SKIJANJE – Tesko je recima opisati. Bezbroj, ali bukvalno, bezbroj staza svih kategorija, duzina, tezina, itd. Moj savet je da svakako izmete SUPERSKI DOLOMITI skipass.6-dnevni je 237 eur, ali ukoliko uporedite da je na Kopaoniku 6-dnevni skipass 100 evra a dobijete bukvalno 10 puta vise staza ( I siguran sneg zbog vece nadmorske visine), shvatite da je to najbolja investicija u skijanje.
Alta Badia lezi na samoj Selli tako da ukoliko hocete da pravite krug oko Selle, mozete u svakom trenutku. Araba sa Marmoladom je bukvalno 3-4 zice od centra skijalista. Na Marmoladi se penjete na 3400 mnv! Tu je I Gardena sa svojim FIS stazama svetskog kupa. Ako vam I to dosadi, imate minibus koji svakog dana ide za Kronplatz, a kao sto sam vec rekao, nekih 50 min kolima je centar Cortine D’Ampezzo. Neke zice ovog skijalista su I blize, mozda nekih 25-30 minuta iz La Vile.
Guzvi na stazama NEMA! Jedine guzve koje smo mi sretali jesu kod gondola koje su na Selli, posebno u Gardeni, ali to je npr maksimalno cekanje u redu 5-10 minuta, I to bas u spicu, oko 12h. Vec sutradan smo npr na istom tom mestu prosli odmah bez cekanja.
Oprema – Mi smo rentirali opremu u Beogradu. Ovde smo dva kompleta opreme platili koliko bismo u Alta Badii platili jedan komplet, tako da ukoliko se razmisljate, moj predlog je ponesite opremu odavde, naravno ukoliko nemate svoju.
Nadam se da ce ovo pomoci nekome ko planira put. Takodje, ukoliko neko ima dodatnih pitanja, tu sam.