Strana 10 od 11 PrvaPrva ... 891011 PoslednjaPoslednja
Rezultati 91 do 100 od 110

Tema: Štapovi?

  1. #91
    http://www.youtube.com/wa
    Datum registracije
    18.05.2012
    Godina
    46
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Slična iskustva smo većina imali...ja ga se nisam moga osloboditi pri padu i padoh pravo štapom na naoćale kojih je puklo staklo ali me srećom spasilo, da nisam ima naoćale pozdravih se sa okom.
    Ovako, nikad više neću provući ruku kroz štap šta je moja preporuka ostalima jer je puno veći rizik od ozljede.

  2. #92
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.891

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od SEXten Pogledati poruku
    i...ja ga se nisam moga osloboditi pri padu i padoh pravo štapom na naoćale kojih je puklo staklo ali me srećom spasilo, da nisam ima naoćale pozdravih se sa okom.
    Možeš li pojasniti ovo "ja ga se nisam moga osloboditi pri padu"? Zbog čega bi ga se oslobađali? Valjda se pada sa ispruženim i raširenim rukama. Na taj način nema šanse da štap dođe blizu očiju. Ako je tada štap vezan za ruku, ni ručka, a ni vrh ne mogu da se zabodu u tijelo. Ako štap slobodno odleti, ko zna šta je sve moguće...

    Za ovih 35 godina skijanja ni jednom nisam skijao sa "slobodnim" štapovima i ni jednom nisam imao bilo kakvu nezgodu sa štapom (bilo je i slomljenih štapova, ali nije bilo povreda).

  3. #93
    http://www.youtube.com/wa
    Datum registracije
    18.05.2012
    Godina
    46
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Ja sam samo rekao svoje osobno iskustvo. Pri nekontroliranoj brzini svasta moze da se desi pa cak i da ti se štap u dupe zabode hehe...veći nagib, veća mogućnost pada i veća opasnost od štapa jer si stalno iznad njega.
    Stekan vjerovatno polako skija i polako pada, stoga su šanse za ozljedu puno manje...pametno!

  4. #94
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od SEXten Pogledati poruku
    Stekan vjerovatno polako skija i polako pada, stoga su šanse za ozljedu puno manje...pametno!
    Skijam brzo, neskromno ću reći vrlo brzo, u mladosti sam se 10-tak godina aktivno borio i kapijama, ali nikad nisam uzeo štapove u ruku bez da propisno provučem šaku kroz remen... Složio bih se sa onim što je Stekan rekao, bilo je i finih padova, ali povreda od štapova zato što ih se nisam "oslobodio" nikada...

  5. #95
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Meni se, kao sto rekoh, jednom, davno, desio taj problem i od tada nekako imam strah. To mi je bilo jos dok sam bio nov u skijanju tako da je mozda i to bio problem. Sada skijam jako brzo i nekako i je uvek frka da me stap ne upropasti u slucaju tezeg pada.

  6. #96
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    u mladjim danima u većoj brzini pri padu sam tako leteo da sam u trenutku shvatio da su mi stapovi ispred glave i da ce se zabosti u sneg ispred mene a ja u njih i tog trena sam ih odbacio u strane u poslednjem trenutku.
    Od tog pada stalno mi je remen stapa oko prstiju samo , nikako oko zgloba.
    Tako da pri padu samo ispružim prste i stapovi odu, a u slučaju da mi se stap zaglavi nekako u snegu i iskobelja drska iz šake tu hvatam prstima remen i to je to.
    Nema potrebe za remenom oko zgloba.
    Poz

  7. #97
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    42
    Poruke
    1.994

    Podrazumevano

    Kako ce se povreda desiti nemoguce je kontrolisati. Vi mozete odbaciti stap a on opet nekako moze da vas ubode ili udari. Jedna od najcescih povredsa na skijanju nakon povreda koljena je takozvani skijaski palac gde dolazi do loma palca usled neispravnog drzanja stapa.
    Povrede se desavaju ali drzite stap kako je pravilima propisano i svescete ih na minimum.
    History is made by those who dare to break the rules.

  8. #98
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.891

    Podrazumevano

    Repeticija je majka ponavljanja, pa evo šta piše na trećoj strani ove teme: http://www.skijanje.rs/forum/showthr...?t=1375&page=3
    Tu sve piše. Nadam se da smo svi prvo učili kako se pada, a nakon toga kako se skija.

    Po pitanju brzine skijanja, svi mi skijamo brzo. Za nekog je to 10 km/h, a za nekog drugog 80 km/h. Osobno skijam dovoljno brzo da pri padu i udarcu glavom u tvrdu stazu razbijem Giro Fuse kacigu.

  9. #99
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    42
    Poruke
    1.994

    Podrazumevano

    Elem te slike upravo potvrdjuju sta sam rekao
    History is made by those who dare to break the rules.

  10. #100
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Možda sam to već napsiao, a možda i nisam, za taj slučaj priklanjam se iskazanim mišljenjima da je vezivanje štapa za ruke nebezbedno a i komplikovano.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •