo blago za sva čula + staze su uglavnom su prazne tako da ste prepušteni potpunom uživanju.
    - Staze utabane, sređene koliko vremenske prilike dozvoljavaju
    - Mnoštvo neutabanih staza za freeride po dubokom snijegu, ko voli.
    - Okolna priroda, pitoma Bjelasica sa svim svojim dražima. Ogromni neiskorišćeni potencijal za širenje skijališta i razne vrste turizma.
    - Restoran, espresso bez mlijeka 1,5 EUR, kisela 1,5 EUR, skroz korektno. Usluga 4+


    Negativno:
    - Prevoz od grada do skijališta. Ko se ne snađe može da zove taksi koji je oko 10 EUR po pravcu (nisam koristio, ali mi rekoše da je to otprilike cijena). Vidio sam neki autobus sa oznakom hotela Bjanka koji je svako jutro dolazio i svako popodne odlazio, možda sa njim može da se sredi prevoz, najbolje pitati u hotelu. Neshvatljivo mi je da skijalište nema neki organizovani prevoz.
    - Parking: velika blatnjava od snijega manje-više očišćena livada. 5 EUR za dan. Svako iole normalno skijalište u evropi ima tip-top sređen parking koji se simbolično naplaćuje ili je besplatan. Ako skijalište već nije u gradu, a daleko je pješke, onda ljudi moraju doći kolima. Dolaze da bi koristili usluge skijališta i platili te usluge. Zamislite tržni centar koji naplaćuje parking ... paradoks zar ne? Tu bi morali malo da promjene strategiju, jer parking je bezobrazno skup. Plus loše organizovan: jedna rampa za ulazak, jedna za izlazak. Oko 16h se stvori veliki krkljanac, koji pokvari lijep skijaški dan.
    - Skijašnica sa malčice većom gužvom (petak) = potpuni haos. Samo za rentu skija i kupovinu ski pass-a mi je trebalo oko pola sata. Ne želim ni zamisliti kako je vikendom...


    Preporuka svima koji nisu bili da probaju skijalište Kolašin 1450. Naoružajte se velikim strpljenjem do momenta kad stanete na skije i popnete se na žičaru. Od tog momenta sve je baš kako treba. Ali sve prije, i sve poslije skijaškog dana jako loše funkcioniše, baš kao i na Kopaoniku. Sa tom razlikom što u Kolašinu radnim danima skoro da i nema skijaša.

  9. #2259
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Scele, svaka cast za detaljnu I nepristrasnu recenziju !
    Skijam odavno na Bjelasici,I slazem se sa svim sto si napisao... pogotovo za parking. Nikako ne bi smio da se naplacuje ako se prilikom izlaska pokaze ski pass radniku na rampi. Tog dana kupujuci ski pass dovoljno si platio, jos ako dodas I koje piće...
    Sumnjam da ce se što promijeniti,jer I pored toga što se naplaćuje parking je uvijek pun.


  10. #2260

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •